Страница 25 от 66 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 986
Like Tree322Одобрявам

Избор на климатизатор '2023 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2023
    Мнения
    2
    #361

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Здравей @Aleksandars,

    Моля те за съвет относно моето питане - пост #331.

    Благодаря предварително

    P.S. Сега виждам, че при редакцията на поста ми някой е премахнал т.8 бюджет, който е около 6000 лв. за двата климатика (може и малко повече) без монтажа. Добавих точката с бюджета в първия ми пост.
    Този пост е редактиран от emodd; 14-07-23 в 07:51.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    133
    #362

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    tihogr, за Вашите условия и фактор (покупка от някое техно) - ще си дадете парите на вятъра....Предвид ограничения бюджет и това което търсите (хубаво и евтино няма):
    Midea AG2Eco-12NXD0-I (B) Xtreme ECO
    AUX Halo ASW-H12C5B4/HAR3DI-D0
    Crystal Quartz CHI/CHO 12H-KA

    Нямам никакви претенции, че разбирам от климатици и за това питам в темата, но бихте ли ми обяснили с какво препоръчаните от Вас модели са по-добри от тези например:

    https://www.technopolis.bg/bg/Klimat...35WKE/p/651403

    https://www.technopolis.bg/bg/Klimat...35ZKE/p/651317

    https://www.technopolis.bg/bg/Klimat...OUT-1/p/650590

    https://zora.bg/product/asyg12lmceaoyg12lmce-1

    или пък какви недостатъци имат тези посочени от мен.


    Относно условията, които съм посочил за спалнята едната стена е външна северна, другата вътрешна западна, външна източна, външна южна (която писах, че не се огрява директно. има изолация на пода на тавана вата 5см., най-вероятно ще правя и таван ГК дори и без вата да е, дограмите както писах са троен стъклопакет 4с/б/к и отвън ще има топлоизолация 10 см. Аз друго не виждам какво мога да направя по въпроса за изолациите това си е пълен пакет. Да във Видин лятото е доста по-топло от София, но пък и зимата е по-топло от София. Както писах не живеем там постоянно и не виждам смисъл да изсипвам 2-3к лв. за климатик. Температурите, които съм писал да поддържа климатика са приблизителни и да са малко по лоши няма проблем. Не държа на някакви екстри, а да е надежден и да си върши това, за което е предназначен. Просто не съм фен на китайските и турски изпълнения и за това търся нещо уж по "марково" доколкото можем да говорим за марки в днешно време. Няма проблем и да е сглобяван в Китай, но поне да е някаква марка, която си държи на качеството.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #363

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    tihogr, аз имам Фуджицу LMCE, Хитачи, Тошиба и Мидея. От всичките си климатици Мидеята ми харесва най много как работи. Фуджицуто е добър климатик, но според мен не е подходящ за спалня. Моето Фуджитцу е в хола, спал съм зимата няколко пъти там и никога не бих си сложил Фуджитцу в спалнята. Послушай Aleksandars , той е специалиста по климатиците във форума, според мен си вземи Мидеята която той ти е посочил.
    rosswen одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    294
    #364

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Може би е добре да се купи климатик който все пак е проверен.
    Но модели като LMCE които са спряни от производство в дългосрочен план не знам дали няма да се окажат греда в бъдеще с намирането на части. (след 5-10 години)
    Това трябва да го кажат хората които пряко се занимават с ремонт и поръчка/доставка на части.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    6
    #365

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Здравейте, ще съм благодарен, ако ми помогнете в избора. Досега се отоплявахме на конвекторни печки Airlec, но в изминалата зима сметките станаха прекалено високи (над 400 лв) и за това искам да сложа климатик, който ще бъде в най-голямото помещение, в което ще се и спи. Климатика основно ще се използва зимата и в най-горещите седмици от лятото. В останалите две помещения в апартамента засега ще бъдем с конвекторни печки. Търся климатик, който да бъде възможмо най-много енергоспестяващ, тих и надежден за бюджета.
    Препоръчаха ми тези два модела, но нямам представа колко надеждни са и заслужават ли си разликата в парите (около 600-700 лв) в сравнение с климатик с ефективност в режим отопление SCOP: 4.60 - клас А++,
    1) Хиперинверторен климатик Toshiba RAS-B13G3KVSG-E/RAS-13J2AVSG-E1 EDGE WiFi, 13000 BTU, Клас А+++
    2) Хиперинверторен климатик Fujitsu General ASHG12KGTB(E)/AOHG12KGCA, 12000 BTU, Клас A+++

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно - спалня.
    2.- Основно за отопление, но и в силните горещини също ще се включва.
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - 19 кв.м /48.8 куб.м
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - ПВЦ двоен стъклопакет, 5 камерна
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopците - 4.7 кв.м
    · изложение нa пoмeщeниeтo - югоизток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa - 3ти последен,вътрешен апартамент, ЕПК
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo-cпaлня
    · в aпapтaмeнт
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението - София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - Зима 22-23 и лято 23-24 градуса,
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - Няма
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа - около 2000 лв, може да варира 15%.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - зимата до 12-13 градуса, лято 25-26 градуса.
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.
    Размерите на стаята са 535см х 345см х 256см (височина). Прозорците са с югоизточно изложение,климатика ще се монтира на стената до прозорците над леглото.
    Този пост е редактиран от ssteff; 16-07-23 в 08:40.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    294
    #366

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Виж и тази серия на Mitsubishi heavy
    Premium SRK-ZS

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    37
    #367
    Здравейте, търся климатик за всекидневна с кухн.бокс площ 35 кв.м, височина 2,5м, Град София, 6 етаж южен апартамент, сградата е с топлоизолация. Ще се ползва предимно за охлаждане! Прозорците в помещението са ~ 12м2.
    Бюджет около 3000лв.
    Благодаря

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,787
    #368

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от embata_ivanov Виж публикацията
    Бюджет около 3000лв.
    Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZS-W~SRC35ZS-W2 Premium
    Hitachi RAK‐VJ35PHAE/RAC‐VJ35PHAE airHome 600
    Daikin FTXM35R~RXM35R BluEvolution Perfera
    Midea MSOPBU-12HRFN8-QRE3GW Oasis Plus Nordic
    Mitsubishi Electric MSZ-EF35VGK W/B/S~MUZ-EF35VG KIRIGAMINE ZEN

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,787
    #369

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от ssteff Виж публикацията
    - 19 кв.м /48.8 куб.м
    - ПВЦ двоен стъклопакет, 5 камерна
    - югоизток
    - cпaлня
    - около 2000 лв, може да варира 15%.
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZS-W~SRC25ZS-W2 Premium
    Hitachi RAK‐VJ25PHAE/RAC‐VJ25PHAE airHome 600
    Midea GAIA-09HRFN8-I GAIA
    Toshiba RAS-B10G3KVSG-E Edge
    ssteff одобрява това.

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    5
    #370

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Здравейте, миналата година благодарение на форума си купих климатик general Fujitsu за спалнята ни вкъщи и съм изключително доволна. Сега ми предстои да отварям търговско помещение, за което също ми трябва климатик и ще съм отново благодарна на препоръки и съвети.
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · магазин-салон за красота
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? За охлаждане през лятото и междинните сезони, тъй като през зимата помещението е на ТЕЦ
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 48 кв. м като е на два етажа по 24 кв, но двата етажа са свързани със стълба, следователно няма никъде врати между двата етажа.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);алуминиева по цялата предна част, мисля че в двойна. Нагоре е 5 метра, на широчина - 2,5 м
    · изложение нa пoмeщeниeтo;запад
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? На първи етаж или нулев по скоро
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; магазин
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? В жилищна сграда, от всякъде имаме съседи - ляво, дясно и отгоре.
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? София, център
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? Лято -22,23 градуса, зима - 23,24
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Няма
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Сешоар, лампи, преси за коса и подобни
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 1500 макс 1700 с монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? Лятото до 39-40. Зимата -15

    знам, че бюджетът не е много, но ми е важно да бъде икономичен и да служи дълго, така че съм склонна да дам още малко. Благодаря за насоките предварително!

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    758
    #371

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от Gerriie Виж публикацията
    Здравейте,
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 48 кв. м като е на два етажа по 24 кв, но двата етажа са свързани със стълба, следователно няма никъде врати между двата етажа.
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 1500 макс 1700 с монтаж
    2-те помещения само "стълбището" ли ги свързва или имат и други "допирни точки" ?
    Височината на помещенията е 5 метра за двете общо или на етаж по 5 метра?
    Ако са 2 отделни помещения свързани само със стълбище, ще има нужда от 2 бр, климатици, което за 1500 -1700 лв. може да се случи само с "нещо" от Техно - магазините...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    471
    #372

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    [QUOTE=Gerriie;1057509]Здравейте, миналата година благодарение на форума си купих климатик general Fujitsu за спалнята ни

    Наблягам на горното изречение, с цел да не остане незабелязано явно има и хора, които са доволни от марката за спални помещения

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,883
    #373

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    "Икономичен, дъговечен" , евтин, че и да се правя с два етажа.....
    Ще следя следя с интерес, може пък и да има такова животно .
    Aleksandars, Kasap и Palev харесват това.

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    5
    #374

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    2-те помещения само "стълбището" ли ги свързва или имат и други "допирни точки" ?
    Височината на помещенията е 5 метра за двете общо или на етаж по 5 метра?
    Ако са 2 отделни помещения свързани само със стълбище, ще има нужда от 2 бр, климатици, което за 1500 -1700 лв. може да се случи само с "нещо" от Техно - магазините...
    само стълбището ги свързва, да и височината общо е 5м. Долу е 2,3м и горе два метра. Хайде за да сме точни 4,3м височина е цялото нещо. Но не ми се иска да купувам два климатика, може да е един по-скъп и мощен, но пък един. Другото за, което мислих е тези стенните, които са вертикални.
    Благодаря!

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    758
    #375

    Отговор: Избор на климатизатор '2023 година

    2 метра височина е твърде ниско за помещение, да не си в грешка?
    Така, само по "разкази на очевидец" е доста трудно да си представи човек какво точно ще се климатизира.По - добре извикай някоя фирма на оглед и ако ти предложи повече от един вариант, може да пишеш тук да ги обсъдим...
    Този пост е редактиран от Palev; 17-07-23 в 14:09.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 66 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2022 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1127
    Последно: 01-01-23, 10:38
  3. Избор на климатизатор '2021 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1745
    Последно: 01-01-22, 19:39
  4. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  5. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе