Страница 46 от 76 ПърваПърва ... 36444546474856 ... ПоследноПоследно
Резултати от 676 до 690 от общо 1128
Like Tree303Одобрявам

Избор на климатизатор '2022 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #676

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Отдавна ти е било препоръчано - веднага под питането ти.
    Цитат Първоначално публикувано от kantonaa1 Виж публикацията
    Midea Xtreme Save Pro AG1-12NXD6-I(B)
    1300лв. вече са климите, които бяха по 900-1000лв. преди 1г. Търсиш каквото ти влиза в бюджета. Това условия, като максимално тих и много топлещ съчетано, отиваш към 1800-2000лв. в сегашни цени и ако намериш. Тук специалистите казват, че се очаква още да поскъпнат.
    Нямаше да пиша, но подобно на теб и аз търсех за къща и специално да е тих. Бях намислил около 3000-3400лв за 2. Но накрая поръчах 2бр. Kaisai One+ за 2600лв.. С подобни характеристики на препоръчания. Даже хванах и промоция с монтаж в тоя бюджет. Основното ми изискване да е максимално тих, че и топлещ, налага съвсем друг бюджет. Така че за тези пари каквито дойдат.
    Този пост е редактиран от VanDan; 26-08-22 в 15:31.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    45
    #677

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Hitachi RAK-25RPE/RAC-25WPE Performance
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZSP-W Standart
    Kaisai KRX-09AEG One
    Daikin FTXC25C Sensira
    Благодаря, поръчах Hitachi-тата.

    Имам друго питане, за това помещение, дали може да се топли с 1 климатик. По средата на помещението има стена с комин, която прегражда малко стаята. Възможните места за вътрешно тяло са тези със зелено (Като на дясната стена не е много сигурно), червените места са врати (отгоре 2-те) и прозорците. С лилаво е отблезязано най - подходящото място за външното тяло. Мебелите по скицата не са актуални. Но дали изобщо ще може да се топли, на кое от местата и какъв модел климатик би се справил. Hitachi RAK-35RPE/ ; Daikin FTXC35C ; Mitsubishi Heavy SRK35ZSP-W/ ?


    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от svetlin777; 26-08-22 в 16:15.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #678

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от svetlin777 Виж публикацията
    на кое от местата .......
    В ляво или в дясно, на късите стени, стига на "пътя" на струята на климатика да няма маси легла, дивани.....или в краен случай от ляво на комина, но дали ще стоплиш частта от стаята, която е в дясно от комина е под въпрос.
    Едно е сигурно - в дясно от комина е най-неподходящото място за вътрешното тяло! За подходящи марки имодели да кажат специалистите, но може би ще им трябва и кратко инфо за помещението.....

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    46
    #679

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Някой със съвети по моя въпрос???

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    3
    #680

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    Жилищно;

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    Предимно за отопление

    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;
    Преходена всекидневна 14 кв.м и стая 13 кв.м (кубатура 37 кубични метра) и стая (35 кубични метра) височина на тавана 2,7м

    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);
    ПВЦ с двоен стъклопакет

    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;
    Всекидневна -> 3,6 кв.м и стая -> 2 кв.м

    · изложение нa пoмeщeниeтo;
    Всекидневна -> западно; Стая -> южно

    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?
    Втори етаж, стара тухлена сграда с дебели стени

    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;
    За всекидневна и съседна на стая - гостна/офис

    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?
    Апартамент

    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?
    София

    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?
    Зима 22-23 градуса

    6. Им-a ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    Няма изолация

    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    Телевизор във всекидневната и лаптоп/настолен компютър в стаята/офис

    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?
    Бюджета е около 3000 лв. без включен монтаж (за момента искаме да вземем само един климатик)

    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    Температурата която е през цялата зима -10 (+-5 градуса)

    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe
    Първоначалната идея беше да вземем един климатик 18-ка, но впоследстивие започнахме да мислим за 12-ка но по-висок клас.






    Бяхме се спряли на :
    1. Mitsubishi Electric MSZ-AP50VG/MUZ-AP50VG, 18000 BT
    Но впоследствие започнахме да гледаме 12-ки.
    2. Mitsubishi Heavy SRK35ZSX-W/SRC35ZSX-W DIAMOND, 12000 BTU
    3. Mitsubishi Electric MSZ-FT35VGK / MUZ-FT35VGHZ Ninja, 12000 BTU
    4. Mitsubishi Heavy SRK35ZSX-WT / SRC35ZSX-W DIAMOND, 12000 BTU
    Но сме отворени и за други предложния.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #681

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    DSG хич не е добра идея да “боднете” коя да е от тея 12ски в 14кв.
    Много са добри, но си искат пространство.Комфорта и в двете помещения ще куца.
    Освен ако вратата м/у помещенията не е някоя голяма портална и не я затваряте въобще.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #682

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Ще умреш от студ в 'офиса', ако сложиш само един климатик, а ако сложиш 35ца в основната, ще умреш от яд.
    Или два климатика или мултисплит.

  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    3
    #683

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Ще умреш от студ в 'офиса', ако сложиш само един климатик, а ако сложиш 35ца в основната, ще умреш от яд.
    Или два климатика или мултисплит.
    Два климатика не е вариант, защото "офиса" се планира да стане деткса стая с легло на два етажа и ако стане така, "нЕкоЕ чшаве" ша му се отнесе главата от духането на климатика




    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    DSG хич не е добра идея да “боднете” коя да е от тея 12ски в 14кв.
    Много са добри, но си искат пространство.Комфорта и в двете помещения ще куца.
    Освен ако вратата м/у помещенията не е някоя голяма портална и не я затваряте въобще.
    И аз така мислех за 12ката, ама нали са "много готини" си мислех, че ще компенсират...
    18ка ще свърши ли работа според теб?
    Вратата си е нормална врата... на теория климатика трябва да духа във вратата почти директно, ама... :/

  11. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #684

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    То и каквото го мислиш не е вариант, освен ако не си мазохист. Със сплит машини всяка стая трябва да си има отделна климатизатор. Вземи две двайски или мултисплит. И двете стаи са миниатюрни.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #685

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от blacksea Виж публикацията
    Някой със съвети по моя въпрос???
    Помещение 1: Kaisai KRX-12AEG One, Gree GWH12ACC-K6DNA1D (LCLH) Fairy, Fuji Electric RSG12KPCA~ROG12KPCA ECO series
    Помещение 2: Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-W~SRC20ZS-W2 Premium, Daikin FTXF25D Sensira BluЕvolution, General Fujitsu ASHG07KGTE Luxury series,

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    133
    #686
    Цитат Първоначално публикувано от tihogr Виж публикацията
    Ще помоля и аз за съвет за избор на климатик за етаж от къща във Видинско. Става въпрос за коридор 10 кв.м., спалня 20 кв.м. и детска 15 кв.м. Таваните не са високи стандартни са няма и 2.60. Стаите имат от всички изложения. Прозорците не са големи грубо 140/160 пвц дограма троен стъклопакет със специални стъкла съобразени с различните изложения. Изолация предстои да се прави близките години. Искам само един климатик да монтирам във коридора и да охлаждам доколкото е възможно коридора и другите 2 стаи общо трите помещения са 45кв.м. Основно ще се ползва за охлаждане и в по-малка степен за отопление. Не гоня някакви супер ниски температури и за това няма да напиша конкретно градуси, а просто искам лятото като стане 35-40 градуса навън да ми свали вътре някои друг градус. Бюджета е да речем до 1500 и колкото по надолу толкова по-добре. Наясно съм, че Даикин, Митсубиши и т.н. марки са качествени, но предполагам, че цената няма да ми допадне. Ако може да ми разясните какъв трябва да е 9 или 12 - ка за тези помещения и дали инверторен или хиперинверторен и т.н. термини. Може да ми предложите два варианта: бюджетен и среден вариант пък аз ще го мисля, но само да не е прекалено куча марка. Климатика няма да се ползва постоянно понеже не живеем постоянно там, но както казах повече за охлаждане и доста по-малко за отопление като алтернатива. Това не знам дали ще е проблем за работата и поддръжката на климатика ( този начин на ползване). Търся нещо цена качество и сравнително тих. В помещението, където ще се монтира има само малък фризер.
    Някои да сподели нещо по моя въпрос?
    Благодаря.
    Този пост е редактиран от tihogr; 27-08-22 в 09:00.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #687

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от tihogr Виж публикацията
    Някои да сподели нещо по моя въпрос?
    Благодаря.
    Бюджетно решение е Coolwell който излиза от Midea, по-скъп вариант е StarLight 12TSFW който е копие на Tcl Tpg11I, може да разгледаш бюджетните решения на StarLight на и TCL в емаг

  16. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #688

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от slip in Виж публикацията
    по-скъп вариант е StarLight 12TSFW който е копие на Tcl Tpg11
    Объркал си се нещо. Копието на ТСЛ е съвсем друг модел.
    Lucky Acho одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    133
    #689

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    А нещо малко по-добро от тези бюджетните решения като за моите изисквания да препоръчате? Тези Gree или Aux как са?

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #690

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Объркал си се нещо. Копието на ТСЛ е съвсем друг модел.
    Като съм се объркал можеш да ме поправиш, Многознайко.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 46 от 76 ПърваПърва ... 36444546474856 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2021 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1745
    Последно: 01-01-22, 19:39
  3. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  4. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе