Страница 293 от 329 ПърваПърва ... 243283291292293294295303 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,381 до 4,395 от общо 4934

Вашите снимки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #4381

    Отговор: Вашите снимки

    Зазидайте дупката със сигурност, че ще се оплаквате след това и от разхода на Фуджака ...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #4382

    Отговор: Вашите снимки

    Това е аспирация - хората за това броят една камара пари за скъпи климатици, а на колегата са му го направили само за 150 лв.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #4383

    Отговор: Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от alextk69 Виж публикацията
    Зазидайте дупката със сигурност, че ще се оплаквате след това и от разхода на Фуджака ...
    Ще го направя разбира се, само да се случат нещата с новия климатик и ще мисля за запълване на дупката. Не знам дали мога да предявя някакви претенции и към тях, да вземат да ми върнат поне част от парите, които съм дал за монтажа. Оказа се, че са някаква външна фирма, която е наета за монтажи на климатиците продавани от магазин Здравкомерс. Някой ми каза, че тези същите монтирали и климите продавани от Зората в Плевен.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #4384

    Отговор: Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от dodo2000 Виж публикацията
    В интерес на истината започнах да се замислям и аз за това след като видях дупката. И взех да си давам сметка, че странните звуци, които се чуваха по време на всеки силен вятър най-вероятно са идвали от дупката. Ще търся начин да я зазидам отново. По моя преценка мога да вкарам по дължина две единични тухли в този процеп. Или пък така да я оставя да се чува как духа вятъра. Нали съм платил за дупченето цели 150 кинта.
    Добре де,тая дупка не е ли била запълнена поне с пяна и замазана отгоре ? Или си е била като амбразура,през която не само вятъра си мпжел да чуваш а и да наблюдаваш звездите ?

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4385

    Отговор: Вашите снимки

    Най добре е още сега Додо да си изкърпи дупката, като остави отвор около 5/5см, който да затвори след монтажа на нова машина. В никакъв случай с пяна. След монтажа се уплътнва със стиропор и се измазва отгоре.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #4386

    Отговор: Вашите снимки

    Много ми е интересно каквъв ще е резултата от смяната на машината и работата на новата.
    Аз залагам, че ефекта ще е нищожен в положителна посока.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #4387

    Отговор: Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Добре де,тая дупка не е ли била запълнена поне с пяна и замазана отгоре ? Или си е била като амбразура,през която не само вятъра си мпжел да чуваш а и да наблюдаваш звездите ?
    Дупката я бяха запълнили с пяна, аз я изрязах за да мога да демонтирам вътрешното тяло. Но колкото и пяна да е имало все тая - вятъра се чуваше как свисти. Първо си мислех, че някоя цигла се е счупила и се качвах на тавана да огледам. Но вчера като видях дупката и ми стана ясно от къде е идвал този звук.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dddilian Виж публикацията
    Много ми е интересно каквъв ще е резултата от смяната на машината и работата на новата.
    Аз залагам, че ефекта ще е нищожен в положителна посока.
    Аз нямах оплаквания за топленето на стаята от Ферито дори бях писал няколко неща, които ми харесват в модела. Не бях доволен от това, че дърпаше по 2,2 киловата ток - доста над написаното на етикета. Като чета в темата за Амбър излиза, че има и други хора, които не са доволни от консумацията на ток на климатик от тази марка. Но ще си проличи като се монтира новия климатик живот и здраве.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    63
    #4388

    Отговор: Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    "Постарали са се хората!" Иначе се случва да не хванат в тухлена зидария дюбелите. Ако е от четворки - често стените на тухлите са слаби, ако пък е от старите единички с варов разтвор - разтворът е много зле.
    Като не хваща, се използва химически анкер. Шприцва се в дупката, вкарва се дюбел и след 5 минути може да се монтира. Това нещо после излиза само с околните тухли.

    Аз бях приготвил една туба, като ми монтираха новото вътрешно тяло на мястото на старото. Бая се бях притеснил да не стане някой голям трап.

    Все си мисля, че всичко що се накичва по стените, трябва да е с някакъв стандарт на захващане. Ако 5 пъти сменя климатика например, тая стена ще стане на халва.

  11. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #4389

    Отговор: Вашите снимки

    Додо, за Амбъра ще пусна скоро какви ги творих вчера, случаят не е баш като твоя, най-малкото дупката в стената е много различна при мен... И накрая може да се окаже, че си мрънкам неоснователно, вчера след някои експерименти успях да го сваля в някакъв по-приличен разход. И не искам да казвам, че е лоша марката или консумацията, виж на Vizi и Бисо са им по-добре разходите, може конкретна бройка да има проблем. Продавам електроапаратура Siemens (не домакинска), и дори да водим това не за мерцедеса, а за ролса в бранша (както и ABB - да приемем, че е бентлито), та дори и сред тях понякога, вярно много рядко, но все пак излизат рекламации.
    П.П. Тия монтажници, дето са се оцапали при теб наистина са един път! Добре, че поправяш нещат с Велев, с интерес ще чакам да споделиш мнение за новата машина...

  12. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #4390

    Отговор: Вашите снимки

    Радо, при мен разходът е добър, защото са ми ниски загубите и моят климатик е Гри, но не Амбър или Фея. Мен ми е интересно дали цялата ситуация при Dodo2000 не е резултат от творчеството на монтажниците.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #4391

    Отговор: Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Радо, при мен разходът е добър, защото са ми ниски загубите и моят климатик е Гри, но не Амбър или Фея. Мен ми е интересно дали цялата ситуация при Dodo2000 не е резултат от творчеството на монтажниците.
    В интерес на истината от Грии България коментирахме монтажа, даже стана на въпрос и за снимки да пратя ама нямах стълба и нямаше как да снимам тогава отвън това, което сега съм снимал. Казаха, че метър тръби не е добър вариант за климатика каквото и да означава това. Много се чудех дали да не го преместя в някоя от стаите в апартамента ми. Тогава щях да мина само с 200лв. за демонтаж и повторен монтаж и щеше да си проличи имал ли е проблем или не, тъй като апартамента ми е доста топъл. Ама знам ли... ако пък наистина му е имало нещо на климатика то тези същите трябваше да идват и да рушат този път в апартамента. Та хипотези всякакви, дали е имало проблем или не с Ферито няма обаче да се разбере.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #4392

    Отговор: Вашите снимки

    Vizi, ако са вакумирали, както са дупчили... знам ли! Ако са "изтървали" и известно количество фреон, дали е възможно да се вдигне от това разхода? А от лошо вакумиране - или липсата му? Питам тези, 'дето разбират повече материята, не зная отговорите на тези въпроси, а ми е интересно?
    П.П. При мен поне монтажът със сигурност не е причина за недоволство!

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #4393

    Отговор: Вашите снимки

    dodo2000, ей с това запълни около тръбите на новия климатик :
    https://izi-bg.com/produkt/трайнопла...олкит-13/ ,

    пяна не се слага.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #4394

    Отговор: Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    dodo2000, ей с това запълни около тръбите на новия климатик :
    https://izi-bg.com/produkt/трайнопла...олкит-13/ ,

    пяна не се слага.
    Мерси за съвета, ще потърся в Практикер за болкит.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4395

    Отговор: Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    dodo2000, ей с това запълни около тръбите на новия климатик :
    https://izi-bg.com/produkt/трайнопла...олкит-13/ ,

    пяна не се слага.
    Това наистина е вариант за уплътнение, но ако липсва тухла четворка, едва ли.
    PS: В монтажният кит на великата марка NEO, влиза и болкит /както и всичко друго необходимо/.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Заледяват ли се вашите LG
    От petro във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 0
    Последно: 29-01-13, 19:11
  2. Моля за вашите мнения за PHILIPS 42 PFL4307H
    От ivchoni във форум Philips телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 18-11-12, 20:49
  3. Споделете как се справят вашите HAIERI в тоя студ
    От pif_40 във форум Климатици Haier
    Отговори: 7
    Последно: 14-02-12, 00:45
  4. Отговори: 6
    Последно: 20-07-09, 15:59
  5. Вашите творения на Графичните редактори
    От Gamemaniak1 във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 1
    Последно: 09-02-04, 02:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе