Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 52

Монтаж на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    84
    #16

    Re: Монтаж на климатик

    Закрепване на външно тяло в стена със стиропор-изолация

    Моля, ако някой колега има метод за закрепване в такива стени на новото строителство освен с DUBEL-TOX TECHNIC-180/10 или 200/10,говоря за ония червените с мет.накрайник или шпилка фи10 стената от край до край,моля да сподели.Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #17

    Re: Монтаж на климатик

    Преди 4 години на два хотела в Сл.бряг наслагах около 200 клими по този начин-върху изолацията.Използвах дюбели 12х160,като първо пробивах отвор с 8/160,за да не се пука кухата тухла,след това с 12/160 дооформях отвора,но САМО на въртене,без удара.Нямах проблеми с окачването,проблемите започнаха доста след монтажа-понеже е стиропор,който е с ниско обемно тегло=лесно се деформира от натиск,от по-голямото тегло откъм компресора климите увиснаха оттам,понеже се смаччка стиропора. Ебати грозната гледка,защото бяха под прозорците,а не в терасите. Оттогава си разчертавам стойката върху изолацията,изрязвам я внимателно и полагам стойката върху тухлата.Оттам нататък е ясно...

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #18

    Re: Монтаж на климатик

    Провисват, защото изолациите ги правят със стиропор с ниска плътност и се лепи на кюфте /които слагат на 4-5 места, колкото да не падне 2-3 години/, за да свалят цената.Фасадния е с плътност над 16 кг/кубик и няма никакъв проблем при притискането, тъй като контактната площ на конзолата е достатъчно голяма.Моите машини са върху изолацията ми, но нея си я правих сам със съответните материали и по съответно необходимата технология и вече няколко години нямам проблеми с машините.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    40
    #19

    Re: Монтаж на климатик

    Е да де ,ама нали се сещате,че да режеш изолацията трябва клиента да е съгласен,а в повечето те не са .

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #20

    Re: Монтаж на климатик

    За рязането-когато се направи кадърно-не личи,а за загубата на изолация-все пак става въпрос за две ивици 40х5 см,едва ли оказват влияние

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    84
    #21

    Re: Монтаж на климатик

    Ами ако тухлата не съвпадне на отворите на стойката,какво правим,режем докато съвпадне ли.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #22

    Re: Монтаж на климатик

    Какво значи ако тухлата не съвпадне? На стойката има 3-4 отвора и поне два(колкото ми трябват) ще са наред.И освен това мога да пробия отвора с наклон надолу,нагоре ,наляво или надясно,по диагоналите-4 на брой.Ето ти 8 възможности-няма начин поне една да не стане!

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    61
    #23

    Re: Монтаж на климатик

    Здравейте.
    Утре ще ми монтират две Хитачита: RAS/RAC-25 YH6 и RAS/RAC-35 YH6. Проблема е,че едната стая има остъклена тераса и тръбния път се увеличава значително. Предложиха ми вариант да ги сложат в подпокривното пространство. Живея на последния етаж(5) в панелен апартамент. Там има дупки и въздуха циркулира свободно. Замислям се дали и двата да не сложа там(за другия няма проблем да си е на стената на стаята, дори ще се монтира лесно, защото граничи с другата ми тераса.
    Законово имам ли право да ги поставя в подпокривното пространство?
    Би ли довело до шум в съседите(примерно вибрации по тавана)?
    Да настоявам ли да сложат тампони?

    Благодаря ви предварително.

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #24

    Re: Монтаж на климатик

    genhack, Тъй като това пространство се явява общо за всички граничещи с него, то и разрешението на всички тях за ползването му е задължително.

    Не си спомням да съм виждал тръби за оттичане на вода в тези под-покривни пространства на блоковете. Как по-точно ще бъде направен монтажа, пакета от вътрешното тяло ще тръгва нагоре към тавана на стаята ли?, Конденза от вътрешното тяло на къде ще отива?

    Не си казал нищо за това как са оразмерени климатиците спрямо помещенията, ако идват малки ще работят на по-високи обороти, оттам и вибрациите ще са по-големи. Ако външното ти тяло беше на скъп и безшумен климатик, на съседите ти нямаше да им пречи като вибрация или шум, защото нямаше да го чуват.

    Отделно може да се оплачат, че им изстудяваш таваните и от там апартаментите. Също стои въпроса с конденза от външното тяло, няма да е добре поради възникнал проблем да ги наводниш от към тавана.

    За мен, поставянето на външното тяло по този начин ще бъде глупаво решение. Не ми се отделя повече внимание да разсъждавам върху него.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #25

    Re: Монтаж на климатик

    genhack-с колко се увеличава тръбния път? Едва ли терасата ти да е по-широка от 1,5-2,0 м,което е доплащане от 30-50 лв.Това е нищо в сравнение с проблемите,когато се монтира в подпокривното пространство.Само една кондензна помпа,за да качиш конденза горе е около 150 лв.Отгоре на всички проблеми,които е описал Valen1,стои и този с опазването(открадването)

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #26

    Re: Монтаж на климатик

    Пускам това съобщение и тук във връзка с тази тема: http://forum.setcom.bg/index.php/topic,38242.0.html
    Идва време за монтажа!
    Имам огромна молба към всички колеги, които са от София и се занимават професионално с монтаж на климатици:
    Помогнете с труда си да ги монтираме! Това може да стане на 29 или 30 декември, когато всичко по електроинсталацията ще е завършено.
    Мисля, че една група от 4-5 души ще се справим за един ден. Материалите, нужни за монтажа ще бъдат заплатени от събраните парични дарения.
    Молбата ми към всички, които желаят да се включат да пишат в тази тема или на лични.
    Разчитам на вас!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #27

    Re: Монтаж на климатик

    DAIKIN FVXS - RXS25G - 2 вътрешни тела ВЪВЪЗМОЖНО ЛИ Е ???

    Здравейте
    търсих и не открих нищо във форума
    Мога ли на компресора RXS 25G да сложа второ вътрешно тяло и ако мога само второ тяло ли ми трябва?
    Трябва ми за спалнята вечер да топли, а през деня да топли дневната с другото тяло.
    Като гледах в каталога пише че става за мултисплит но как точно става това.

    Гледах и мултисплит системите - те са по различни и този агрегат не е в тези графи ????

    БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #28

    Re: Монтаж на климатик

    Само вътрешното тяло става за мултисплит.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #29

    Re: Монтаж на климатик

    На външното трябва да има 4 крана за 2 вътр.тела,а твоето е само с 2 крана за 1 вътр.тяло.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #30

    Re: Монтаж на климатик

    Благодаря за бързите отговори !
    А какъв е варианта с това външно тяло да вържа 2 вътрешни - да сложа кранове или икакво, а управлението как се връзва от вътрешните тела.
    Въобще възможно ли е да стане с това външно тяло 2 вътрешни.
    Като идеята е едното тяло да работи през деня, а друготопрез ноща - т.е. не е нужно двете да работят едномременно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Монтаж на климатик на тавана?!
    От Life във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 05-10-12, 21:29
  2. МОНТАЖ НА КЛИМАТИК
    От aimilios във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 11-11-11, 10:31
  3. Монтаж на климатик - тънкости?!?!
    От ops5 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 18-12-10, 07:20
  4. Подготовка за монтаж на климатик
    От ztomov във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 0
    Последно: 05-07-10, 07:16
  5. Азот при монтаж на климатик
    От dindo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 4
    Последно: 20-07-06, 07:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе