Страница 285 от 329 ПърваПърва ... 235275283284285286287295 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,261 до 4,275 от общо 4935
Like Tree3672Одобрявам

Вашите снимки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #4261

    Отговор: Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    При теб температурите не са падали почти под 0-та. Това са най-вероятно контролни дефрости. И при мен, когато МЕ-то прави контролни, не лъха студ. Я да побелее на снежен човек външното, на -10 и тогава го следи какво ще се случи. Да му трябват 10-15мин., докато свали целия скреж. А не за 5-7мин. от спиране до тръгване, което не е дефтост при крайна нужда, при всички случаи. Не ми се спори. Изкарахте, че когато климатикът ви е буквално на "охлаждане", защото дефростът е точно това, вътрешното изобщо не изстива?!?! Звучи точно като реклама, в стил "Gree".
    Просто описах много подробно какво съм наблюдавал. То и контролни дефрости ми казаха, че не можело ….Какво ви става и каква реклама ви се привижда...Поне не обикалям всяка тема с описание как моята цепеница правила това или онова. Просто ми стана интересно и честно казано нямам представа, защо сте се фиксирали така.
    Rafailiev одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4262

    Отговор: Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    За дефроста-на мен ми стана интересно, точно защото ти ми обърна внимание за клапата.Следващият път ще го отворя да гледам какво става, иначе с пъхната ръка до турбината се усещаше топло-нямам причина да си измислям. Ако ви е по-приятно да напиша, че е било -22 градуса-окей

    Всъщност дали може някой запознат да даде точна дефиниция на "топъл дефрост"? Дали означава, че не лъха студено или, че продължава да излъчва топлина по време на дефроста. При мен Тошибата също не лъха студено, като сложа ръка до клапата, но не лъха и топло, затова не мисля, че има топъл дефрост. Преди време някъде имаше картинка с обяснение на климатик с топъл дефрост, но сега не мога да я намеря. По спомен, но може и да бъркам, вътрешният топлообменник беше даден наполовина в синьо, наполовина в червено.
    bobbyap одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #4263

    Отговор: Вашите снимки

    Нямам идея какво е, но веднъж поседях с ръка пъхната до турбината и изчаках 3 минути. При мен си беше топло-там където му е отвора. Това съм и описал нищо повече и нищо по-малко.
    Беше ми обяснено, че това не било дефрост. Нямам претенции да разбирам-все пак се беше включил компресора и имаше специфичното "кихване" от промяната на налягането.
    Все ми е тая-повече няма да се катеря и да го гледам

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #4264

    Отговор: Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията

    Всъщност дали може някой запознат да даде точна дефиниция на "топъл дефрост"? Дали означава, че не лъха студено или, че продължава да излъчва топлина по време на дефроста. При мен Тошибата също не лъха студено, като сложа ръка до клапата, но не лъха и топло, затова не мисля, че има топъл дефрост. Преди време някъде имаше картинка с обяснение на климатик с топъл дефрост, но сега не мога да я намеря. По спомен, но може и да бъркам, вътрешният топлообменник беше даден наполовина в синьо, наполовина в червено.
    Това е обяснението на "Heatcharge", на Panasonic.
    SPSt одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4265

    Отговор: Вашите снимки

    При моя 12лука реших да видя дали лъха студ както при други марки и модели и забелязах че си дефросва питата има скреж но на жалюзите няма студ. В старото ми жилище мидеята и дженерал лкц си лъхаше хлад особенно от мидеята.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    109
    #4266

    Отговор: Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Гръмналото грии аз съм монтирал в същия ден в това село монтирахме три такива. Климатика е с заводски кит тръби и е вакумиран. При огледа видях че се е скъсал точно на згъвката където е щанцовано дъното. Защо е гръмнал никой не може да даде обяснение. Климатика никога не е зареждан или поправян гръмнал е през ноща. То от тази марка съм раочарован имахме бройки с дефекти по платки. Шупли в заварки на външното тяло и блокирали вътрешни мотори. Дори имахме клиент който на следвашия ден след монтажа не го искаше защото миришел на масло.
    Японците го обясняват с изтичане и попадане на масло смесено с фреон в цилиндъра на компресора. Сравняват го с детонация както при дизелов двигател.

    Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
    Gyokov одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4267

    Отговор: Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Това е обяснението на "Heatcharge", на Panasonic.
    Благодаря, Роско! Добре са го обяснили, само не знам под "Продължаване на отоплението" дали имат в предвид, че турбината не спира, а просто издухва струя с по-ниска температура. Предполагам, че да.
    rosswen одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #4268
    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Гръмналото грии аз съм монтирал в същия ден в това село монтирахме три такива. Климатика е с заводски кит тръби и е вакумиран. При огледа видях че се е скъсал точно на згъвката където е щанцовано дъното. Защо е гръмнал никой не може да даде обяснение. Климатика никога не е зареждан или поправян гръмнал е през ноща. То от тази марка съм раочарован имахме бройки с дефекти по платки. Шупли в заварки на външното тяло и блокирали вътрешни мотори. Дори имахме клиент който на следвашия ден след монтажа не го искаше защото миришел на масло.
    Предполагам проблемни са били чейндж, кози и производните или сте имали проблеми и с Хансол и Корона?
    Мен за Козито ме предупредиха, че не е за основно отопление, но аз не съм и очаквал - беше 780 с монтажа.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #4269

    Вашите снимки

    Моите не лъхат винаги. Имам повече наблюдения над 60-ката. Турбината при дефрост спира и няма какво да издухва студа. Винаги се развърта различно. При нея топлообменникът е винаги силно заскрежен, преди дефрост. При -8, се развъртя до 1,5kW при дефрост, въпреки това отне цели 10-тина минути, докато свали всичко. Между 12-15мин. от спиране до тръгване. Тогава определено имаше студен полъх. Ако дефростът е при -1 -2 гр., поради по-високата външна, не се развърта толкова компресора и тогава не се усеща студения полъх. Спирам с офф-топика.
    SPSt и Jack Krauser харесват това.

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4270

    Отговор: Вашите снимки

    Е да ама какъв голям кондензатор има да го изчисти трябва време и енегия.На малко пале идва външното тяло. 12лук и той има дълъг дефроз не съм засичал точно но е 10мин сигурно. В старото жилище 12лкц дефросваше за 4 минути някъде.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Предполагам проблемни са били чейндж, кози и производните или сте имали проблеми и с Хансол и Корона?
    Мен за Козито ме предупредиха, че не е за основно отопление, но аз не съм и очаквал - беше 780 с монтажа.
    За парите на хан соло и крауна има други по известни марки и няма толкова желаещи да купят грито. Е имаме две корони продадени.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #4271

    Отговор: Вашите снимки

    Панасоник малко се изхвърлят с това “снижаване на температурата 5-6С”.
    Че тя ако пада с толкова по време за дефрост, то въобще не си за отопление с климатик.
    SPSt и rosswen харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #4272

    Отговор: Вашите снимки

    Да се надяваме, че ако има проблем с определен модел и марка -ще стане извесно.
    Много бързо преглеждане през интеренет:
    Дайкин:
    Recall of Air Conditioners and Air Purifiers Manufactured by Daikin Industries, Ltd. (Free Inspection and Repair) / Ministry of Economy, Trade and Industry (METI)

    Carrier:
    https://www.prnewswire.com/news-rele...300456262.html

    GE /Sharp:
    https://www.partselect.com/Recalls/6...ire-Hazard.htm

    За Gree успях да намеря само тази глоба за изсушители на въздух:
    Gree agrees to pay $15m penalty to US safety authority - Business - Chinadaily.com.cn

    Ако има проблем с някой модел, все си мисля, че ще се чуе от някъде. Все пак се продават навсякъде по света.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4273

    Отговор: Вашите снимки

    Аиде днес колега изрева от марката модел ломо.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    bobovo, Mega, Jack Krauser и 2 други харесват това.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #4274

    Отговор: Вашите снимки

    "красота"....

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #4275

    Отговор: Вашите снимки

    Сега се съберете всички колеги и един общ иск към вносителя. Като ги знам като чуят гаранция и бягат през седем планини в осма. Това е само началото, тепърва ще гърмят.
    bobovo одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Заледяват ли се вашите LG
    От petro във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 0
    Последно: 29-01-13, 18:11
  2. Моля за вашите мнения за PHILIPS 42 PFL4307H
    От ivchoni във форум Philips телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 18-11-12, 19:49
  3. Споделете как се справят вашите HAIERI в тоя студ
    От pif_40 във форум Климатици Haier
    Отговори: 7
    Последно: 13-02-12, 23:45
  4. Отговори: 6
    Последно: 20-07-09, 14:59
  5. Вашите творения на Графичните редактори
    От Gamemaniak1 във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 1
    Последно: 09-02-04, 01:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе