Страница 7 от 117 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 1746
Like Tree612Одобрявам

Избор на климатизатор '2021 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    2
    #91
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Serioja, как са разположени мебелите в офиса? И къде са позиционирани хората които работят вътре?
    Две бюра има в долния край на стаята, като в останалата част е празно. Според мен над вратата която води към коридора е най-добре, тъй като няма да духа на главите ни.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    1
    #92

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте,

    Предстои ми покупка на
    ĸлимaтизaтop, моля за Вашето мнение при избора.
    Според прочетеното до сега съм се спрял на тези модели:

    Toshiba RAS-B16J2KVSG-E/RAS-16J2AVSG-E EDGE, 16000 BTU

    Toshiba RAS-B13J2KVSG-E/RAS-13J2AVSG-E EDGE, 13000 BTU
    също така гледам и Mitsubishi серия Heavy.

    Бихте ли споделили на база на Вашият опит и професионализъм, кой е подходящ модел за параметрите по-долу.
    Благодаря Ви предварително!


    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 25 кв / 65 м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - ПВЦ
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 4,7 кв
    · изложение нa пoмeщeниeтo; Запад
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти: пъви жилищен етаж, под мен е магазин ( в момента не се използва )
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл ( всекидневна ) с кухненски бокс
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - апартамент ( нова жилищна сграда )
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Бургас
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - 24.0/25.0 оС -зима и 25.0оС лято
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? сградата е с изолация на външните стени
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? в кухненксият бокс всички електроуреди за домакинство
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 2000- 2200 лв с включен монтаж мога и да завиша бюджета
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? на всякакви ( все пак в Бургас зимата не е студена )



  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #93

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Serioja Виж публикацията
    от 1800-2500лв с монтажа
    Hitachi RAK-35RXЕ/RAC-35WXЕ Akebono
    Toshiba RAS-B13J2KVSG-E Edge
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZSX-W~SRC25ZSX-W Diamond
    Panasonic CS-Z35VKEW~CU-Z35VKE Etherea

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #94

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от NikolayUzunpv Виж публикацията
    2000- 2200 лв с включен монтаж мога и да завиша бюджета
    Panasonic CS-Z35VKEW~CU-Z35VKE Etherea
    Toshiba RAS-B13J2KVSG-E Edge
    Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZS-W~SRC35ZS-W1 Premium
    Hitachi RAK-35RXЕ/RAC-35WXЕ Akebono

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    12
    #95

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте, имам питане за препоръка/съвет за покупка на 2 климатика.
    Жилището е ваканционно и се посещава съботно-неделно (понякога се пропуска и това). До гр. Разлог е. Комплекса не е постоянно обитаем и съседните апартаменти също на неотоплями. Апартамента е южен и влиза доста слънце през деня. В момента е с 2 конвектора, който не успяват да вдигнат достътъчно температурата, усеща се че топлят около тях, но не могат да затоплят стаите. Преди няколко дни (когато навън беше - 7, -10) при влизане в апартамента температурата беше 11.4 градуса, след 12 часа работа на 2-та конвектора (1500 W Noirot) температурата се покачи на 16.5. При включване на вентилаторна печка , в рамките на 1-2 часа температурата стигна 22 градуса, тъй като с вентилатора обръща бързо въздуха.
    Затова реших да сложа 2 климатика. Тъй като не е постоянно обитаемо, търся по-нисък клас модели, които задължително да имат WiFi свързване за мога да включвам предварително преди да отидем.
    Апартамента е двустаен - 25 кв. + 15 кв. стаи
    Към момента съм харесал тази комбинация: Gree Fairy GWH12ACC + Gree GWH09ACC (ОК са ми като бюджет, имат WiFi, по характеристика работят при -23 градуса). Добре ли е модела за цената си? Четох мнение, че има постоянен разход 80 вата, дори и да е изключен, заради отоплението на въшното тяло. Проблемът с поддържането на температурата, доколкото разбрах се решава, с функция за измерване на температурата от дистанционото, което е ОК.
    Смятате ли, че е удачен избора и има ли нещо друго в този ценови клас или малко над него, който да огледам (с WiFi)

    Отговарям и на въпросника:
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно - ваканционно

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - за отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 25 кв. м. + 15 кв. м, стандартна височина
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); - алуминиева дограма
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - не съм измервал, но заемат изцяло южните стени на апартамента, примерно 6 + 3 кв. м. за двете стаи
    · изложение нa пoмeщeниeтo; - южно
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? - етаж 3 от 4
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; - всекидневна и спалня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - гр. Разлог
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - зима, поне 20-21 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - вътрешните стени са гипскартон, има въшна изолация
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - хладилник и телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? - 1000-1100
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - минус 15
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    118
    #96

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    atradoslav ,Случай като вашия вече е коментиран няколко страници по-назад в темата. Цитирам:

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    За този бюджет, каквато и нова машина да вземете, все тая...Риск печели, риск губи - дървена изработка, плачевни параметри и висока консумация на електроенергия....примери...
    Gree GWH12ACC-K6DNA1D (LCLH) Fairy
    Midea MB-12N8D6-I Mission II
    Chigo CS35V3G-1C169AYA4
    и разни други производни на заводите на midea и aux, подвизаващи се на пазара.....
    Най-удачния вариант за този бюджет идва Hitachi RAK-25REF/RAC-25WEF Dodai 2 за малкото помещение и Hitachi RAK-35REF/RAC-35WEF Dodai 2 за голямото. Търсете ги с безплатен монтаж, за да се вместите в бюджета.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на Йордан Илиев
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    95
    #97

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте! Предстои ми да закупя климатик или климатици за къща, на един етаж с две стаи. Снимка на разположението на стаите ще кача по-долу. Къщата отвън има 8 см изолация стиропор, от вътрешна страна ще има 5 см вата и гипскартон. На тавана има 5 см вата с гипскартон. Въпросът ми е, Бихте ли ме насочили точно каква марка климатик или климатици ще ми вършат работа, като желаната температура зимата да поддържа 24 25 градуса. Другото, което е искам да ви попитам, кое ще е по-удачно, един по-голям климатик или два климатика, като един по-малък за спалнята. Защото вратата на спалнята няма да се затваря очти никога
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #98

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от achovd Виж публикацията
    atradoslav ,Случай като вашия вече е коментиран няколко страници по-назад в темата. Цитирам:



    Най-удачния вариант за този бюджет идва Hitachi RAK-25REF/RAC-25WEF Dodai 2 за малкото помещение и Hitachi RAK-35REF/RAC-35WEF Dodai 2 за голямото. Търсете ги с безплатен монтаж, за да се вместите в бюджета.
    И да намери безплатен монтаж пак няма да се смести. При Хитачи Wi-Fi модула се продава отделно, не върви с климатика.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    12
    #99

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от achovd Виж публикацията
    atradoslav ,Случай като вашия вече е коментиран няколко страници по-назад в темата. Цитирам:



    Най-удачния вариант за този бюджет идва Hitachi RAK-25REF/RAC-25WEF Dodai 2 за малкото помещение и Hitachi RAK-35REF/RAC-35WEF Dodai 2 за голямото. Търсете ги с безплатен монтаж, за да се вместите в бюджета.

    Благодаря Ви, пропуснал съм явно цитирания коментар. Тези, които ми препоръчвате са без WiFi, което ми е водещо. Имат такава опция, но е 120 лв. на бройка допълнително. Тоест с Wifi Модулите 2-те Hitach-ита са 30% над 2-те Gree-та.
    Наясно се, че съм по-добри, но ако планирах 30% по-скъпи нямаше да се насоча към Gree Благодаря все пак.

  12. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #100

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от atradoslav Виж публикацията
    Благодаря Ви, пропуснал съм явно цитирания коментар. Тези, които ми препоръчвате са без WiFi, което ми е водещо. Имат такава опция, но е 120 лв. на бройка допълнително. Тоест с Wifi Модулите 2-те Hitach-ита са 30% над 2-те Gree-та.
    Наясно се, че съм по-добри, но ако планирах 30% по-скъпи нямаше да се насоча към Gree Благодаря все пак.
    Хвърлете един поглед на https://www.midea.bg/bg/klimatici-mi...-12n8d6-i.html
    Аз ако трябва да вземам нисък клас на Грее, бих предпочел Мидея. Иначе има и по-евтини варианти с Wi-Fi, но не са тествани достатъчно в зимни условия и не бих ви ги препоръчал все още.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    118
    #101

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Днес говорих с един колега, който се намира в София. Водещо изискване му е Wi-Fi. Вие сте в планински район и пак същото. Все си мисля, че въпроса е машината да е добра. Wi-Fi може да се добави в последствие, като имате пари. Универсален модул е 80лв. Кел файда от Wi-Fi, като машината харчи много ток, шуми и т.н.

    Извинявам се, но не бях прочел изискването за Wi-Fi. С него и предвид бюджета, май нещата отиват към Gree.
    Ако Wi-Fi ще се ползва да се контролира температурата докато не сте там дълго време, винаги може да го оставите да поддържа 16 или 18 градуса и като се върнете да му дадете режим "poweful". Мисълта ми е дали наистина ви е толкова необходим и за какво ще го ползвате?

    Все пак да отбележа, че горното си е лично мнение, да не се засегнете нещо. Лек ден

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    12
    #102

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Супер, много благодаря, тази Midea изглежда много добре по описание и за цената си. Не бях попадал на този модел, ще го разгледам подробно. Тъй като не съм наясно, какво е значението на по-ниския минимум на Gree GWH12ACC Fairy спрямо тази Midea, като се има предвид, че климатика няма да се налага да темперира постоянно помещението, а по-скоро ще е удърно отопление за 2 дни и след това отново изстиване.


    Отдавана мощност (отопление) (kW) 1.05-3.85-4.40
    Консумирана мощност (отопление) (kW) 0.95

    Отдавана мощност (отопление) (kW) 0.80-3.67-4.50
    Консумирана мощност (отопление) (kW) 0.99

    Също така нивото на шум, което не е от най-високо значение за мен в този случай, но при Gree Fairy външното тяло е 52 db, а при Midea Mission II е 60 db, което не е малка разлика, дали наистина ще е толкова осезаемо това?


    И още един по-страничен въпрос, кондензна вана с нагревател+термостат колко долу-горе харчи месечно. Знам, че въпросът е лаишки, тъй като зависи от външната температура, но питането ми е съвсем грубо, ако имате реални наблюдения.
    Този пост е редактиран от atradoslav; 20-01-21 в 18:23.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #103

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    atradoslav, аз бих сложил този Fujitsu ASYG-14LMCB NORDIC,
    ако бюджета е 2К за два.Над входната врата или до нея, да може да духа към спалнята.Като си тръгвате само оставяш вратата на спалнята отворена.Универсални Wi fi има и по 30лв.
    Пускаш си го 4-5-6 часа предварително и се кефиш на жега .

    п.с. За да не ти харчи ток нагревателя когато не го ползваш го закачи през смарт контакт.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 20-01-21 в 20:13.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Самоков
    Мнения
    91
    #104

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте специалисти, искам да сменя един от трите климатика от подписа ми. Нещо тоя модел не се оказа качествен от към охлаждаща пита на външното тяло. За 10г съм дал около 700лв за запояване и зареждане. Когато няма изпуснал фреон работят перфектно. Сега пак е за същото и ми писна, та искам да го сменя с някой по надежден.Определено не искам да е Мицубиши електрик. Не знам дали Хевито са по добри, щото съм харесал един, но ще чакам да видя какво бихте ми предложили. Новият да е хиперинвертор, 9000BTU за стая 20м2, бюджет 2500лв с монтаж. Климите ги ползвам основно за отопление.
    Благодаря предварително.
    Този пост е редактиран от piron45; 20-01-21 в 20:29.

  18. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #105

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    atradoslav, аз бих сложил този Fujitsu ASYG-14LMCB NORDIC,
    ако бюджета е 2К за два.Над входната врата или до нея, да може да духа към спалнята.Като си тръгвате само оставяш вратата на спалнята отворена.Универсални Wi fi има и по 30лв.
    Пускаш си го 4-5-6 часа предварително и се кефиш на жега .

    п.с. За да не ти харчи ток нагревателя когато не го ползваш го закачи през смарт контакт.
    То ако е за едно тяло се сещам поне за още 2 модела, които са били в боя и се намират за по 1900лв,
    ccankov73 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 117 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  3. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40
  4. Контрол над ТВ UE40D7000 през Ресивър Pioneer VSX-2021
    От drakano във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 13:26
  5. Wireless access point WEN-2021
    От glowndark във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-06, 13:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе