Страница 56 от 75 ПърваПърва ... 646545556575866 ... ПоследноПоследно
Резултати от 826 до 840 от общо 1116
Like Tree428Одобрявам

Избор на климатизатор '2024 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    8
    #826

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Здравейте,преди време бях писал тук за съдействие за избор на климатик.И съм благодарен за полезните съвети.
    Сега имам пак питане за избор на подходящ климатик или климатици,в зависимост от съветите ,които бих получил.
    Става дума за две помещения:
    -Кухня 9 кв.м
    -Всекидневна 12 кв.м
    Като тях ги съединява една отсрещна врата.Района е около Пазарджик,къща,като помещенията са на долен етаж и стените са изцяло от камък,около 80 см дебелина
    и сравнително прилична PVC дограма на двата прозореца
    Ще прикача и фаил с един "прост" чертеж за унагледяване на помещенията
    Питането ми е дали мога да охлаждам и отоплявам помещенията с един климатик или ще са необходими два и какви модели и характеристики бихте препоръчали с бюджет около 2000-2300 лв за брой.
    също дали е удачно и някой японски модел климатик втора ръка,като за този вариянт познати ,който не са чак толкова запознати ме предопредиха,че мога да имам проблем с тях,ако имам някакви спадове в напрежението.

    Благодаря предварително!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    678
    #827

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Цитат Първоначално публикувано от sasho45 Виж публикацията
    Здравейте,преди време бях писал тук за съдействие за избор на климатик.И съм благодарен за полезните съвети.
    Daikin FVXM25A9~RXM25A Perfera Floor standing монтиран във всекидневната

    Ivanskin одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2024
    Мнения
    77
    #828

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Цитат Първоначално публикувано от sasho45 Виж публикацията
    -Кухня 9 кв.м
    -Всекидневна 12 кв.м
    Като тях ги съединява една отсрещна врата.Района е около Пазарджик,къща,като помещенията са на долен етаж и стените са изцяло от камък,около 80 см дебелина
    Питането ми е дали мога да охлаждам и отоплявам помещенията с един климатик или ще са необходими два и какви модели и характеристики бихте препоръчали с бюджет около 2000-2300 лв за брой.
    Един, монтиран във всекидневната.
    Hitachi airHome 800 RAK-XJ25RHAE / RAC-XJ25WHAE или Mitsubishi Heavy SRK25ZSX-W / SRC25ZSX-W Diamond
    Като варианти за стенен монтаж

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    378
    #829

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Gree GWH12AKCXD-K6DNA1A-I/GWH12AKCXD-K6DNA1A-O SOYAL II - бих дал съвет за него, ако помещението е поне 30 m²....

    Daikin FTXP35N COMFORA - не ми харесва вложения хардуер като цяло...

    Fuji Electric RSG12KGTB(E)/ROG12KGCA - само ако е новата модификация - Fuji Electric RSH12KGTG~ROH12KGCAG
    Каква е разликата между кгтЕ и кгтГ всъщност?

    - - - - - - - - - -

    като гледам са вградили безжичната мрежа, малко са намалили вентилаторите и е променена ефективността на някой модели

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,924
    #830

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Има промяна в четирипътния вентил и неговото управление. Именно заради това го предлагам...

    Sent from my Vivo X100S using Tapatalk
    rosswen и Ivanskin харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    304
    #831

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Цитат Първоначално публикувано от HRS9 Виж публикацията
    Моля, със здраве да си го ползвате, машината е чудесна. "Фирмата" ви го представи като "хиперинвертор" нали?
    Не съм гледал какво е писала фирмата, аз първо избирам климатик, така бях стигнал до Даймънд и Дайсейкай, но вие тук ми препоръчахте Премиум за помещението, намерих най-добрата цена с монтажа и го поръчах онлайн. Винаги поръчвам онлайн, защото по закон имам време в което мога да се откажа от продукта, но и винаги спазвам описанието и за това не взех 20ката.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    678
    #832

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Има промяна в четирипътния вентил и неговото управление. Именно заради това го предлагам...

    Sent from my Vivo X100S using Tapatalk
    Точно това беше най-необходимата промяна в този модел (не един или двама с нефункциониращи машини имаше), иначе изобщо не си струваше покупката.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    378
    #833

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Има промяна в четирипътния вентил и неговото управление. Именно заради това го предлагам...

    Sent from my Vivo X100S using Tapatalk
    Благодаря за информацията.
    Aleksandars одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2024
    Мнения
    77
    #834

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Цитат Първоначално публикувано от eddy Виж публикацията
    Не съм гледал какво е писала фирмата, аз първо избирам климатик, така бях стигнал до Даймънд и Дайсейкай, но вие тук ми препоръчахте Премиум за помещението, намерих най-добрата цена с монтажа и го поръчах онлайн. Винаги поръчвам онлайн, защото по закон имам време в което мога да се откажа от продукта, но и винаги спазвам описанието и за това не взех 20ката.
    Препоръчаха Ви Daikin Perfera FTXM20A + RXM20A, който е може би най-комфортния избор за спалня до 20м2, Даймънд и Дайсейкай са хубави климатици но са мощни за нещо под 20м2. SRK20ZS-W PREMIUM е по-нисък клас и почти наполовина по-евтин, но е много добър избор за помещения до 20м2. Не вявайте толкова много на описанията по сайтовете - там SRK20ZTL-W Smart Plus, SRK20ZS-W PREMIUM, SRK20ZSX-W Diamond са описани за еднакви помещения защото уж са "7-ци", но разликата между тях е огромна.
    rosswen, Palev и HRS9 харесват това.

  12. Novice
    Тук е от
    Jul 2024
    Мнения
    2
    #835

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Здравейте,
    Молим за помощ при избор на климатик.

    1. Вид помещение : жилищно
    2. За охлаждане и отопление - целогодишно
    3. Kaĸвa e: 1 стоя, приземно помещение/партер - 12 кв м. / височина 2.19 м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (ΠBЦ, тpoeн cтъĸлoпaĸeт, КА вътрешно стъкло);
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - две стъкла - 1 отваряемо, 1 фиксирано.
    · изложение нa пoмeщeниeтo - изток/север.
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa -
    приземно помещение/партер
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- една стая в която се живее, готви - всичко. Има отделна баня с коридор - те няма да се отопляват;
    · в ĸъщa
    4. B ĸoя част на България - Пловдив.
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa - нормална - 23-24 градуса зимата. Лятото не е толкова топло, заради дебелите стени и външната изолация.
    6. Имa ли изoлaция - ва 2-те външни стени има изолация с 5 см стиропор - висок клас.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви - печка, хладилник, пералня?
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж) - до 900 лв без монтаж?
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - има духалка, ако се наложи, но по принцип ще се разчита за всичко на климатика.
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo - нямам тази възможност сега.

    ----------------
    Търсим евтин вариант за приземна стая, където живее възрастен човек.
    Ние си взехме Мицубиши за 2300 лв плюс монтаж януари 2022 и не сме доволни. На един роднина му монтираха от общината по европроектите, някаква измислена марка и топли и охлажда по-добре от нашето прехвалено Мицубиши. Да не говорим колко по-шумно е, или поне нашето е такова.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    304
    #836

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Цитат Първоначално публикувано от Ivanskin Виж публикацията
    Препоръчаха Ви Daikin Perfera FTXM20A + RXM20A, който е може би най-комфортния избор за спалня до 20м2, Даймънд и Дайсейкай са хубави климатици но са мощни за нещо под 20м2. SRK20ZS-W PREMIUM е по-нисък клас и почти наполовина по-евтин, но е много добър избор за помещения до 20м2. Не вявайте толкова много на описанията по сайтовете - там SRK20ZTL-W Smart Plus, SRK20ZS-W PREMIUM, SRK20ZSX-W Diamond са описани за еднакви помещения защото уж са "7-ци", но разликата между тях е огромна.
    Да предложиха ми и Дайкина, но още тогава казах, че не съм склонен да платя за машина среден клас, пари като за флагман. За мен лично Дайкин имат неразумна ценова политика, но това е лично мнение. Относно описанието, аз знам че машините са различни, но просто ако взема 20-ка и имам проблем, те ще кажат, а вижте то вие не сте спазили нашите препоръки, а видях че 20 и 25 са идентични като хардуер и реших да спазя и буквата на описанието им, та ако има проблем да мога да го върна.
    Благодаря много още веднъж на всички включили се, надявам се не съм разводнил темата.
    Ivanskin одобрява това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jul 2024
    Мнения
    3
    #837

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Здравейте,

    Публикувам отново едно запитване за избор на климатици, защото се загуби покрай другите съобщения. Ще съм много благодарен ако вземете отношение:

    Имам нужда от съвет за закупуване на 2 климатика, като детайлите са както следва:
    1. жилищно;
    2. предимно за охлаждане и като резервен вариант за отопление в случай на авария и в преходния период до пускане на ТЕЦ;
    3. апартамент на 4-ти последен етаж на сграда, стара тухла от края на 70 години, над апартамента има подпокривно пространство, жилището под апартамента е обитаемо
    - всекидневна - 37 м2, ~90 m3, вътрешна стая с източно изложение, PVC дограма с двоен стъклопакет и К-стъкло, 2 прозореца (9,60 м2) и 1 врата към тераса (1,30 м2) с обща площ 10,90 м2
    - детска стая/офис - 16 м2, ~40 m3, ъглова стая с източно/северно изложение, PVC дограма с двоен стъклопакет и К-стъкло, 2 прозореца с обща площ 3,8 м2
    4. София;
    5. 22-25;
    6. апартамента е с 5 см. EPS външна изолация на всички стени;
    7.
    - всекидневна - телевизор, хладилник, фурна, котлони, миялна машина, кафемашина и други по-малки домакински електроуреди - тостер, кана, кухненски робот и т.н
    - детска стая/офис - лаптоп
    8. висок клас климатици, за което доколкото виждам ще е нужно 5000-6000 лева;
    9. всякаква външна температура
    10.

    Апартамента има още една по-малка стая 12 м2 (~30 m3), която е само със северно изложение и летните темпеаратури там са малко по-поносими.
    Затова не планираме слагането на отделен климатик, а да оставяме отворени вратите на другите стаи и така индиректно да се охлажда и тази стая.
    В този ред на мисли, може би е нужно леко преоразмеряване на климатиците, за да има ефект охлаждането през коридора и на останалите помещения - коридор и стая.


    Гледал съм предимно високия клас инверторни модели на Daikin и MHI, като презумпцията ми е че това са климатиците с най-голяма надеждност, ефективност, комфорт и ниски нива на шум.
    Предпочитам двата климатика да са на един производител.

    Модели към които съм се насочил и изводите (може би грешни ) до които съм стигнал :
    Mitsubishi Heavy SRK20ZSX-W/SRC20ZSX-W DIAMOND - добри характеристики за ефективност и шум, добро тегло на външно/вътрешно тяло, доколкото прочетох е преозмерен за стая 16м2
    Daikin FTXM20A/RXM20A Perfera WIFI - добри характеристики за ефективност и шум, сравнително добро тегло на външно/вътрешно тяло, може би малко по-слаб от нужното за стая 16м2
    Daikin FTXM25A/RXM25A Perfera WIFI - добри характеристики за ефективност и шум, сравнително добро тегло на външно/вътрешно тяло, може би малко преоразмерен за стая 16м2

    Mitsubishi Heavy SRK35ZSX-W/SRC35ZSX-W DIAMOND
    - добри характеристики за ефективност и шум, добро тегло на външно/вътрешно тяло, може би е съвсем малко по-слаб от нужното за стая 37м2
    Mitsubishi Heavy SRK50ZSX-W/SRC50ZSX-W2 DIAMOND - по-лоши характеристики за ефективност и шум, добро тегло на външно/вътрешно тяло, доста преоразмерен за стая 37м2
    Daikin FTXM35A/RXM35A Perfera WIFI - добри характеристики за ефективност и шум, сравнително добро тегло на външно/вътрешно тяло, може би по-слаб от нужното за стая 37м2
    Daikin FTXM42A/RXM42A Perfera WIFI - по-лоши характеристики за ефективност и шум, добро тегло на външно и малко по-леко вътрешно тяло, може би е точната мощност за 37м2
    Daikin FTXM50A/RXM50A Perfera WIFI - по-лоши характеристики за ефективност и шум, добро тегло на външно/вътрешно тяло, преоразмерен за стая 37м2

    Има ли някакви съществени предимства EMURA серията в сравнение с Perfera серията на Daikin, освен дизайна на вътрешното тяло?
    Имате ли някакви наблюдения за качеството спрямо страната на производство? Всички климатици на Daikin, които гледах са произведени в Чехия/Турция, а на MHI в Тайланд. Това по някакъв начин може ли да е критерий?

    Може да ми дадете насока кои от климатиците ще са най-подходящи за помещенията имайки предвид и желанието ми да има някакво охлаждане/отопление и на 3-тата стая.

    Още нещо. Първоначално се бях насочил към мултисплит системи, с идеята да се ползва само едно външно тяло (по-малко къртене, укрепване, шум и т.н.), но в процеса на проучването и изчетените доста мнения за недостатъците, като че ли се отказах от тази идея. Все пак ако имате някакви предложения за мултисплит система, може да обмисля отново този вариант.

    Предварително благодаря за помощта.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    678
    #838

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Цитат Първоначално публикувано от Korlic Виж публикацията
    Здравейте,

    Daikin FTXM35A~RXM35A BluEvolution Perfera + Daikin FTXM20A~RXM20A BluEvolution Perfera

    Разположението на климатика в детската стая ще бъде проблем, още повече щом леглото е на два етажа. Ако решите евентуално за подова машина между бюрото и скрина( или да преместите бюрото до скрина и на негово място климатизатора, или под прозореца(( според мен това е оптималното)) ако има място и възможност) - Daikin FVXM25A9~RXM25A Perfera Floor standing
    Този пост е редактиран от HRS9; 24-07-24 в 16:59.
    Ivanskin одобрява това.

  17. Novice
    Тук е от
    Jul 2024
    Мнения
    2
    #839

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    И двата модела климатици ще ти свършат работа за "охлаждане (и back-up за отопление)" за основното помещение - 23 м2 / 60 м3. Аз лично бих избрал Митсубишито.
    За спалнята, физически дали ще е възможно, и дали ще са достатъчни като капацитет, качи една схема, да видим....
    Много благодаря за отговора! Ще видя, ако по-късно мога да кача и схема.

  18. Novice
    Тук е от
    Jul 2024
    Мнения
    3
    #840

    Отговор: Избор на климатизатор '2024 година

    Цитат Първоначално публикувано от HRS9 Виж публикацията
    Daikin FTXM35A~RXM35A BluEvolution Perfera + Daikin FTXM20A~RXM20A BluEvolution Perfera

    Разположението на климатика в детската стая ще бъде проблем, още повече щом леглото е на два етажа. Ако решите евентуално за подова машина между бюрото и скрина( или да преместите бюрото до скрина и на негово място климатизатора, или под прозореца(( според мен това е оптималното)) ако има място и възможност) - Daikin FVXM25A9~RXM25A Perfera Floor standing
    Благодаря за бързия отговор и предложените модели.
    Прочетох много за предимствата на подови климатици, но използването в стаята не е възможно.

    Колкото до циркулацията на въздуха заради двуетажното легло и ефекта за другата стая - няма ли тези особенности по-добре да се компенсират с по-мощния Daikin FTXM25A/RXM25A Perfera WIFI? Видях мнения че няма разликата с хардуера на Daikin FTXM20A/RXM20A Perfera WIFI, а само в софтуера.

    А някакво мнение за Mitsubishi Heavy SRK35ZSX-W/SRC35ZSX-W DIAMOND + Mitsubishi Heavy SRK20ZSX-W/SRC20ZSX-W DIAMOND? Съвсем субективно, заради по-големите вътрешни/външни тела, външния вид и т.н., като че ли имам предпочитания към моделите на MHI - някак ми изглеждат по-надеждни и солидни. Мощностите и на двата модела са малко по-големи от Daikin FTXM35A~RXM35A BluEvolution Perfera + Daikin FTXM20A~RXM20A BluEvolution Perfera.
    По характеристиките за квадратура и обем уж и двата MHI модела са подходящи за помещенията ми, но срещнах мнения в темата, че Mitsubishi Heavy SRK20ZSX-W/SRC20ZSX-W DIAMOND не трябва да се слага в спални и помещения като моето - 16 м2 и 40 м3.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 56 от 75 ПърваПърва ... 646545556575866 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатизатор '2023 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 985
    Последно: 01-01-24, 16:04
  2. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  3. Избор на климатизатор '2022 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1127
    Последно: 01-01-23, 10:38
  4. Избор на климатизатор '2021 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1745
    Последно: 01-01-22, 19:39
  5. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе