Страница 20 от 76 ПърваПърва ... 1018192021223070 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 1128
Like Tree303Одобрявам

Избор на климатизатор '2022 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #286

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от ivanvazovv Виж публикацията
    Здравейте,
    Попрочетох последните страници и вероятно имаме победител в избора ми на климатик, но все пак да мина по каналния ред, в случай, че изпускам някаква подробност. Ето и попълнен въпросник :
    Ив. Вазов,все пак мисля(или поне се надявам),че се шегуваш.
    7 m2,климатик,ха дано си избрал правилно.
    wladimir1 и smqnab харесват това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #287

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от emzo Виж публикацията
    1400лв. с монтаж..
    Kaisai KWX-12HRB Fly
    Midea MSEPBU-09HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic
    Crystal CHI-09S-2A

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #288

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от ivanvazovv Виж публикацията
    около 7-9 квадрата, 20-25 кубика.........около 1600 лева.
    Daikin FTXC20C~RXC20C Sensira
    Midea AG-09NXD0-I Xtreme Save Lite
    Crystal Emerald 25SL-2A

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2022
    Мнения
    3
    #289

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Ив. Вазов,все пак мисля(или поне се надявам),че се шегуваш.
    7 m2,климатик,ха дано си избрал правилно.
    Все по някакъв начин трябва да се охлажда стаята. Връзката със съседната стая е една врата, а съседната стая е хол и е по-голяма. Т.е. ако трябва да охладя хола и през отворената врата да охлаждам спалнята, температурата в хола трябва да е доста ниска и некомфортна. Има ли други варианти?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    121
    #290

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от ivanvazovv Виж публикацията
    Все по някакъв начин трябва да се охлажда стаята. Връзката със съседната стая е една врата, а съседната стая е хол и е по-голяма. Т.е. ако трябва да охладя хола и през отворената врата да охлаждам спалнята, температурата в хола трябва да е доста ниска и некомфортна. Има ли други варианти?
    Без да се пиша разбирач, но за 7 кв.м. ( 15-16 куб.м.) се е наказание да духа студено. За топло по-скоро бих го приел, но студеното ще ви разболее 100%, даже 110%... охлаждай то косвено, по какъвто и да е начин, другото според мен е ужасно решение... освен ако не намериш нещо с минимум дебит на вътр.тяло.( примерно аз се мъча да охлаждам кухня 10 кв.м. с Митсубиши с дебит около 200 куб.м. на час, подухва си хлад и студ , предвид високия си деклариран минимум... и е некомфортно...за кухня!

    Изпратено от моят SM-A515F с помощта на Tapatalk

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #291

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    Здравейте,имам питане за климатик .На газ съм в момента.Не мисля да се отказвам от него. Искам сега към април -май да купя един климатик за да имам алтернатива все пак на газта .Стаята е 20м2-50м3,коридор 5м2-12м3 и кухня 7м3-17м3. Държа отворено навсякъде.Колко мощен трябва да е и хубава марка да е .За другите стаи ще му мисля след лятото евентуално ,да видим какво ще стане с цените на всичко.Там ще трябва да са подови ,защото са спални.По 15м2 са стаите.Имам едно старо Беко 18-ка ,лятото успява да охлади даже и спалните.Него мисля да сменя за да може и да го включвам и за отопление като алтернатива на газта.
    "Колега" избра ли климатик, че и аз съм на кръстопът. Ако си стрелял в тъмното, да споделиш.
    До тук имам два, но да ти кажа- всяка стая си иска нейния, от мен да го знаеш! Метър не може да минеш.
    Дано не сме закъснели, че току виж вдигнали тока! То, дано, ама сезона мина. Да ти кажа де- тоя го отървахме.

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    "Трифон Панайотов Трифоноф" Ти си дал 6000лв за газта 2019,сега си налял 3500лв за климатици.Абе ти си на страшна далавера тез три години.Голяма хвалба ,че си дал 100лв за ток.Ела стопли моя етаж с 100лв.Етаж втори от къща над мен,около мен няма никой да ме топли.Комшията под мен топли само една стая.Трябват ми най малко 3 климатика ,два от които подови.И банята ще е лед и кенефа.Около 6000лв най малко трябва да вложа за климатици и къде излиза на кирия не знам.
    Ти не знаеш, но аз вече споделих- през изминалият отоплителен сезон, единият климатик ми се е "изплатил" от разлика в цената на енергоносителите.
    Общо взето, на далавера са хората дето не пишат по форумите.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    58
    #292

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Здравейте.
    Помещение партерен етаж. 28 квадрата, но 90 кубика. Две от стените са стъклопакет, щори на голяма част от площта им. Слънце само отразено от околните сгради, работят 4 хладилника, телевизор, компютър...
    Трябва ми климатик за охлаждане основно, отоплението не е проблемно, досега се справях на газ, винаги може да се помогне на климатика. А и на стопански ток може би ще си е по-евтино на газ
    Температурата, която ми трябва, ще е с не прекалено голяма разлика с външната, защото хората често влизат и излизат и става некомфортно , предполагам често към 27-29 градуса.
    Проблемът е, че съм под наем, още съм с финансовите последствия от последните две години, а климатика остава, когато дойде време да се изнасям.
    Чуденката е, дали би се получило с нещо под 2000 лева, някоя "дванайска", примерно Hitachi RAK-35RPE/RAC-35WPE Performance. Хубаво е да не убия икономията с по-високи сметки за ток, както и да не "набутвам" съвсем хазяите с нещо неизползваемо.
    Между другото, имало е монтиран климатик, но не знам тръбите с какви диаметри са, външните стойки ще искат допълнителни шини, не вярвам да съвпаднат , а ми се струва и, че тръбите след рязането може да са останали с една идея по-къси, отколкото трябва и да искат снаждане, не само конуси. Което може би означава, че промоция "безплатен монтаж" отпада? Трябва да взема машината на изплащане, не знам какво да правя с монтажа, дали от онези, с промоциите и лизинга, или да търся други хора... За вкъщи преди няколко години си намерих майсторите тук и усърдно се радвам на Дайсейкайче Ама сега е друго...

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3
    #293

    Моля за помощ при избор на климатик

    Здравейте,
    Моля за помощ при избора на климатик

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - предимно за отопление
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - 15кв.м ; 40куб.м
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - ΠBЦ дограма 4 камерна с тpoeн cтъĸлoпaĸeт
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - 6 кв.м
    · изложение нa пoмeщeниeтo; юго/изток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? спалня на 2 етаж в къща
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; - спалня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - къща
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? с. Железница ; обл. София-град
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? зимата 19-21C
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - няма изолация
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - има локално отопление на пелети
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? с монтаж до 2400лв.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?до -15C през зимата за отопление
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #294

    Отговор: Моля за помощ при избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от ivo6907 Виж публикацията
    Здравейте,
    Моля за помощ при избора на климатик
    ...................................
    Daikin FTXM25R/RXM25R Perfera, 9 000 BTU


  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    5
    #295

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    И двете, но с приоритет е отоплението
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;
    Кухня 17,82 кв., 42,768 куб.
    Хол 13,86кв., 33,264 куб.
    Спалня 1 15кв., 36,65 куб.
    Коридор 5,55кв., 13,6 куб.
    Баня 5,04кв., 13,1 куб.
    Спалня 2 17,5кв., 42,82куб.
    74.77кв, 182.2куб.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);
    ПВЦ, четири сезона
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;
    19,66кв.
    · изложение нa пoмeщeниeтo;
    североизточно
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?
    Кооперация 1-ви етаж
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?
    апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?
    Централна България, Трявна
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?
    22-24 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    Изолация на таваните с каменна вата 6-10cm.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?
    5000-7000 лв.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    -20 - +40
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #296

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-W~SRC20ZS-W Premium - 4 бр.
    Daikin FTXF25D Sensira BluЕvolution - 2 бр. +
    Daikin FTXF20D Sensira BluЕvolution - 2 бр.
    Hitachi RAK-25RPE/RAC-25WPE Performance - 2 бр. + Hitachi RAK-25REF/RAC-25WEF Dodai 2 - 2 бр.
    wladimir1 и stantr харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    46
    #297

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Здравейте! Не съм убеден, че въпросът ми е точно за тук, но не намерих друга подходяща тема. Затова предварително се извинявам. Питането ми е следното: Имам стар конвенционален климатик Siesta Comfort Daikin ATYN35FMV1B, който е ползван през годините изключително малко - за по няколко часа само в най-горещите летни дни. На негово място искам да сложа нов MHI SRK35. Тъй като старият климатик е в перфектно състояние не ми се ще да го хвърля. Как ви се струва идеята да го преместя в североизточна стая на къща с площ 16 кв.м., 2,60 м височина, която се използва рядко, по северното Черноморие, с изолирани стени (5 см стиропор), източен прозорец (ПВЦ), отдолу има гараж и е сравнително студено. Да го премествам ли или да го хвърлям/подарявам?
    Този пост е редактиран от blacksea; 14-04-22 в 08:19.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    120
    #298

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Здравейте,
    след значително поскъпване на пелетите, имам нужда от съвет за преминаване на отопление на климатици. Аз лично в апартамента си, се отоплявам с такива от 12 години без никакви проблеми - Daikin FTXS20G / FTXS35G и един Daiseikai 6.5. Сега търся решение за родителите ми.
    Става дума за етаж от къща, сменена дограма липса на изолация и не възможност за поставяне на такава в момента. Регион Смолян област ако има значение, 700м надморска височина. Ще се отопляват 3 стаи - кухня/трапезария около 12-14кв, хол 22кв, спалня 16кв, на етажа има и втора спалня, която се ползва за гости и ще се отоплява с радиатор на първо време когато се налага, за момента ще стои затворена.
    Трябват ми 3 климатика, общ бюджет за тях около 6000лв с монтажа.
    Знам че топлинните загуби ще бъдат големи при липсата на изолация, но в момента нямам възможност за такава. До сега е отоплявано с около 3 тона пелети на сезон с камина с водна риза и радиатори. Изискване за някакви жеги и ходене по къс ръкав няма. Като цяло харесвам повече моделите на Mitsubishi/Daikin където минимума е около 1kw, продуктите на Fujitsu/Toshiba с минимуми около 300-400 вата не са по моя вкус.
    Обмислях варианта с преправена термопомпа от климатик, която да се включи в съществуващата система от радиатори, но предвид населеното място и липсата на каквато и да е поддръжка там се отказах, готовите решения с термопомпа излизат извън бюджета.
    Благодаря за помощта предварително.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    66
    #299

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Здравей pippo, по повод хола от 22м2 и за да имаш някакъв ориентир.
    Преди време търсих климатик за Вуйчо ми, за помещение от около 20м2, къща без изолация и стара дограма в Смолян.
    Ако искаш може да се разровиш по-назад да видиш описанието и скицата на помещението.

    Фирмите (едната препоръчана от този форум) с които се консултира му преложиха следните машини:
    Fugitsu General ASHG 12LUCA/AOHG LUCA
    Mitsubishi Heavy Indusries SRK/SRC 35 ZS-W

    Вуйчо ми избра Митсубишито, като за машина+тавичка+монтаж плати 1950лв.
    За сега е доволен.

    Успех в избора.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    120
    #300

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    @vanz Благодаря, да това Митсубиши е в листата ми, забравих да спомена, че другото което за момента ми хваща окото е Gree Amber Nordic, което е в същия бюджет, но поне на хартия по-мощно, с по-голямо външно тяло.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 76 ПърваПърва ... 1018192021223070 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2021 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1745
    Последно: 01-01-22, 19:39
  3. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  4. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе