Страница 13 от 76 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 1128

Избор на климатизатор '2022 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #181

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от corsairman01 Виж публикацията
    Haier AS35S2SF2FA-CL е хиляда с монтажа в Техното. Степените на вътрешния вентилатор са добри.
    Външното тяло е с 31.5 кг. и двуредов топлообменник и би трябвало да е идентично с на по-скъпия модел Flexis.
    Може би предшественика на FLEXIS-FLAIR
    https://www.haierhvac.eu/en/product/...ies-0#features

    Aко е този може би ще намери по-хубав за 1000лв.....но само ако много се постарае от перпетуум мобилетата във форума.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #182

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от vuryss Виж публикацията
    14м2 37м3, ~2500лв

    Daikin FTXM20R~RXM20R BluEvolution Perfera
    Toshiba RAS-B10N4KVRG-E Haori
    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-W~SRC20ZS-W2 Premium
    Hitachi RAK-25RXЕ/RAC-25WXЕ Akebono (като друга опция Hitachi RAK-18RPE/RAC-18WPE Performance)

    Цитат Първоначално публикувано от vuryss Виж публикацията
    32м2 90м3, ~3500лв

    Daikin FTXM42R~RXM42R BluEvolution Perfera, но може би и
    FTXM35R ще стане (това може да се каже след оглед)
    Toshiba RAS-13PKVPG-E Super DaiSeiKai 9
    Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZSX-W~SRC35ZSX-W Diamond
    Hitachi RAK-35PSEW/S~RAC-35WSE Shirokuma

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #183
    Здравейте,
    Какво мислите за LN серията на ME в сравнение с MHI Diamond и Daikin Perfera?
    Трябва ми за спалня в апартамент в София?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #184

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от pavkata88 Виж публикацията
    Здравейте,
    Правим основен ремонт на среден, тухлен апартамент и искаме да поставим климатици, можете ли да ми помогнете с избора и местата за поставяне.
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? Отопление и охлаждане
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;
    хол с кухненски бокс +коридор 30м2(80), , детска 15м2(40m3), спаня 13м2(35m3), офис 10m2(27m3)
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); PVC, 6каметна с троен стъклопакет, K/B/K
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; все още не съм ги измерил
    · изложение нa пoмeщeниeтo;
    хол, детска: юг-изток, спалня, офис: север-запад, пред спалнята има затворена тераса
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? 5 етаж, изцяло вътрешен
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? Зима: 24, лято 25
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Ще слагаме външна изолация 10см, не мислим да слагаме на таваните.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    Кухненски уреди, телевизори
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? Максимум 10 000 с монтажите
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? зима -15, лято +40
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    Колебая се основно между Daikin Perfera и MHI Diamond, мисля в хола да бъде подов,напр.
    Daikin FVXM35A, а за спалнята и детката мислех да са стенни, заради по-добрата циркулация и по-малкото място. За офиса може и да се сложи конвектор за да спестим пари, също така предполагам, че ще се отоплява от другите стаи. В спалнята, може да направим малка стеничка и да сложим подов, но това е краен вариант, начертал съм другите опции за стенен, като се надявам на съвети от специалистите.
    След време офисът ще стане детска стая.

    Благодаря Ви за отделеното време.



    Здравейте,
    Може ли да ме посъветвате, за детската и спалнята 2 9-ки ME LN големи ли ще бъдат + подова Daikin Perfera 12-ка в хола много ли ще дойдат за този апартамент?

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    6
    #185

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - целосезонно ползване
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - 15 кв.м. /40 м3/, спалня
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); - ПВЦ двоен стъклопакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - 6 кв.м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo; - север
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? - първи етаж над партер, студен под зимно време
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; - спалня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - гр. Бургас
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - 24
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - стени, стандартна външна изолация, сградата е от 2018 г.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - не
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? - 2000 лв без монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - нямам алтернативно отопление или охлаждане
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. - климатикът ще бъде над главите на двойна спалня.

    В момента ползвам RSG12LLCC Fuji Electric и го чувам, и пода не се стопля, и има он/оф през нощта според зависи на колко градуса го оставя, с две думи ядосва ми тази машина, ще я прехвърлям в Слънчев бряг за лятно ползване. Доволен съм от AP35 на Мицубиши в хол, моят дилър на климатици ме съветва да разгледам и EF серията на ME - до тук никой не я е споменавал. Ще ми се да е с Wi-fi, но ще преживея и допълнителен модул.
    Искам тих, да не духа студено като почива. На AP чувам как си вдига ламелите, което също ме дразни, искам и съответно по-голяма икономия от LLCC - бюджетът може да се увеличи, но някакси за спалня над 2000 лева ми се вижда кофти.
    Не съм наясно какво е нисък минимум, но съм ползвал Daiseikai 5 в спалня и сякаш наистина има такъв минимум, едва работи нощес зимно време. Имам проблеми със съня, така че моля за максимален комфорт. Възможно е заради етажа и севера лятото да не ми се налага изобщо да ползвам климатик нощно време, но съм новодомец и нямам представа как ще е.

  7. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #186

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Моля за съвет и предложения, в тч. МЕ и МХИ:

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: жилищно;
    ·2. За охлаждане, за отопление - за двете
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 27 кв.м., 75 куб.м. височина 2,8 м
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - ΠBЦ двoeн cтъĸлoпaĸeт;
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - 5 кв.м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo - изток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa - 5, има съседи отдолу и отгоре, и от двете страни
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- вceĸиднeвнa;
    · в aпapтaмeнт е пoмeщeниeто
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата) - София?
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? зима 22-23 гр.
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - външна стена - 5 см стиропор, стаята е вътрешна, топлозагубата е 1,8-2 кW
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - хладилник, фурна, котлони, ТВ, миялна
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? до 2500 с монтажа
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - 15 гр. зимата

    БЛАГОДАРЯ
    Този пост е редактиран от legaltk; 27-02-22 в 11:23.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #187

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Предвид условията упоменати от Вас, ще Ви посъветвам да обърнете внимание на следните модели:
    Hitachi RAK-35RXЕ/RAC-35WXЕ Akebono
    Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZS-W~SRC35ZS-W2 Premium
    Carrier 42QHP12Е8S/38QHP12Е8S Platinium
    Toshiba RAS-B13J2KVSG-E Edge
    Panasonic CS-Z35XKEW~CU-Z35XKE Etherea
    Daikin FTXF42D Sensira BluEvolution

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    6
    #188

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Предвид условията упоменати от Вас, ще Ви посъветвам да обърнете внимание на следните модели:
    Hitachi RAK-35RXЕ/RAC-35WXЕ Akebono
    Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZS-W~SRC35ZS-W2 Premium
    Carrier 42QHP12Е8S/38QHP12Е8S Platinium
    Toshiba RAS-B13J2KVSG-E Edge
    Panasonic CS-Z35XKEW~CU-Z35XKE Etherea
    Daikin FTXF42D Sensira BluEvolution
    За мен съвет? LN май реших да е. Вътрешното тяло трябва да е поне 82 см.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #189

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от bulgarovo Виж публикацията
    2000 лв без монтаж
    Цитат Първоначално публикувано от bulgarovo Виж публикацията
    LN май реших да е.
    Взаимно изключващи се изказвания....

    Hitachi RAK-18RPE/RAC-18WPE Performance
    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-W Premium
    Daikin FTXP20M9 Comfora
    General Fujitsu ASHG07KGTB Luxury series
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 28-02-22 в 07:27.

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    6
    #190

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Взаимно изключващи се изказвания....

    Hitachi RAK-18RPE/RAC-18WPE Performance
    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-W Premium
    Daikin FTXP20M9 Comfora
    General Fujitsu ASHG07KGTB Luxury series
    2200 с местенето на Фуджито в Слънчев бряг мисля е доста приемливо ако LN е наистина добър модел.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #191

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Здравейте,имам питане за климатик .На газ съм в момента.Не мисля да се отказвам от него. Искам сега към април -май да купя един климатик за да имам алтернатива все пак на газта .Стаята е 20м2-50м3,коридор 5м2-12м3 и кухня 7м3-17м3. Държа отворено навсякъде.Колко мощен трябва да е и хубава марка да е .За другите стаи ще му мисля след лятото евентуално ,да видим какво ще стане с цените на всичко.Там ще трябва да са подови ,защото са спални.По 15м2 са стаите.Имам едно старо Беко 18-ка ,лятото успява да охлади даже и спалните.Него мисля да сменя за да може и да го включвам и за отопление като алтернатива на газта.
    Този пост е редактиран от loshiat; 04-03-22 в 19:12.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #192

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    loshiat
    Качи една схема на обекта, да видим дали ще се получат нещата с един климатик....

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #193

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    loshiat
    Качи една схема на обекта, да видим дали ще се получат нещата с един климатик....
    Това можах да сътворя.Климатика е точно срещу коридора и затова охлаждам и още 2 стаи освен тези със старият климатик.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Novice
    Тук е от
    Mar 2022
    Мнения
    7
    #194

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    Здравейте, моля за съдествие за избор на климатик при следните условия.
    Хол с кухня 24 кв. в апартамент ново строителство втори етаж вътрешен,южно изложение, 10 см. външна изолация и ПВЦ дограма. Ще се ползват и всички кухненски уреди-вградена фурна, хладилник, съдомиялна. За град В. Търново. Ще се ползва основно за отопление при търсена тимпература 24-25 градуса. Ако е възможно при отворена врата да покрия и 6 кв. коридор ще е супер.Височина на помещенията е 2.55 м. Моля препоръчайте добра машина която наистина ще топли. Гледам модели на MHI SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM, 12000 BTU, и SRK35ZSX-W. Струва ли си разликата чисто ценово между тези модела? Не искам да ви подвеждам с моделите, които съм написал. Ако някой друг би бил по ефективен ще се радвам да го предложите. Благодаря?

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #195

    Отговор: Избор на климатизатор '2022 година

    ...апартамент ново строителство втори етаж вътрешен,южно изложение, 10 см. външна изолация...
    По-скоро гледай SRK25ZSX-W.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 76 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 16:06
  2. Избор на климатизатор '2021 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1745
    Последно: 01-01-22, 20:39
  3. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 12:54
  4. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 23:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе