Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

Проблем с обороти на вътрешното тяло на Panasonic E12JKE-3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #1

    Проблем с обороти на вътрешното тяло на Panasonic E12JKE-3

    Здравейте, имам този модел климатик- Panasonic CS/CU E-12JKE-3 от 3 години, като от тази зима се ползва за основно отопление. Помещението в което е монтиран е 24 кв.м./ 60 куб.м. София и най-често е настроен на 20-22 градуса. Проблемът се състои в това, че след като достигне желаната температура, турбината на вътрешното тяло продължава да работи на максимални обороти (степента на тубината е AUTO ) и в помещението е некомфортно поради високия шум и течение. Като намаля степените от ДУ турбината си намалява оборотите, но имам чувството че работи на минимални независимо от степента която е зададена. В един момент вътрешния вентилатор започва да се форсира и вдига оборотите на max и веднага ги намалява и това се повтаря (3-4 пъти в минута), докато не променя насройката от ДУ на АUTO и тогава започва да работи на max постоянно и отново същия дискомфорт. Пуснах тест за грешки и не знам да ли е за добро, но такива няма. Моля за идея какво да правя?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    105
    #2

    Re:Проблем с обороти на вътрешното тяло на Panasonic E12JKE-3

    И при нас с LKE-3 е така. На мен ми се струваше, че няма разлика между 2,3,4-та степен на вентилатора, но една вечер, когато се чуваше само той, си направих експеримент и се оказа, че има разлика. Това с форсирането го има и при нас. На AUTO върти на по-високи обороти, но сякаш компресорът се е изключил понеже в момента е доста топло и температурата не се понижава, за да компенсира, а когато е на някоя степен въздухът е по-топъл. Може да си въобразявам. Според мен това не е проблем, а просто така е програмиран.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #3

    Re:Проблем с обороти на вътрешното тяло на Panasonic E12JKE-3

    horus 92 според мен е проблем при положение че съм дал +1 600.00 лв и сравнявайки го с друга марка климатик-GENERAL 12 LD, при който за да разбереш че работи, трябва да протегна ръка непосредствено пред жалузите.При него няма база за сравнение относно комфорта, който ти дава сравнен с този на Panasonic-a, а и това постоянно форсиране от min на маx може да ти скъса нервите.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #4

    Re:Проблем с обороти на вътрешното тяло на Panasonic E12JKE-3

    В алгоритъма на работа на Панасоника е заложено това обдухване на датчиците, което макар и досадно е средство за по-прецизно поддържане на зададената температура. Помещението ти не е малко по площ и вероятно има разлика в температурите на въздуха близо до климатика и на отсрешната стена.Според мене все пак Панасоника по-добре се справя да поддържа това което му зададеш. Този "проблем" се появява при работа на климатика около минимума на отдаване, което през последните няколко дни едва ли се случва.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #5

    Re:Проблем с обороти на вътрешното тяло на Panasonic E12JKE-3

    nebelservice извинявам се, не схванак какво изкаш да кажеш, но според мен не е нормално при положение, че си е достигнал температурата, да не си намалява оборотите на вътрешното тяло и то да работи на max.Така се налага да го държа на 1-2 степен, когато изкам тишина(в стаята се спи), но представи си сутрин в 5.00 часа изведнъж да почне това "обдухване" тогава къде ти отива сънят.Машината, че топли-топли ама...

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #6

    Re:Проблем с обороти на вътрешното тяло на Panasonic E12JKE-3

    Разните му там допълнителни функции на климатика, като e-ion изключени ли са когато го прави това? Дали сте пробвали при изключени всички допълнителни функции по климатика?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #7

    Re:Проблем с обороти на вътрешното тяло на Panasonic E12JKE-3

    По принцип е-ion e включен (май от него полза няма), или patrol sensor-a.

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #8

    Re:Проблем с обороти на вътрешното тяло на Panasonic E12JKE-3

    Тази промяна в оборотите на вентилатора може да е само от включена функция e-ion и отделно в комбинация с Patrol сензора, когато работят заедно. Пробвайте при изключени всички допълнителни функции и проблема трябва да изчезне.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #9

    Re:Проблем с обороти на вътрешното тяло на Panasonic E12JKE-3

    Мерси за бързите отговори, като се прибера ще пробвам да изключа всичко и да видя как е. Не съм много сигурен но e-ion и patrol sensor-a май не могат да работят заедно.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    105
    #10

    Re:Проблем с обороти на вътрешното тяло на Panasonic E12JKE-3

    Могат да работят. Нали сензорът си отчита и когато има нужда включва йонизатора, а после когато "изчисти" го изключва. И аз не усещам разлика, когато е включен, но гледам, че на въздушния филтър частта близо до йонизатора(най отдолу) винаги има доста прах. Дано да е от тия неща проблема. Сподели, ако го решиш.

  13. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #11

    Re:Проблем с обороти на вътрешното тяло на Panasonic E12JKE-3

    Разликата е такава че прахта се полепя по филтрите а те са толкова фини че почити е трудно забележима с просто око дасе види прахта ефекта е много голям сравнен с обикновени филтри от наи масовите

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #12

    Re:Проблем с обороти на вътрешното тяло на Panasonic E12JKE-3

    Съгласен съм, че филтрите са много финни, но не това е проблема при мен. Моля ако има други собственици на модела да споделят как работи при тях? Виждам че тук пишат и много техници занимаващи се с клими, нека и те кажат.

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #13

    Re:Проблем с обороти на вътрешното тяло на Panasonic E12JKE-3

    Значи няма подобрение в работата на вентилатора след изключването на всички допълнителни функции, така ли?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #14

    Re:Проблем с обороти на вътрешното тяло на Panasonic E12JKE-3

    Още малко данни от работата на климатика от вчера-през деня работи на 19 градуса, а в стаята са 19-20 градуса, вентилатора е на AUTO и работи на ниски обороти. Вечерта увеличих градусите на 23 и съответно турбина завърта на max и така 2 часа без да намали оборотите, а в стаята са 23 градуса силен шум и течение. След това намалих градусите на 21 и след няколко минути турбината намали оборотите и пак започва да се форсира от min na max и така около 40 минути.Намалих на 19 градуса пак същата работа, накрая не издържах и го изключик от ДУ за 10 минути и го пуснах отново на 19 градуса на първа степен вентилатор и тогава започна да работи нормално без да се форсира. Всички допълнителни функции са изключени. Май климатика плаче за ремонт?

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #15

    Re:Проблем с обороти на вътрешното тяло на Panasonic E12JKE-3

    Винаги ли е работил така или отскоро? Казваш, че от 3 години го имаш, до сега как спа и не му ли свикна?

    Вентилатора работи на различни скорости във всички режими, значи проблеми с управлението на вентилатора няма. Процесора подава команда, електрониката на платката и вентилатора я изпълняват. Проблем би могло да има в тръбният датчик на вътрешното тяло на чиято база се управляват оборотите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic CS/CU E 12 DKE странен шум във вътрешното тяло
    От volume във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 24-06-13, 09:07
  2. Panasonic CS-E15DKEW - шум от вътрешното тяло
    От a_andreew във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 22-11-12, 18:26
  3. Panasonic CS/CU-E9GKE - пада лед от вътрешното тяло!
    От KING-T във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 03-08-10, 13:00
  4. Panasonic - във вътрешното тяло нещо свисти
    От farkash във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 22-11-08, 22:42
  5. Panasonic CS/CU-E12CKP5 - шум от вътрешното тяло
    От soon във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 27-10-07, 09:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе