Страница 118 от 331 ПърваПърва ... 68108116117118119120128168 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,756 до 1,770 от общо 4951
Like Tree3692Одобрявам

Вашите снимки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #1756

    Отговор: Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    Премести им го в терасата долу, като японците! Ти и да го оправиш, пак ще го застрелят, ако го оставиш на същото място!
    Монтирали сме го преди две години така че не е до шум ами някои като тоя от лясквец изкукал.Много е тясна терасата няма място а е и остъклена ще го бронираме с ламарина:banghead:

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,529
    #1757

    Отговор: Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    За поредн път се убеждавам и от няколкото поста в злобата към другия спрете се бре хора.
    Стрелялно е от прозорец на стълбището на междинен етаж.
    Хората са на парно и климатика не се ползва зимата.
    Е да, де! Стрелецът е решил да вземе превантивни мерки преди лятото, сигурно му изтича скоро разрешителното за помпата
    P.s: Велев, горе, в Плевен, чувство за хумор нямате ли? Да вземете да си правите по-често разходки до Габрово! Кажи му на пострадалия, ако е на голям зор, че му подарявам едно БК2300, бронирано

  4. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #1758

    Отговор: Вашите снимки

    1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg


    Ето малко снимки и от мен. Преместих General-а на вилата. Ще се ползва предимно за охлаждане. Монтажът го направиха Sofclima - избрах ги заради пластмасовите стойки, много ми харесаха. Монтажът ми излезе 346 лева, а климатикът е 700-800... Свалиха ми кожата, но съм много доволен. Тръбният път е близо 5 метра. Летният конденз се оттича директно в един от чучурите на терасата. Нямам снимка, намира се наляво от климатика. Монтажът отне 4 часа.
    Този пост е редактиран от babati; 03-04-14 в 11:18.
    estqwerty, Kasap, gnf и 2 други харесват това.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,786
    #1759

    Отговор: Вашите снимки

    Качествения труд и вложените материали не са безплатни. Така че, не мрънкай.
    Kasap, Mega, frescor и 2 други харесват това.

  6. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #1760

    Отговор: Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Качествения труд и вложените материали не са безплатни. Така че, не мрънкай.
    Няма мрънкане Съвсем съзнателно си избрах скъп монтаж. Още по телефона ми стана ясно, като разпитах за pvc каналите, за ъглите и тн.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    48
    #1761

    Отговор: Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Това с PVC канала го решава клиента. Доста хора казват, остави го така. Снопа на тръбите е доста по- малък от канала. Няма еднакви монтажи, както и клиенти.
    Като гледам монтажите под път и над път и все едно ми бърка в очите - грозните дупки, през които минават тръбите. Е, те толкова ли няма измислени някакми ПВЦ пръстени, втулки или каквото там, които да се сложи с лепило от външната и вътрешната стена? Малко естетика, бога ми. А мвесто това - изчегъртани дупки!!!

    За външните дупки се чудя и друго - ако стената е открита, няма завет, няма сушина... Дъжда и снега водата не влиза ли под мазилката и термоизолацията?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1762

    Отговор: Вашите снимки

    слагаш пвц тръба и си готов

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    48
    #1763

    Отговор: Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    слагаш пвц тръба и си готов
    Е, то аз мога и да си измажа сам стените - вънка, вътре. Да боядисам и прочее. Не е там въпроса, за мен лично. Това с вандалското дупчене и вандалското отношение към дупките може и да е глупост, но за мен си остава някакъв показател за отношението на съответната фирма/професионалист/майстор към клиента.
    VeleV.Klima и Jack Krauser харесват това.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,529
    #1764

    Отговор: Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от KaHa Виж публикацията
    Е, то аз мога и да си измажа сам стените - вънка, вътре. Да боядисам и прочее. Не е там въпроса, за мен лично. Това с вандалското дупчене и вандалското отношение към дупките може и да е глупост, но за мен си остава някакъв показател за отношението на съответната фирма/професионалист/майстор към клиента.
    Няма дупчене, което да не е вандалско. Представлява промяна на вече готова конструкция. Който е перфекционист, предварително да си проектира климатизацията на жилището. Прави ми впечатление, как са решили въпроса с кондензните и фреонови тръби на климатизаторите в някои по-малки сгради на Тенерифе, в които не е предвидена централна климатизация, вероятно поради недостатъчната и ефективност за малкия обем. В стените на сградата са вградени специални канали, в които те са положени. Минават през всички етажи (три етажа при нас). Правени са по време на строежа. Летният конденз се събира директно в канализацията, което става някъде в мазето. Вътрешните тела на климатизатора стоят на стените, като аплици. Нищо не излиза нито около тях, нито зад тях. На когото не се харесват родните монтажи, може да пробва тези

    AC2.jpg AC3.jpg AC4.jpg

  12. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1765

    Отговор: Вашите снимки

    Все по-често се срещат инвеститори в БГ, които работят по подобен начин. Фреонът, комуникацията, захранването и дренажите се полагат предварително и всичко изглежда добре, както в Тенерифе.

    Ефективността на централната климатизация винаги е по-висока, а сградите от този тип в 99% от случаите се правят с мултисплит по следните причини:

    Икономически най-изгодно предложение (няма как да монтираш VRF, който не е HR, освен, ако не става въпрос за системи само за охлаждане)
    Избягване на скандали около сметките за ток
    Възможност за избор на марка според предпочитанията на обитателите

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1766

    Отговор: Вашите снимки

    ДОДО,то лошо няма в естетиката,ма как седи въпроса при евентуални авари откъм тръби и т.н.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1767

    Отговор: Вашите снимки

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    ДОДО,то лошо няма в естетиката,ма как седи въпроса при евентуални авари откъм тръби и т.н.
    Това е изкючително рядко срещано явление, ако се използват качествени материали и кадърни монтажници.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,529
    #1768

    Отговор: Вашите снимки

    @Dundurma,
    Видях един единствен сервизен отвор в стената на стаята, на около 30 сантиметра от пода, от където има достъп само до общия фреонов сноп тръби от външното тяло, което е на терасата на третия етаж. Снопът върви вкопан в стената, на нивото на пода. Във всяка от двете стаи на втория етаж влизат тръби през плочата, а на първия етаж- през двете плочи. Изолацията на тръбите е особена, обвита е в нещо мрежесто. Няма никакви маслени трапове, въпреки че външното тяло е най-високо от всички. Предполагам, защото климатичната система не може да отоплява. Такива медни тръби използват колегите ми из къщите си в Австрия и Германия за подово отопление в сервизните помещения. Твърдят, че са "вечни и непробиваеми", през тях тече топла дестилирана вода с етилен-гликол. Не мисля, че фреонът би им причинил нещо особено. Сигурно са достатъчно дебели и не са китайски, предполагам. В къщата нямаме достъп до мазето, за да видя къде са кондензните тръби и как се отпушват, ако се наложи. Според мен, запушване на кондензна тръба би бил единствения възможен проблем на инсталацията в стените.

  17. Banned
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    63
    #1769

    Отговор: Вашите снимки

    Как върти възхух тази машина според вас, апартамента е габровски.

    31164641_8_585x461.jpg

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #1770

    Отговор: Вашите снимки

    Трудно.....разбирам как някой е спести някой лев от демонтажа на климатика

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Заледяват ли се вашите LG
    От petro във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 0
    Последно: 29-01-13, 18:11
  2. Моля за вашите мнения за PHILIPS 42 PFL4307H
    От ivchoni във форум Philips телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 18-11-12, 19:49
  3. Споделете как се справят вашите HAIERI в тоя студ
    От pif_40 във форум Климатици Haier
    Отговори: 7
    Последно: 13-02-12, 23:45
  4. Отговори: 6
    Последно: 20-07-09, 14:59
  5. Вашите творения на Графичните редактори
    От Gamemaniak1 във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 1
    Последно: 09-02-04, 01:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе