Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 73

За техниците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    15
    #1

    За техниците

    Искам да питам дали някой има впечатления относно техниците на Термо Клима във Варна!(изобщо как са като фирма-съвестни ли са)
    И по точно,преди 3-4 месеца си взех 2 климатика ама единия(мидеа МСГ 12ХР) нещо топли най много до 18 градуса в малка стая,и дали да ги викам тях да го оправят гаранционно(веднъж вече са сгафили при монтажа явно) или да търся някой техник частно да го бачка?
    Дали ще дойдат бързо,и най-важното дали ще го оправят да е като хората...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Re: За Техниците

    Това че е малка стаята незначи че климатика е виновен да не може повече от 18 да дигне. Климатика духа ли толо като застанеш под него гасиш ли го когато те няма? Не тъсете винаги причината в монтажниците или климатика а помиселте с изолация ли сте с каква дограма колко външни стени имате отплява ли се около вас това са все важни неща.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    15
    #3

    Re: За Техниците

    Ами къщата е от тухла,отвън има мазилка,отгоре изолация,отвътре гипскартин с вата,ПВЦ дограма,южно изложение,единствената външна стена са прозорците,съседна стая е спалнята,отдолу е маза която е долу горе топла,горния етаж пак се отоплява и си е изолиран,от 2 страни е коридор,стаята е около 17 квадрата при 2,20 височина.По принцип го спирам,но от 2-3 дена стана вече не съм го спирал и едва тази вечер качи повече от 17-18 градуса-на 20-21!Ама то оставаше при тая температура на вън да не стопли!
    А отгоре на всичко тея тъпаци от термо клима некомпетентните са правят на интересни-щом духа топло значи работи климатика и за да дойдем трябва да си платите!
    Той духа към 45-50 градуса от вътрешното тяло ама стаята е студена и като съм им платил 150 лева мисля че са длъжни да дойдат и да го оправят гаранционно.
    Щом в спалнята ми дето е с 3 външни стени ,едната северна 9-ката пак мидеа топли значи не ми е в стаята проблема!
    Ама явно в тея евтини магазини събират само боклуци некадърни да работят дето ги мързи да си дотътрят задниците при положение че съм им платил,затова следващия път като слагам клима ще е марка някаква!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    117
    #4

    Re: За Техниците

    явно не е в стаята проблема. ама моята мидея дето е яко преоразмерена топли стаята със зор, повече от твоята, ама пък вади по-ниска температура на струята набутахме си се май

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    15
    #5

    Re: За Техниците

    Май май
    Иначе В спалнята дето е МСГ 9ХР си прави баня направо и то са не повече от 20-30 минути,явно тея 12-ки нещо са калпави или не знам...Ама мен по ме съмнява техниците да са калпави!

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #6

    Re: За Техниците

    В опаковката на всеки климатик има много подробна информация как се монтира....Аман от специалисти в България дето разбират от парно,климатици,футбол,политика и жени/мъже/...Хайде със здраве!!!
    off-Ако на "специалистите" не им се дават пари за свестен монтаж, да си купят пробивна машина за 1600 лв,инструменти за около 1000 лв,вакуум помпа за 900,медни тръби,кабел изолация,стойки,да дадат гаранция за монтажа и да печелят....Пазара е отворен за кадърни хора,или тук има само ревльовци как му монтирали клима за 500-600 лв, а му взели 180 за монтаж!Ами,направи си го сам,тарикатче и не оревавай форума,че не работел...Soryy,ама като знам как работят моите хора-направо съм бесен от тъпи заяждания за монтажниците!Пак казвам-който иска да опита!!!!Голям тутракански кяр!!!!Тъпо ми е!!

  8.  
     
  9. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #7

    Re: За Техниците

    Правилно.....щом всеки разбира-оправяите се сами...а ако искате съвет-питаите като хората...не ревете като малки деца.
    Ясно е че има проблем-но за да се реши трябва повече информация..и без заяждане с техниците....

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    65
    #8

    Re: За Техниците

    Относно техниците-всяко стадо има мърша.Съжалявам но си е така.И една птичка пролет не прави.Та конкретно относно фирмата-имам заявка от 19.12.2007г за профилактика и евентуално дозареждане.И до ден днешен няма никакво решение(нито се обадиха нито дойдоха).Така че МОЛЯ да не си говорим празни приказки а да се аргументираме с факти.Климатика не е гаранционен и щяха да вземат пари но пак си правят каквото си занят от Термо-клима.Който може да се спасява както намери за добре-аз си мислех че тази фирма е малко по сериозна.Имат голямо предлагане но относно сервиза как да кажа нещо похвално?!?Така че вместо да си разменяте критики и прочие като знаете качествен сервиз и кадърни хора от Варна просто му кажете на човека към кого да се обърне.Нали форума е за това-да си помагат хората.И повечето теми нямаше да ги има ако имаше кадърни сервиза.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #9

    Re: За Техниците

    hooliganm dindo 95% от монтажите в домена "точкаБГ" са калпави. Вчера например видях бусче с букурещка регистрация и ми стана интересно и се оказа че монтират климатици. нещо да коментриате? Щом румънците идва тук значи някой гим вика нали. А защо вие ще кажете. Иза 5000 лв бормашина да им купят все тая който си не може не може и това е. И не се правете на ощипани тук и засегнати. Я питайте коолко са доволни от монтажа? hooliganm хич не се заблуждавай че в марковите фирми са по добри Напротив. Всичко претупват "що бе тия убави бе кво тук сиа да ги нивелираме и да ги вакуумираме. ни тти тряят тампони те вътре си имат" и прочее от мързел за гледане приказки..Моля за коментар

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #10

    Re: За Техниците

    Climatronic все едно нищо не каза.
    1) Тая статистика може да си я запазиш за себе си. Познавам отлично 2 фирми във Варна, едва ли имат и 1% калпави монтажи. По моята статистика значи 99 % ок.
    2) Винаги повечето хора са доволни от монтажа. Недоволните най-често са не от монтажа, а че са купили климатик за 400 лв за 15 кв.м. помещение и очакват да работи перфектно и на 30 кв.м. и до -20.
    3) Това за нивелирането е смешно. Едва ли има уважаващ себе си монтажник и да не нивелира климатика.
    4) Тампони рядко може да се видят на климатик над 1500 лв, просто защото няма нужда и ги няма като изискване при монтажа.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    52
    #11

    Re: За Техниците

    Climatronic
    Бате , почти всичките ти постове са спам .
    Заяждаш се с всеки ,във всяка тема на тоя форум .
    Интересно ми е толкова ли няма какво да правиш ?????


    15 спама на ден
    АААА 0.14 що годе нормални поста

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Re: За Техниците

    Цитат Първоначално публикувано от Climatronic
    hooliganm dindo 95% от монтажите в домена "точкаБГ" са калпави. Вчера например видях бусче с букурещка регистрация и ми стана интересно и се оказа че монтират климатици. нещо да коментриате? Щом румънците идва тук значи някой гим вика нали. А защо вие ще кажете. Иза 5000 лв бормашина да им купят все тая който си не може не може и това е. И не се правете на ощипани тук и засегнати. Я питайте коолко са доволни от монтажа? hooliganm хич не се заблуждавай че в марковите фирми са по добри Напротив. Всичко претупват "що бе тия убави бе кво тук сиа да ги нивелираме и да ги вакуумираме. ни тти тряят тампони те вътре си имат" и прочее от мързел за гледане приказки..Моля за коментар
    @Climatronic
    От къде я взе тая статистика, че 95% от монтажите на климатици в България са калпави? Би ли посочил източника? Ако заключението е твое на каква представителна извадка се базира? Или си говориш както забеляза и 4ARLZ просто да се намираш на приказка? Не мислиш ли, че такова твърдение обижда хората в този форум, занимаващи се с монтаж и сервиз на климатици? Не ти ли минава през главата, че има бум на купуване и монтаж на климатици в момента в България и затова не достигат квалифицирани монтажници. Не е ли логично тогава те да дойдат от близките страни, за да запълнят вакуума? Не е ли това ползата от членството ни в ЕС?
    Моля те за аргументиран отговор на тия ми въпроси. Ако не го получа, ще приема думите на 4ARLZ за 100% верни и ще се наложи като модератор да почистя форума от спам.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #13

    Re: За Техниците

    Lupus преди да отговоря искам да кажа че съм констатитрал факти от много мои познати. Статистика естествено че няма и не е коректно да се иска следк като се знае че няма. Пример - чистенето на улиците по ТВ са излизани ама като тръгнете да монтирате май виждате друго. Какви извадки моля? Къде се намираме В ЕС? Не съм сигурен освен географски. Това гопотвърждава Тошиба_Кариер ( край Босфора шум все вдига - че чак до София ) Това май няма да стане в друга страна.Това първо. Второ не се коментриха никак моите думи които монтажниците обикновено казват на клиентите. Пак без стаитстика ама удивително съвпадата като разпитам няколко познати с клими. Трето за процентите - ами я да погледнем колко процента са монтирани напрмер с външни канали (само да не чуя че с тиксото и пр. е същата работа) Макар и отделно да се плащат. Имат ли 5%? И четвърто- мисля че съм и по рано питал ама тишина. Коя фирма мнтра с договор?За монтаж! Има ли такава? ТОва е. Пък ако се смята че това чи е спам чистете си.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #14

    Re: За Техниците

    Нека си кажат думата и другите техници и потребители какво мислят по въпроса за твоето твърдение. За мен то е обидно и тенденциозно.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    65
    #15

    Re: За Техниците

    И пак казвам -ако някой знае добър сервиз(респективно добри техници )нега да ги упомене конкретно.Като има нужда човек да ги потърси,консултира и ремонтира конкретното изделие.А това че всеки си приказва "аз знам това и това..."без нещо конкретно ми звучи само като ззаяждане с участниците.Било от едната или от дугата страна

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Дали да викам техниците за профилактика ?
    От Enties във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 9
    Последно: 18-03-12, 21:46
  2. ПРЕМЕСТЕНО: Дали да викам техниците за профилактика ?
    От Jackas във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 0
    Последно: 31-01-12, 21:43
  3. Да викам ли техниците Дайкин FTX50GV
    От mmmladenov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 28-06-11, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе