Вижте резултатите от анкетата: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон?

Гласували
139. Не можете да гласувате в тази анкета
  • ДА(чува се, мисля че е нормално)

    49 35.25%
  • ДА(чува се, мисля че НЕ е нормално)

    35 25.18%
  • НЕ(НЕ се чува нищо)

    55 39.57%
Страница 1 от 10 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 138

Чува ли се при вас шум от преливане на фреон?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #1

    Чува ли се при вас шум от преливане на фреон?

    Дискусии за произход/причини/отстраняване на шума от преливане на фреона, предимно при тръгване/спиране на компресора, възникват през известно време в най-различни теми, с най-различни участници. Предлагам ако все още някой има желание да се дискутира този въпрос, да го направим в отделна тема - за да има добра достъпност този въпрос от всички участници - и да не се пита едно и също по 100 пъти от хора току що купили си климатик и изненада ли се че видиш ли казаха че е безшумен пък той ... не е, и се започва едно шашкане - пък защо, нормално ли е и т.н.

    Търси се метод за отстраняване на шумовете от движение на фреона. Всякакви идеи са добре дошли.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреона?

    Чува се, но слабо, не дразнещо, само при спиране и тръгване на компресора. Климатик MHI SRK25ZGX с къс тръбен път към 1 м. Без завиране - само изсвистява леко.

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #3

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреона?

    Трябва да се помисли малко, а също и наблюдения от потребители да се съберът, дали посоката в която тръгват тръбите от вътрешното тяло /нагоре-надолу/ оказва влияние. Засилва ли се повече или отслабва този шум при различните варианти.

    Сега специално за да направя проверка го пуснах на отопление и да Ви кажа няма въобще никакви шумове от преливане, бълбукане или каквото и да е свързано с фреона. Това се отнася за тръгване, непрекъсната работа и спиране. Не може по никакъв начин да се разбере че в тръбите въобще нещо се движи. При режим охлаждане се чува слабо изпарението на фреона.

    Fuji electric RS-9UA - Тръбния ми път е 4,5 метра, външното ми тяло е 50 сантиметра по-високо от вътрешното, тръбите след излизането си навън тръгват нагоре.

    Обобщение на мненията към момента.

  5. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #4

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фрео

    При мен всъщност е обратно, вътрешното е по-високо от външното(20-30см) и тръбите се спускат само надоло -  към 1 метър е връзката - шум се чува(като тръгва/спира компресора) шурррр насам и като спре шурррр на обратно. Мисля че този шум се генерира във вътрешното тяло под въздействие на високото налягане и тясните тръбички(още по тясни за Fujitsu LGC - специално го рекламират като новост за повишаване на ефективноста на топлообменника) и до като се пълнят се получава този шум. После като спре вътрешния вентилатор се започва едно изшуртяване - незнам точно какво е - все едно изтича от вътрешното тяло но пак там се чува във топлообменника. За това си мисля че просто е така фабрично конструирано за цялата серия. Съгласих се най-накрая че не е от: 1. моята бройка, 2. монтажа - просто са си така конструктивно и се слагат някакви заглушители(имало) само в луксозните модели а моя си е така и е напълно нормално. Има логика при 4,5 метра налягането да е по-ниско и от там да не го набива толкова ама нямам гаранция че ще проработи при моя модел тая гимнастика по удължаването защото има примери при които не е помогнало.
    Преди месец доста се бях зарибил по тоя въпрос, на дълго и на широко го нищихме в темата за Фужицу, дори аз умишлено подклаждах огъня. Причината беше че след монтажа който ми направиха, чух този шум - се разочаровах ама крайно много. След дълго лутане сред мнения от крайно ляво до крайно дясно - така и не се локализира конкретна причина и въпроса временно затихна. Сега гледам в общата тема пак се е пришашкал един младеж и две страници му обясняват едно и също нещо и се обаждат пак хора с противоположни мнения - пълна загадка - на кой да се вярва и до какъв извод да се стигне - незнам.

    Цялата работа мисля е с това налягане. Не шуми на който му се е уцелил модел+налягане(дали дълъг тръбен път, дали изпуснат фреон) - изключвам скъпите модели при които имало заглушители. Но на повечето хора май шуми и може ли някой да каже за кой модел колко метра тръби при какво налягане няма да шуми?

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #5

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреона?

    Монтираха ми два климатика. Външните тела, са на около 1.5 m под вътрешните(може би и по малко). И на двата тръбият път е под 2 m(всъщност на единия може и да е 2.5 m, защото самото тяло на климатика е 0.80 m). Тръбите под "лек" наклон(заедно с тях е и тръбата за конденза) излизат през стената и от там отвесно до външното тяло. Никога не съм чувал нещо да се "изпарява". Това което чувам е пукането на пласмасата и движението наляво-надясно на една "джаджа" ,ако съм я пуснал. Това за шума от "джаджата" го пиша специално. Шум от двигателчето, което я върти, т.е. няма как да не чуя шипенето,възвирането,бълбукането на изпарявашият се фреон(знам как звучи).
    Няма шум от фреона.

  7. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #6

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фрео

    Очо честито, напиши моля какви модели/марки са ти климите.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #7

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреона?

    Да добавя. Климатика е на отопление и се включва и изключва доста често(топло е навън,ама жената иска да е по топло, че детето се развивало нощем..)

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    90
    #8

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреона?

    Монтирани са ми два климатика Mitsubishi Heavy Ind.SRK25ZG-S i Fujitsu 12LGC мицубишито е с 2.5м тръбен път с директен наклон на долу на тръбата след изхода от вътрешното тяло външното е разположено на около 2 метра под вътрешното шумолене няма.Подобно е и при Фужитсуто на 2м.под вътрешното тяло е външното но е по на далече с постепенен наклон към външното тяло с 4 м.тръбен път шумолене никаквоняма и при него

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #9

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреона?

    Абе, часовника на тоя сайт, май е американски .Нарочно не съм писал какви са. Тези, които Четат из форума, ги знаят или ще прочетат. Пък и по "джаджата" можеш да се усетиш...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #10

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреона?

    ME-FD серия

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #11

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреона?

    .То файда от местенето до сега не съм видял(вярно, че стаите са малки и навън не е студено), дано поне мери температурата долу на пода, че иначе на кого и къде да му го завра тоя датчик не знам...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #12

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреона?

    2 броя фуджицу, денивелация около 2 метра (вътрешното тяло е по-високо), тръбен път около 2,5+ метра и при двата, при единия тръбите са със заварки, при другия се ползват сглобки, тръбите при единия излизат от ляво, при другия от дясно на вътрешното тяло, и двата са вакумирани, и двата шумят!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    18
    #13

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреона?

    Fuji 12 lgc Няма шум...4.20 м. тръбен път.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #14

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреона?

    ХИТАЧИ Е10Н2 - външното на около 2 метра по-ниско, около 3 метра тръбен път, тръгващ надолу, зад външното прави една витка и влиза в тялото.Вече 2 години никога не е издавал никакъв шум от движение на фреон.ДЖЕНЕРАЛ 09 LDC на 2 месеца - двете тела на едно ниво, пакета излиза нагоре, прави едно ухо и слиза надолу, като влиза в тялото.Път към 2 - 2.20.Чува се слаб шум/ само ако си до вътрешното тяло/ за около 4-5 секунди при тръгване на компресора, при спиране не се чува.При работе на се чува.ТОШИБА 10SAVP-E на 2 месеца - няколко варианта на външното - първо беше на около 50 см по ниско от вътрешното с път около 1 метър - чуваше се шум от преливане силен при тръгване, среден при работа на по-ниски обороти и силен при спиране.Удължиха тръбния път със заварка до около 3 метра - шумовете се увеличиха като сила и време.Свалиха външното тяло на около 2 метра под вътрешното - силен и продължителен /около 4 минути/ шум при тръгване, без шум при висока мощност, сравнително силно и неприятно постоянно преливане при поддържане на температурата при по-ниска мощност, силен и продължителен /около 1 минута/ шум при спиране.А нека някой да познае какво става.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #15

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреона?

    Panasonic XE9DKE и Fujitsu ASYA12LCC с по около 2.5 м тръбен път ,външните тела са под нивото на вътрешните .. и при двата има преливане на фреон като при Панасоника е почти недоловимо и много рядко се чува ,също така и никога не му пукат пласмасите за разлика от Фуджитсуто .. имам и Sanyo SAP-ZK25X на 100 волта ,нов .. тръбен път около 2 метра ,външното тяло е над нивото на вътрешното като тръбите първо се издигат нагоре излизайки от външното тяло ( мисля че е задължително когато външното тяло е по високо ) и после слизат надолу ... апсолютно никога не се чува шум от фреона нито пукане на пласмаси

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 10 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Не се чува събуфъра на 2.1 колонки
    От chefobg във форум Тонколони
    Отговори: 2
    Последно: 31-07-14, 23:33
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-03-14, 14:33
  3. General AHSA9LGC - нормално ли е да се чува ромолене и клокочене?
    От sabbath81 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 02-01-11, 05:58
  4. Хладилник Electrolux ERB-3445 - защо се чува цъкане?
    От brenin във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 16
    Последно: 31-07-09, 13:07
  5. Отговори: 9
    Последно: 16-12-07, 20:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе