Резултати от 1 до 6 от общо 6
Like Tree4Одобрявам
  • 1 Post By Jack Krauser
  • 1 Post By Trayan Savov
  • 2 Post By Bokobogdan

CHIGO CS-35V3G-1C169AY4

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    30
    #1

    CHIGO CS-35V3G-1C169AY4

    здравейте!имам chigo CS-35V3G-1C169AY4,климатика бе монтиран преди 2г в стаята на баща ми,който не се справяше вече с дървата и въглищата, 30м3,единствена отопляема в къща на 10км от софия,без изолация,стара дървена дограма,единствено горният етаж ,бе с дюшеме(10см въздушен джоб).външното тяло бе под тераса и дори при -3гр работеше он/+офф.никога не се е обледявал и за периода 11/2018-3/2019 в кофата под него, я съм изхвърлил 20л вода,я не.външно и вътрешно тяло,не се чуват,при работещ телевизор и температура в стаята 24-25гр.е така стана,че миналата есен преместих машината в друга ,подобна по топлозагуби стая.демонтаж-монтажа бе извършен от фирмата ,която го монтира първоначално.Добавиха (запоиха) още 2м тръби,вакумираха и тн.
    да,обаче машината сега не ще да размразява и за 5-6 дни заприличва на айсберг,успява да подържа 16градуса,а като дойде детето(събота-неделя) 22гр,но гледката е потресаваща.по цимента около външното тяло няма никаква вода от дефрост.след като включих на охлаждане,външната пита се изчисти отлично и включвайки отново на отопление на макс ,извади 51+гр на жалюзите,при външна т -1гр ,тъй,че едва ли е от липса на фреон.тъпото е ,че миналата седмица изтече гаранцията и веднага след това застудя нощем пада до -4-5 и е мъгливо.
    знам,че ще викам техник,но някой и друг съвет няма да е излишен.
    предварително благодаря!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    222
    #2

    Отговор: CHIGO CS-35V3G-1C169AY4

    Изглежда ниско количество на хладилен агент, или повреден ТРВ ака капилярка, и изпарителя започва да работи на замразяване -40

    Моят съвет е, викай техник..

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3

    Отговор: CHIGO CS-35V3G-1C169AY4

    Може би проблемът е в датчика за размразяване във външното тяло? Ако има лесен достъп до тялото няма да е лошо да се измерят съпротивленията на двата термистора - за дефрост, и за температурата на въздуха.
    Гледам, че на този модел са му написали реклама "интелигентен дефрост". Да не се окаже, че "интелигентният" дефрост е недостатъчен за такива тежки условия.
    При загуба на фреон би трябвало да прави чести дефрости, а не обратното.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 03-12-20 в 22:43.
    mystikalrs одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    222
    #4

    Отговор: CHIGO CS-35V3G-1C169AY4

    Той интелигентният дефрост, е толкова интелигентен че може да ни бие на шах и на табла, ама не знае кога да размразява

    https://chigo.bg/dokumenti/Service-manual-CS25-35.pdf тук имам някакъв мануал за чигото, още не съм гледал,
    но алгоритъма на дефрост трябва да е описан ЕВЕНТУАЛНО в сервизният наръчник, може би!!!
    Bokobogdan одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    30
    #5

    Отговор: CHIGO CS-35V3G-1C169AY4

    здравейте пак!благодаря за мненията!
    значи след като размразих,цепеницата,я изключих от контакта и извадих батериите от дистанционното за 4-5м.както писах,набримчих го на мах и загря яко.следващите дни бе на 16гр при -1,-5гр външна и имаше само 5-6см лед ,най отдолу на питата.после дойде детето климатика го сложих на 22-23гр и започна да си размразява,дори видях питата абсолютно чисто и суха и това при отрицателни външни и леко мъгла сутрин.вече си мисля,че тъй като машината е яко преоразмерена и работи на 16гр,нещо се бъгва,май и друг път някой бе писал за подобно поведение,отделно и тока "премигва",макар и рядко.разбира се вероятно има и още някакъв проблем,но засега майстор няма да викам.като застудее ще наблюдавам "външното" и ще пиша,все на някой може да му е от полза.
    bobivg и ivan9494 харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    222
    #6

    Отговор: CHIGO CS-35V3G-1C169AY4

    аз за туй си взех конверторче, защото станах специалист по климатична техника!!! имам даже везна и уреди и вакуум помпа

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Относно нискотемпературен климатик Chigo
    От Ivaninakl във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 28-10-20, 08:04
  2. грешка на колона CHIGO
    От ggogov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 0
    Последно: 17-12-19, 14:43
  3. Eвтин Chigo с двойнороторен компресор?
    От luka във форум Други марки климатици
    Отговори: 6
    Последно: 02-07-16, 21:18
  4. климатик CHIGO
    От ronito83 във форум Други марки климатици
    Отговори: 10
    Последно: 09-07-13, 06:30
  5. Chigo
    От TIMBERLAKE във форум Други марки климатици
    Отговори: 19
    Последно: 20-05-12, 14:50

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе