Страница 5 от 66 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 986
Like Tree322Одобрявам

Избор на климатизатор '2023 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #61

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    По ясно от това няма....
    Цитат Първоначално публикувано от marto7 Виж публикацията
    7. Няма уреди които ще излъчват топлина
    Този текст не кореспондира с LG F12MT ATHENA EXTREME, както и с ASHG18KMTA, ABHG18LVTB....
    Цитат Първоначално публикувано от marto7 Виж публикацията
    Стремя се да се вместя в 2800лв с монтажа

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #62

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    @bobivg - Малко са уредите които ще излъчват топлина, със сигурност не е нещо което ще повлияе на температурата в помещението. Осветлението ще работи постоянно, но ще са лед панели, няма да излъчва топлина. И за охлаждане няма да е голям зор, температурата в помещението и лятото не е висока, и от никъде не го пече слънце.
    Въпреки благоприятните условия на помещението, не ми се рискува да слагам 12ка, по-добре мисля 18ка за по-сигурно. Иначе гледах General ASHG14KGTE, който е висок клас 14ка, но поради същата причина отпадна, незнам дали със сигурност ще е достатъчна 14ка.

    @Aleksandars малко съм разтеглил бюджета, а и има фирми в които мога да ползвам отстъпки, като за 18КМ съм на 2800 с монтажа, а за подовия който съм споменал, мога да влезна в малко под 3000

  4. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #63

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от marto7 Виж публикацията
    @bobivg - Малко са уредите които ще излъчват топлина, със сигурност не е нещо което ще повлияе на температурата в помещението.
    Всеки климатик ще се справи с охлаждането...
    Струва ми се обаче.че бъркаш приоритетите!Търсиш кой знае ква ефективност,все едно,че ще участваш на CES2024,а на практика разликата в тока на месец(да приемем 7 месеца работа на климатика/12) ще е минимална и изобщо няма да се отрази на кой да е фризъорски салон....Не съм имал,но съм давал помещение под наем за такива цели и горе долу съм наясно.
    От друга страна са нещата които наистина трябват на един фризъорски салон по отношение на климатизацията.
    1.Нормална и ПОСТОЯННА темпераура
    2.Нисък шум
    3.По възможност вкарване на свеж въздух за осигуряване по-добри условия на работещите и клиентите!Тези които работят едва ли ще мислят за икономисаните 5 лв(кво е..не,кви 5 лв) когато цял ден са на крак-не лека работа!
    4.Самопочистване на вътрешното тяло чрез самозамразявабе при -56гр.,за да се поддържа винаги чист климатика,а не да разпространява ,,,,,
    Не знам всички модели които отговарят на т.3,но URURU(минус-цената и мисля все още не изпълнява т.4),
    Следващите не знам дали имат 18-ки(в Бг де,иначе е ясно),но и дали изобщо ти трябва 18 ...?
    MIDEA GAIA
    https://www.midea.bg/bg/klimatici-mi...12hrfn8-i.html
    ТCL
    https://www.technomarket.bg/air-cond...d-fai-09206495
    HAIER JADE,който освен възможност за външен въздух има и IFD пречиствател на въздух(с несменяеми филтри!-тук ако сложиш кой да е пречиствател и видиш цените на HEPA филтрите и на колко време се сменят,вероятно няма да питаш за предполагаеми(!) икономии на ток.,
    както и почиства вътрешно и ВЪНШНО тяло и е най-тихия климатик.А темата на коя степен на вентилатора прави това,която повдигат такива които хабер си нямат кво приказват я обсъждахме и не смятам да продължавам.
    https://www.technopolis.bg/bg/Klimat...FRA-3/p/651132
    Сигурно има и други,вероятно ако имаш желание някой би допълнил.
    Иначе се наслушахме на кой колко му гори климатика-т.е. перпетуум мобилето,все едно че SCOP не се замерва при стандартни условия и не е предложен точно от DAIKIN и МЕ...ама по стар бг обичай на тях им вярваме само когато ни се иска.
    Успех с избора.

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #64

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от marto7 Виж публикацията
    @bobivg - Малко са уредите които ще излъчват топлина, със сигурност не е нещо което ще повлияе на температурата в помещението. Осветлението ще работи постоянно, но ще са лед панели, няма да излъчва топлина. И за охлаждане няма да е голям зор, температурата в помещението и лятото не е висока, и от никъде не го пече слънце.
    Въпреки благоприятните условия на помещението, не ми се рискува да слагам 12ка, по-добре мисля 18ка за по-сигурно. Иначе гледах General ASHG14KGTE, който е висок клас 14ка, но поради същата причина отпадна, незнам дали със сигурност ще е достатъчна 14ка.

    @Aleksandars малко съм разтеглил бюджета, а и има фирми в които мога да ползвам отстъпки, като за 18КМ съм на 2800 с монтажа, а за подовия който съм споменал, мога да влезна в малко под 3000
    Сигурно още съм спал и съм решил, че търсиш съвет. Ще се радвам да дадеш отзиви от покупката която ще направиш.
    Този пост е редактиран от bobivg; 27-01-23 в 17:02.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #65

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    @inches9 Както споменах и по рано, основния приоритет на климатика е отопление, охлаждането не съм го и споменавал в запитването, просто отговарях на колегата, защото беше питал какви работи ще излъчват топлина. След като съм казал че няма такива е ясно че това НЕ е фризьорски салон. Във фризьорския салон от сешоарите лятото става фурна. Също така няма да има хора работещи на крак, което незнам и в каква връзка се споменава. Шума също не е приоритет ако не е нещо екстремно, а за всички изброени климатици НЯМА да е. На Low и Medium, който и да е климатик няма да се чува докато свири радиото, това не е библиотека се пак да е абсолютна тишина. Другите изброени неща от теб, за пръв път ги чувам, просто никой не е споменавал досега и не съм попадал на такава информация, не разбирам от климатици, затова и питам.

    @bobivg Съвет търся да, просто казвам че незнам дали ще е достатъчен 12ката. На места ми казаха НЕ, на други ДА, затова се съмнявам, не защото оспорвам твоето мнение

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2022
    Мнения
    6
    #66

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Daikin FTXF50D Sensira BluEvolution + 2 бр. Daikin FTXM20R~RXM20R BluEvolution Perfera
    Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZSX-W~SRC35ZSX-W Diamond + 2 бр. Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-W~SRC20ZS-W2 Premium
    Toshiba RAS-13PKVPG-E Super DaiSeiKai 9 + 2 бр. Toshiba RAS-B10J2KVSG-E Edge
    Извинявам се за питането но не разбирам много,но забелязах че при препоръките за големите машини едната е 18BTU другата 13BTU и 12BTU.Аз като цяло си мислех че за голямото помещение освен 18 друго не би свършило работа.Идеята тук е по-малката машина да работи непрекъснато без да спира или вероятно аз изпускам нещо ?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    17
    #67

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Правя ремонт сега в едната стая, та ще сменям и климатика там. Ще се ползва като основно отопление в къща. Колебая се между тези:

    FUJITSU ASYG 12KGTE

    GREE AMBER NORDIC R32 GWH12YD

    Gree SOYAL R32 GWH12AKC

    Daikin FTXM35N PERFERA



    Mitsubishi Electric MSZ-AP 35VGК

    Първоначално се бях насочил към Фуджицуто, щото бях с впечатление, че Gree-то като цяло са по-нисък клас климатици ама като гледам имат съвсем прилични модели, които поне на хартия не му отстъпват. Лелката в офиса, понеже минах днес наживо да ги разпитам, вика, че Gree-то вече не били по-зле от Фуджицу, били китайски, но били добри.
    Нордика, не че чак до -30 градуса са ми необходими, но радва с 45 кг. външно тяло в сравнение с 31-32кг. при конкуренцията. Обаче зачетох тук в раздела за Gree и чета за някакви високи минимуми по 500W, харчел повечко, бил добре за големи помещения и за големи загуби и т.н. Сигурно е добър при наистина студено време ама като знам каква е кекава зимата в Перник и 80% от времето се върти около и над нулата и я падне за 2-3 дни до -12-13 я не, май не ми трябва тоя климатик. Имам в другата стая ASYG 12 Luca, който почти постоянно си работи около 260-280-300W и е супер икономичен, доволен съм от него.
    Дайкина вече е значително по-скъп и не знам дали си заслужава да давам толкова пари за него. Според жената в офиса, нещо имали проблеми с резервните части при тях, не ги продавали много, за последните 5 години била продала само 2-3 Дайкина, но ако съм твърдо решен щели да ми го поръчат нямало проблеми.

    Кажете нещо и за Митсубишито, минимуми? Вижда ми се, че е по-неефективен и с по-малък СОР от Фуджитсуто, но не знам.

    Та ако може да дадете съвет или да предложите аналогична 12-ка за до около 2хил. лв. Ако може да е от същия сайт, защото това е пернишка фирма, която само с това се занимава, те ще си го монтират и сервизират ако се наложи и т.н. Не ми се ще от други градове да идват да го монтират, че става по-сложно.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #68

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Изравейте опитвам се да се ориентирам за климатик в ниския ценови клас за помещение 21кв.м. в гр. Варна. Изложението на хола е южно скоро ще се сложи ПВЦ дограма.
    От предната тема намерих този пост който в бюджета:
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Kaisai KRX-12PEG One
    Hitachi RAK-35REF/RAC-35WEF Dodai 2
    Crystal CHI-12S-2A
    Но не ги предлагат в фирмите които гледам.

    Ще се радваm, ако предложите още модели.
    Fujitsu KMTA или LMCЕ конкурентени ли са спрямо горните модели?
    Този пост е редактиран от Zygot; 28-01-23 в 11:45.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #69

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Интересуваме коя марка от двете бихте ми препоръчали "Gree" или "TCL" и защо?

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #70

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    не ги предлагат в фирмите които гледам.
    Сменете фирмите....

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2023
    Мнения
    3
    #71

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Здравейте,
    Гледах климатици в различни ценови диапазони и не виждам причина поне от информацията по сайтовете да се взима по-скъп климатик.

    DAIKIN FTXM35/RXM35 - 687kWh прогнозна консумация за отопление

    DAIKIN SENSIRA FTXC35/RXC35 - 732kWh прогнозна консумация за отопление

    И на другите марки е пак около 100kWh разлика между евтините и скъпите модели. Какви са предимствата на по-скъпите климатици?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #72

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    httb5, ако смятате, че това което гледате е фактор при избора, много грешите... И един въпрос... На каква база е дадена тази информация? Защото нито едни производител не дава подобна информация в официалните каталози... Но в BG "разбирачите" са колкото щеш.... Иначе, сенсирата е минала покрай дайкин, само с лепенката....

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2023
    Мнения
    3
    #73
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    httb5, ако смятате, че това което гледате е фактор при избора, много грешите... И един въпрос... На каква база е дадена тази информация? Защото нито едни производител не дава подобна информация в официалните каталози... Но в BG "разбирачите" са колкото щеш.... Иначе, сенсирата е минала покрай дайкин, само с лепенката....
    Таа какви са предимствата на по-скъпите климатици? Аз посочих климатици на Daikin като един пример. При другите марки е същата работа дали се гледа годишна консумация или SCOP. Разликата не оправдава по-високата цена, но все пак ги препоръчвате по-скъпите модели и трябва да има някаква причина за това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #74

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Както виждаш, във форума има хора, ползващи климатици Стар Лайт за 600 лв и такива с Мицубишита по 3к. И от двата има доволни и недоволни.

    И Рено Клио те вози от точка А до точка Б и Мерцедес С класа.

    Не знам какво се опитваш да наложиш като мнение - че няма смисъл да се купуват по-скъпи климатици ли?

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2023
    Мнения
    3
    #75
    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Както виждаш, във форума има хора, ползващи климатици Стар Лайт за 600 лв и такива с Мицубишита по 3к. И от двата има доволни и недоволни.

    И Рено Клио те вози от точка А до точка Б и Мерцедес С класа.

    Не знам какво се опитваш да наложиш като мнение - че няма смисъл да се купуват по-скъпи климатици ли?
    Можеш да си вземеш Mitsubishi 12-ка за 1800 или за 3000. Тази за 1800 след 10 години ще е изхарчила електроенергия за 150лв повече
    tanatos одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 66 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2022 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1127
    Последно: 01-01-23, 10:38
  3. Избор на климатизатор '2021 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1745
    Последно: 01-01-22, 19:39
  4. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  5. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе