Вижте резултатите от анкетата: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон?

Гласували
139. Не можете да гласувате в тази анкета
  • ДА(чува се, мисля че е нормално)

    49 35.25%
  • ДА(чува се, мисля че НЕ е нормално)

    35 25.18%
  • НЕ(НЕ се чува нищо)

    55 39.57%
Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 138

Чува ли се при вас шум от преливане на фреон?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    85
    #16

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреона?

    MHI SRK25ZG тръбен път около 2,5 м. Съвсем малък наклон, към външното тяло. Няма шум от преливане на фреон.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    37
    #17

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреона?

    Fujitsu General 9LCG. Външното тяло ееееедна идея по-ниско от вътрешното. Тръбен път 1.20-1.50м. Чува се шум от преливане на фреон при спиране/тръгване на компресора.

  4. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #18

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фрео

    edi1 искренно ти съчувствам за ДАЙСЕКАЯ. Ти май си най-къръшкия случай. Твоя модел казват че имал 2 заглушителя и абсурд било да шуми? И след удължаване до 3 метра шумовете се увеличили?!? - Направи КОНКУРС с награден фонд - кой ще ми монтира климатика без да шуми фреона - това беше шега разбира се, но май натам вървят работите - аз лично се примирих(почти)за моя - ама за 2бона климатик да ми шумка така ще пригризя тръбите от яд .

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #19

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреона?

    Има ли някой с Дайкин да му шуми?

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #20

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреона?

    А, няма примиряване.............сервиза си имат задача да се справят с проблема, а ако не могат да го вземат и понеже съм го купил от тях, да го връщат на търговеца и да вземат друг.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #21

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреона?

    Имам 4 броя. Два Дайсейкай-я /10 и 16/, едно Саньо и един Шарп /дърт японец 2-ра ръка/.
    На Саньото "почти" не се чува, но е в не малко помещение, високо и ако има лек шум просто не го чувам. Като вземем предвид и страничните шумове, приемаме, че няма.
    Едната Тошиба /16/ - подобно на Саньото, усещам от време на време, но е леко и не ме дразни. В помещението не е супер шумно, но като се има предвид, че я телевизор работи, я музика се слуша, я някой хлопне нещо... С две думи, приемам, че "няма".
    Останалите два се чуват, но не при тръгване и спиране, а като намалят оборотите. Приемам го като нормално. Специално по-малката Тошиба ми е в спалнята и я чувам в повечето случаи. Дали съм свикнал, дали критериите за шум са ми занижени, но не бих казал, че е фатално и не ми пречи особено. Чува се, да, но е по-силно само при много намалени обороти. И не е чак "клокочене" или "преливане", а лек постоянен шум от движението на флуида. Т.е. приемам го в рамките на нормалното.

    Като цяло, която и да е машина, при тръгване на "топъл старт", няма начин да не се чува как пълни топлообменника. Силно...слабо.....мисля, че е субективно. Що се отнася до данните за шум, които се обявяват в техническата информация на коя и да е машина, те са за аеродинамичния и механичен шум. Никой, ама никой не взима предвид проблема, който се коментира тук.

    За Тошибите - наскоро четох тук за това, че Дайсейкая, за 3-те си модела е почти еднакъв. Така е. Разликата - различни по сечение тръби за присъединяване и за изработка на топлообменниците. Е, при това положение, няма как малкия да не се чува по изразено, при положение, че са с еднакви компресори.


    П.П.
    Всичките сандъци, които имам, до един, са местени неколкократно. По най-различни причини, но не и заради удължаване, шум и т.н. Всеки път се спазват всякакви известни правила за монтаж. Външно-вътрешно...ниско-високо...тръби...къси-дълги и т.н. Всеки път са с нови тръби, тествани на плътност, продухване и надуване с NH3, вакуумиране. И това, което "търсим" винаги е било по един и същи начин, тоест, без разлика, нито по-зле, нито по-добре.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #22

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреона?

    Panasonic Е9-GKE има шум само на охлаждане,след като се пусне компресора за 1-2 мин.След това шума изчезва и не се чува.На отопление не се чуват никакви шумове.Тръбния път е околко 2м. и вътрешното тяло е по-нависоко от външното.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #23

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреона?

    Айде пак...
    - При мене няма!
    - Ама хич ли?
    - Бе има, ама се чува слабо и не ме дразни... то нормално...
    Дайте да се разбЕрем! Който ще пише в тази тема да си пише истината! Никой не се интересува дали ви дразни, или го приемате за нормално, дали сте свикнали и всякакви други управдания от типа "то го има, ама все едно го няма". Това си е статистика и не е редно да се пишат подвеждащи отговори.
    И аз не го чувам денем, вечер работи телевизора и пак не ми прави впечатление, нощем като спя пък изобщо!

  11. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #24

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фрео

    Моето изследване(максимално критично) е специално върху General Fujitsu - серия LGC(2008):
    1. в инструкцията пише (НЕ Е ОБВЪРЗАНО С УСЛОВИЯ) че при тръгване/спиране/размръзяване ще/може да се чуват шумове от системата
    2. в инструкцията пише че при тръбен път под 3 метра тези шумове могат да се увеличат и да възникнат други
    Следва че нямаме правно основание да се предяви иск за рекламация на продукта на тая база(шума). От тук нататък дори и да има бройки които не шумят - си е въпрос на късмет. Монтажа - зивисимостта дължина/налягане в/на тръбния път(за да не шуми), я няма изведена официално в табличка - което значи че се приема от производителя(тези шумове) за нормални и не се гарантира че могат и как да се премахнат.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #25

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреона?

    Цитат Първоначално публикувано от ba4_dido
    Айде пак...
    - При мене няма!
    - Ама хич ли?
    - Бе има, ама се чува слабо и не ме дразни... то нормално...
    Дайте да се разбЕрем! Който ще пише в тази тема да си пише истината! Никой не се интересува дали ви дразни, или го приемате за нормално, дали сте свикнали и всякакви други управдания от типа "то го има, ама все едно го няма". Това си е статистика и не е редно да се пишат подвеждащи отговори.
    И аз не го чувам денем, вечер работи телевизора и пак не ми прави впечатление, нощем като спя пък изобщо!
    Приятелю, вероятно визираш това, което съм написал. ОК, не ангажирам никой с мнение. Реших, че описвайки по-подробно кое-как, ще е полезно за някой да извлече и съпостави някаква информация. Реших, че може да е полезно...нейсе.
    И къде има подвеждане, моля? Или управдания?

    Взимам си бележка!
    Имам 4 машини, различни марки и модели, с различен тръбен път, монтирани по различен начин и имат шум.
    Така ОК ли е?

  13. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #26

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фрео

    ОК е Колегата се разпали в повечко - извини го - свестен човек е - не съм го засичал да си изпуска нервите друг път. Ама нали разбираш че има доста хора които страдаме от тези шумове и ни се иска ако може да се направи нещо категорично за премахването им - да разберем какво е. Масово клими под 1600лв шумят - не може да се каже че са много скъпи ама и неможе да се каже че са ефтини - и ако си си го купил за спалня - по уверение че бил супер безшумен (21дБ) и се окаже че цяла нощ - спиш все едно до река - съгласете се че не е много приятно? Може би драматизираме в повечко, но аз лично много се разочаровах! колкото и да прочетох за тези шумове преди покупката не си го представях че ще е баш така. Сега се правя че не го чувам, ама ми остава обица на ухото когато ще избирам/монтират другия климатик(не че той ще ми се падне безшумен ама надеждата последна умира). От друга страна да се информират уважаемите съфорумци на които им предстои покупка - за да няма после ... .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    108
    #27

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреона?

    Имам Toshiba RAS-2518D ,3 м. тръбен път под кнауфа ,ако има значение никакъв шум
    Sanyo SAP-DK25T ,3м. тръбен път по стената също никакъв шум от преливане на фреона
    и двата климатика са на 100 волта японци с траф

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #28

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    трябва да се напише преминаване а не преливане защото той на практика никъде не прелива

  17. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #29

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фрео

    Така е - преминава, но се чува като преливане - чува само при пълнене и изпразване(и тея думи може да не са коректни - извини ме, но така си го представям) на вътрешния топлообменник(все едно изсипваш кана с вода от високо в ламаринена мифка). Като зацепи обаче повечето не чуваме постоянния поток на фреона - та затова се спрях на "преливане" пък и думата е популярна из форума и всеки се сеща за какво иде реч.

  18. GMA
    GMA е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    29
    #30

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    Panasonic E9 GKE-шуми само при охлаждане(1-2мин.)-тръбен път 3-3,5м
    Panasonic E12 GKE-не шуми нито при отопление нито при охлаждане-тръбен път 2-2,5м

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Не се чува събуфъра на 2.1 колонки
    От chefobg във форум Тонколони
    Отговори: 2
    Последно: 31-07-14, 23:33
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-03-14, 14:33
  3. General AHSA9LGC - нормално ли е да се чува ромолене и клокочене?
    От sabbath81 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 02-01-11, 05:58
  4. Хладилник Electrolux ERB-3445 - защо се чува цъкане?
    От brenin във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 16
    Последно: 31-07-09, 13:07
  5. Отговори: 9
    Последно: 16-12-07, 20:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе