Страница 19 от 76 ПърваПърва ... 917181920212969 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 1128
Like Tree303Одобрявам

Избор на климатизатор '2022 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    450
    #271

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Спалнята ти е за конвектор. Другия ще е ок всекидневна+коридор
    wladimir1 и rosswen харесват това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,779
    #272

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от bukicha Виж публикацията
    (SRK20ZSX-W~SRC20ZSX-W Diamond) ще дойде малко и ще работи през цялото време на максимална мощност, което според тях не било ок.
    Това си е виц.....
    wladimir1 и rosswen харесват това.

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2022
    Живее в
    София
    Мнения
    1
    #273

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Здравейте, нужна ми е малко помощ за избора на климатик в холокухнята на следния апартамент:

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    Жилищно


    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    И за двете


    3. Kaĸвa e:

    ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;
    39.5 кв.м / 98.75 куб.


    вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);
    PVC монтирано 2010, не знам повече подробности.


    ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;
    Не съм я мерил, не съм дал и прозорци на схемата, но има 2 прозореца до вратата в хола, не са френски. Да кажем 3 кв.м прозорци (145см х 180см) + Врата 1.50 кв.м (2.25 * 0.70)


    изложение нa пoмeщeниeтo;
    Юг.


    етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?
    Партер


    ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;
    Хол(Всекидневна) + Кухня + Антре


    в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?
    Апартамент


    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?
    София, кв. Витоша


    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?
    Лято 22-25, Зима 23-25


    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    Външна, не съм сигурен колко и каква


    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    Компютри, телевизор, Кухненски уреди и тн.


    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?
    Около 2500 лв. (цената не включва монтаж и може да варира в определени граници)


    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    Отопление -25c., охлаждане 45c


    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от fur1ous; 01-04-22 в 00:31.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,779
    #274

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Fuji Electric RSG18LFCA
    Daikin FTXF50D Sensira BluEvolution
    Mitsubishi Heavy Industries SRK50ZS-W Premium
    Panasonic CS-Z50XKEW Etherea
    wladimir1 и rosswen харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    34
    #275

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Здравейте.За въпроса ми от 17 страница дали бих получил някакъв съвет?

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,779
    #276

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от bg_tisho Виж публикацията
    1800 с монтаж
    Hitachi RAK-35REF/RAC-35WEF Dodai 2
    Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZSP-W~SRC35ZSP-W Standart
    Midea MSEPBU-12HRFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic
    Kaisai KSN-12PRB Pro+
    wladimir1 одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    34
    #277

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Благодаря за отговора.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #278

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Имам 2К за климатик с монтаж. "Любимата ви фирма" даде най-добрата оферта за монтаж - 750 лв (стандартен + доп. метри, дупки и т.н.), т.е. за машина остават 1250 лв. Какво може да се вземе за тези пари? Трябва ми да топли (23 градуса) и охлажда (25 градуса) 14 кв. м. в София, без изолации, две външни стени, междинен етаж. Това, че ще шуми ми е ясно. Досега отоплението бе на парно, но се налага да спра да работя и няма да имам излишни пари да плащам парно (голям блок, много се краде). Искам до месец да съм го купил, че след това не се знае...
    От сайта на "шитмакса" се следните бангии:
    1. Daikin FTXC25C/RXC25C SENSIRA 2021 - оня плещеше нещо, че бил с включен стандартен монтаж и съм влизал в цената. Бил тих, икономичен и т.н. Препоръчват го.
    2. Fujitsu General ASHG09LMC/AOHG09LMC - това от опит знам, че топли, но знам, че е шумен.
    3. Hitachi RAK25REF/RAC25WEF DODAI - като цяло уж ставал...
    4. Midea MSEPBU-09HRFN8-QRD6GW/MOX330-09HFN8-QRD6GW All Easy Pro Nordic - на хартия е поносимо шумен, и пак на хартия би трябвало да топли, но е Мидея и не съм сигурен, дали си заслужава риска.

    Машината ще се вземе от шитмакса, дават най-добри цени. Знам, че ги плюете за монтажите им, но нямам избор, цепя стотинката, пък и те си поемат гаранцията, ако се скапе вследствие на монтажа, да се спасяват. Аз клоня към LMC, имам такъв и знам какво може, питанката ми е за Дайкина и Хитачи, къде са спрямо LMC. Мидея, някак не ги броя за живи, сигурно греша, вие ще кажете.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #279

    Re: Избор на климатизатор '2022 година

    Дайкина и него отпиши има шанс да подкара дефрости през 30 Мин. Имах наблюдения над 3 броя 35 ци и под нулата е ужас без нужда постоянни дефрости а не бяха много да си дават зор 300 400 вата,май само на минимум като работят не дефросват толкова често.
    wrathchild, wladimir1 и rosswen харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #280

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    wrathchild
    Hitachi 25 RPE в същата фирма е 1519 с безплатен монтаж и колкото метри и дупки да има допълнително, пак ще си под 2000 лв. А машината е поне класа над изброените от теб.
    wrathchild, wladimir1 и rosswen харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,938
    #281

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от kantonaa1 Виж публикацията
    wrathchild
    Hitachi 25 RPE в същата фирма е 1519 с безплатен монтаж и колкото метри и дупки да има допълнително, пак ще си под 2000 лв. А машината е поне класа над изброените от теб.
    И аз бих заложил на този модел. Ако ли не, моделът Dodai, който е в списъка. Солидна машина е.
    wrathchild и wladimir1 харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #282

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от kantonaa1 Виж публикацията
    ...
    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    ...
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    ...
    Момчета, БЛАГОДАРЯ! Това ми трябваше! Живи и здрави да сте!
    wladimir1 одобрява това.

  16. Novice
    Тук е от
    Apr 2022
    Мнения
    1
    #283

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Здравейте - има ли някакви съществени разлики между тези два модела и кой бихте препоръчали? Желая климатика освен да работи добре при отопление и охлаждане, да е също така и тих (и да не пука...).

    (Hyper Inverter) Mitsubishi Electric MSZ-25VGV Pearl White - офертата е 2600лв с монтаж
    (Inverter) Daikin FTXA25AW Stylish White - офертата е 2800лв с монтаж

    Наясно съм, че тези два модела са "дизайнерските" версии на други малко по-евтини модели, но просто ми харесват на външен вид повече и съм склонен да доплатя. На хартия Мицубишито бие, ама знам ли.. Също така съм отворен и към други предложения в същия ценови клас (2500-3000лв).
    Този пост е редактиран от feedy; 04-04-22 в 12:23.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2019
    Мнения
    109
    #284

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    1. вид помещение - къща
    2. само за отопление
    3. всекидневна стая 17м2 , южно изложение, вътрешна излоация, нова 5 камерна дограма, 1ви етаж.
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe зимa? - 23-25гр
    6. Изoлaция нa cтeни и тaвaн.
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? - 1400лв. с монтаж.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe ? До не повече от -5гр.


    Да помоля и аз за съвет.
    Горните етажи на къщата се отопляват с HAIER-и модели на по 2-3г. и се справят отлично.

  18. Novice
    Тук е от
    Apr 2022
    Мнения
    3
    #285

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Здравейте,
    Попрочетох последните страници и вероятно имаме победител в избора ми на климатик, но все пак да мина по каналния ред, в случай, че изпускам някаква подробност. Ето и попълнен въпросник :
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - Предимно отопление през нощта, но и малко охлаждане.
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - около 7-9 квадрата, 20-25 кубика
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); - ПВЦ, всесезонен стъклопакет, 5-камерна дограма, има вътрешни щори и black-out пердета.
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - около 5 квадрата
    · изложение нa пoмeщeниeтo; - източно
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? - 7-ми етаж, външен монтаж пред прозореца е невъзможен
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; - спалня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - лято - няколко градуса под околната температура, примерно 27, зима - около 20-22 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - има една външна стена, на която има изолация (някаква вата слагах, работи доста добре) и около 5 квадрата прозорци. Останалите стени са вътрешни. Подът е дъбов паркет, като на малкото видими части от него има килимчета.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - ще има телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? - тъй като монтажът ще е особен, се налага ползване на кондензна помпа, за която ми казаха, че ще оскъпи около 200 лева. Общ бюджет за климатик, монтаж и помпа е около 1600 лева.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - зима - колкото става студено в София, примерно -15 до -20 градуса.
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.
    Нямам схема, но ще се опитам възможно най-добре да опиша ситуацията. Стаята е спалня, която досега се отоплява с парно. То ще остане като втори вариант и вероятно в най-студените зимни дни, ще подпомага климатика, ако е прекалено студено, за да се включи той (примерно -20 градуса и надолу). Лятото предполагам няма да има проблем с какъвто и да е климатик, изискванията са много скромни. Прозорците са тип френски и стигат от трегера горе, до носещата колона, които няма как да се дупчат. Единственият вариант е да се дупчи стената към терасата и външното тяло да се монтира на терасата. Тръбният път е около 3,5 метра, но няма достатъчно наклон и се налага монтиране на кондензна помпа. Тя е първото ми притеснение - доколко читави са тези помпи и каква е опасността да се развали и да почне да тече от вътрешното тяло? Другото притеснение е външното тяло на терасата. Терасата е дълга 7 метра и широка метър и малко. Вече има монтирано едно външно тяло. Проблемът е, че ще я остъклявам. Ще има възможно най-много прозорци, разположени около двете външни тела, но се чудя колко ниско може да падне температурата зимата на терасата. Лятото не ми е особен проблем, тъй като рядко ползваме охлаждане заради децата.
    За момента базовата серия Hitachi RAK25REF изглежда добър вариант, но съм отворен за предложения. Най-много ме притеснява вариантът с кондензната помпа доколко е работещ и дали не е по-добре просот да се свали маркуча за конденза вътре в стаята и да се сложи в туба от минерална вода, която периодично да се изхвърля. Другият климатик е така, за да не капе на улицата и вариантът работи вече 7 години. Благодаря предварително за съветите
    Този пост е редактиран от ivanvazovv; 08-04-22 в 13:11. Причина: bold на отговорите за по-добра четимост

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 76 ПърваПърва ... 917181920212969 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2021 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1745
    Последно: 01-01-22, 19:39
  3. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  4. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе