Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 38 от общо 38

За дължината на тръбния път

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #31

    Re: За дължината на тръбния път

    Значителните денивелации затрудняват циркулирането на маслото в системата.При равни нива тази циркулация е най-добра.Е 50см примерно не са проблем.Над 1,5м трябва да се правят маслени трапове,които осигуряват циркулацията на маслото.Допустимите разлики в нивата на разположение се описват в инструкциите към климатика.Допустимо обаче далеч не означава най-добро.
    Разполагането на външното тяло с/у вратата на тераса не ми се вижда добро решение.Вентилатора ще насочи топлия въздух право към помещението.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    85
    #32

    Re: За дължината на тръбния път

    При различни нива на двете тела и възможност тръбния път да мине както от външната така и от вътрешната страна. Бях чел, че е най-добре външния път да е възможно най-малък, а вътрешния няма значение стига да не е много дълък.
    Като гледам на всички климатици тръбния път е поставен отвън. Предполагам че това е да не се разваля интериора в стаята?
    Въпроса ми е дали е допустимо прокарването на тръбния път да е в стаята и дали ще е по-добре?

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #33

    Re: За дължината на тръбния път

    Важна е дължината на тр.път.Къде е разположен тръбния път е от значение само за дизайна.
    Вътре,вън все тая.

  5. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #34

    Re: За дължината на тръбния път

    За моя климатик продължавам да си чакам,Като звъннах до Техномаркет да видя какво става те естествено мрънкаха.Все пак едно от момчетата каза че ще направи всичко възможно да види коя фирма е трябвало да дойде и да свърши работа.Немога да разбера защо след като сме се уговорили преди три седмици в уречения ден поне не се обадиха.Със сигурност фирмата която е поела ангажимента и не го е изпълнила няма да ми върши повече такива услуги.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #35

    Re: За дължината на тръбния път

    @dragozow,братче влез в положение,бачкаме по 12-15часа в тия жеги - и ние имаме душа.Не,че оправдавам колегите,но в момента е "час пик" и не се издържа.

  7. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #36

    Re: За дължината на тръбния път

    Влезнал съм....от три седмици.Разбутал съм стелажите в магазина за да е удобно на майсторите,оставил съм човек да чака и тях ги няма.Дал съм два стационарни и един мобилен телефон,плюс адрес.Аз приемам че има непредвидени работи ама едно предупреждение върши работа.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #37

    Re: За дължината на тръбния път

    Прав си да се нервиш,ама като се замисля наистина от доста време се точиш за хладинка - дано да сколасат колегите по-скоро.

  10. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #38

    Re: За дължината на тръбния път

    Монтираха го най-после.Проблема беше недоразумение между Техномаркет и фирмата за монтаж.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Дължина на тръбния път
    От avast3 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 18-03-10, 14:41
  2. Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 74
    Последно: 02-07-09, 20:53
  3. Отговори: 2
    Последно: 13-09-08, 09:35
  4. Въпрос за дължината на кабела за TVOUT
    От batco във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 11-02-05, 12:17
  5. За дължината на заглавията ?
    От LudZaVrazvane във форум За Форума
    Отговори: 10
    Последно: 04-06-03, 11:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе