Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 47

Шум като течаща вода от климатик - нормално ли е?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    43
    #31

    Re: Шум като течаща вода на климатик-нормално ли е

    Цитат Първоначално публикувано от patra6kov
    Не може ли да се удължи малко тръбният път?
    Сега ли са монтирани?
    И на двата ли го прави по еднаклъв начин?
    Ако са от отдавна, сега ли се появи?
    При двата го прави по еднакъв начин от първият ден на монтажа.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #32

    Re: Шум като течаща вода на климатик-нормално ли е

    за съжаление е от късия тръбен път до голяма степен ,както и от недобро обезшумяване по пътя на фреона - хубавия климатик трябва да има 2 такива обезшумителя твоя модел вероятно няма нито един или е само един
    EDIT :нали е гаранционен ,да идват да го гледат може да има и някакъв механичен проблем

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #33

    Re: Шум като течаща вода на климатик-нормално ли е

    Абе не може да е от късия тръбен път, то това май се чува постоянно при него. Дори и да няма заглушители, пак не е нормално. Наистина опиши как минават тръбите. Като гледам клипа, май излизат от дясната страна на климатика, прав ли съм? После някакви чупки? Снимай ги.
    Възможно ли е да опира някъде турбината на вътрешното тяло? Чуй откъде точно идва шума!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #34

    Re: Шум като течаща вода на климатик-нормално ли е

    Абе не може да е от късия тръбен път, то това май се чува постоянно при него. Дори и да няма заглушители, пак не е нормално. Наистина опиши как минават тръбите. Като гледам клипа, май излизат от дясната страна на климатика, прав ли съм? После някакви чупки? Снимай ги.
    Възможно ли е да опира някъде турбината на вътрешното тяло? Чуй откъде точно идва шума!
    Имаше преди години една партида корейски LG-та,7-ци с много калпава тръба,при всяко пипване,тя се пречупваше.
    Може да е нещо подобно.Трябва да си ги види монтажната фирма

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #35

    Re: Шум като течаща вода на климатик-нормално ли е

    я сега като позахладня кажи как е на отопление .. ако турбината опира някъде ще го прави даже и в режим "вентилация" ,пробвай и това .. а вакумираха ли ги при монтажа ?

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #36

    Re: Шум като течаща вода на климатик-нормално ли е

    Шумът, който имитира завиране на вода е от движението на фриона. При мен се чува само когато тръгва компресора за около 15-20 секунди и постепенно заглъхва. Според мен трябва да се обърнеш към фирмата, която ти го монтира. Според участници във форума този шум е заради късия тръбен път, може би ако се удължи... В книжката на климатика, отдел неизправности, е описано подобно явление (всъщност се смята за нормално...). Драсни два реда тук: http://www.tehcomservis.com/forum/fo...forum=2&show=1

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    43
    #37

    Re: Шум като течаща вода на климатик-нормално ли е

    От една седмица го ползвам постоянно, вечер го включвам на нощен режим и се оказа че при отопление работи много тихо без този шум като течаща вода ,но за утре съм викнал техник да удължи тръбният път с 1,5 метра.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #38

    Re: Шум като течаща вода на климатик-нормално ли е

    Вижте за пречупена тръба!!!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    43
    #39

    Re: Шум като течаща вода на климатик-нормално ли е

    Пречупена тръба на TOSHIBA RAS2218D нямаше, преместихме външнотно тяло 1,5 метра надолу с удължаване тръбен път около 1,7метра.(външното ми беше малко по високо от вътрешното без маслен трап 1,3м тр.път).Тествах го промени си коренно работата,преди се форсираше много(авт.вент около макса),сега работи продължителновреме много тихо на автоматична вентилация,за един час не изключи да духа топло на въздуховода(31-35гр) при заложени 20гр на дистанционното, в стаята стана 23,5 градуса.Включен през електромер за еди час, като се има в предвид че и трафа на Fujitsu AS-E25S беше вкл, ми изгори 150 вата ,невероятно в сравнение от преди(230-250вата и силна вентилация),(теста е при външна 12гр вътрешната беше 20гр , достигна 23,5 гр).Но все още не е станало студено,живот и здраве ще го видим на зима какво ще покаже. Много съм доволен вече,по обяд след премесването на външното тяло успях да го пробвам и на студено ,няма го вече шум като течашта - вряща вода.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #40

    Re: Шум като течаща вода на климатик-нормално ли е

    а сега чуваш ли шум като тръгва или спира компресора?

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #41

    Re: Шум като течаща вода на климатик-нормално ли е

    Искаш да кажеш, че удължаване на тръбния път е довело до намаляване на консумацията на климатик? Това възможно ли е? Или просто преди нещо не е било както трябва и климатикът се е мъчил?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    43
    #42

    Re: Шум като течаща вода на климатик-нормално ли е

    Такъв шум като тръгва компресора не се чува ,обаче в хола съм със Fujitsu AS-E25S(тръбен път 1,50 метра ,външното е по високо от вътрешното без маслен трап)при него винаги се чува,но иначе съм много доволен от машината.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    43
    #43

    Re: Шум като течаща вода на климатик-нормално ли е

    Преди в стаята на автоматичен режим не го истрайвах,много се напъваше,изглежда се товареше,сега работи много тихо като TOSHIBA RAS2217D който ми е в другата стая ( 1,2метра тръбен път 24,5 кгр външнотяло което е около 25см по ниско от вътрешното).Външното на TOSHIBA RAS2218D е 18,5кгр.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #44

    Re: Шум като течаща вода на климатик-нормално ли е

    Товарел се е, но разбра ли се от какво се е товарел? Пречупена тръба казваш, че е нямало... от какво тогава се е товарел?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    43
    #45

    Re: Шум като течаща вода на климатик-нормално ли е

    Техника каза че може да е от маслото на компресора което да циркулира през вътрешното тяло заради късият път и по ниското вътрешно тяло ,но малко исправи и тръбата която беше искривена от панелата към външното тяло ,възможно и да е от нея, шумът като течаща вода изчезна, но при другият ми климатик TOSHIBA RAS2217D шума при студен режим си го има.В друг форум четох че техници със практиката са установили че при климатиците с новият фреон не е се препоръчва къс тръбен път, най добре работели с средно 2,5-3 метра , изглежда са прави.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 02-12-14, 21:30
  2. Преработка на климатик в ТП вода-вода. Въпроси.
    От ivan_v във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 21
    Последно: 06-07-11, 17:42
  3. Fujitsu ASYB12LDC - нормално ли е от външното тяло да не капе вода?
    От sestra06 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 13-10-10, 16:14
  4. Климатик BORA - дали това е нормално за марката?
    От provigo във форум Други марки климатици
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-09, 22:24
  5. Климатик Housel - нормално ли е?
    От pavelkv във форум Други марки климатици
    Отговори: 2
    Последно: 16-07-07, 17:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе