Вижте резултатите от анкетата: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон?

Гласували
139. Не можете да гласувате в тази анкета
  • ДА(чува се, мисля че е нормално)

    49 35.25%
  • ДА(чува се, мисля че НЕ е нормално)

    35 25.18%
  • НЕ(НЕ се чува нищо)

    55 39.57%
Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 138

Чува ли се при вас шум от преливане на фреон?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #31

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    инверторните модели вдигат по високо налягане затова при конвеционалните шума е по слаб а по някой път не се и чува ако тръбния път е над 3 метра но според мен коментирате нещо което е относително най вече шума зависи от налягането на климатика и съответно тръбния път не го ли разбрахте най накрая

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #32

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    Fujitsu RSA 09 LCC - външното тяло е на едно ниво с вътрешното, трубен път около 2 м - имам шумове при тръгване и спиране. Първоначално се стреснах, интересното е че се чуват само от вътре, не и от вън, като излезеш. Намирам го за нормално , а и няма на кой да се оплача :-)

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    119
    #33

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    LG Art Cool 18 инвенторен + plasma . Тръбен път, ако вобще има такъв. 20 см. Вътрешно външно тяло горе-долу на едно ниво никакви шумове от фреон при всички обстоятелства освен когато се размразява пуфка. Hitachi E10H2A- тръбен път 4,5 m вътре не се чува фреон... ама отвънка .... то едно суфтене то едно съскане... като спира компресора ф66666 блок блок... направо някой парен локомотив ... ама иначе топли доста

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #34

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    Не знам за кой път трябва да се повтори ,че работа на инверторния климатик с периодично спиране и пускане на компресора НЕ Е НОРМАЛНИЯ МУ НАЧИН НА РАБОТА!
    Тая тема се повдига всяка есен и пролет когато инверторите не работят в нормалня си режим.
    Ако е правилно оразмерен и времето застудее компресора няма да изключва и няма да се чува никакъв шум.

  6. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #35

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фрео

    Цитат Първоначално публикувано от titan_83
    LG Art Cool 18 инвенторен + plasma . Тръбен път, ако вобще има такъв.  20 см. ...
    ти утрепа коня. Стени у вас нямаш ли?(само до като излезе от вътрешното и дебелината на половин външно са 20 см.) - картинката иначе си я представихме - залепени са до стената - и моя е така(от вътре една педя, две педи стена и от вън една педя=80см)

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    92
    #36

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    2 бр. FUJI 12LCC инвертори. Вътрешни тела под тавана, външни под прозорец. Единия с тръби около 3.20м. се чува 10тина секунди шум като от леко течаща вода в канал при спиране и включване на компресора. Другия - с тръбен път около 4.20м. - около 5 секунди същия звук, но едва доловим като стоя до вътрешното тяло и нарочно се ослушвам. И двата монтирани от 1 екип по един и същ начин в рамките на 1 седмица през март. До сега нямам наблюдения при размразяване. На първия тръбите излизат от вътрешното тяло в дясно долу направо към стената без да се подават в стаята, на втория в ляво долу по същия начин. Тръбите са в една обща черна изолация. После правят пакет с кабела и дренажа на вътрешното тяло във втора изолация и накрая бяла бандажна лента за "естетика".

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #37

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фрео

    Цитат Първоначално публикувано от dan66
    Не знам за кой път трябва да се повтори ,че работа на инверторния климатик с периодично спиране и пускане на компресора         НЕ Е НОРМАЛНИЯ МУ НАЧИН НА РАБОТА!
    Тая тема се повдига всяка есен и пролет когато инверторите не работят в нормалня си режим.
    Ако е правилно оразмерен и времето застудее компресора няма да изключва и няма да се чува никакъв шум.
    Какво толкова му стана като си изключи включи компресора? Ако му уцелиш налягането няма да се чува шума, зареден е за 15 метра(примерно) ти му слагаш 2 - значи трябва да компенсираш 13 метра - но как ще сметнеш на колко метра тръби колко фреон да пуснеш и как ще го хванеш колко си го изпуснал? Ако тази система беше приложима - щяха да направят табличка.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #38

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    .
    Цитат Първоначално публикувано от dan66
    Не знам за кой път трябва да се повтори ,че работа на инверторния климатик с периодично спиране и пускане на компресора НЕ Е НОРМАЛНИЯ МУ НАЧИН НА РАБОТА!
    Тая тема се повдига всяка есен и пролет когато инверторите не работят в нормалня си режим.
    Ако е правилно оразмерен и времето застудее компресора няма да изключва и няма да се чува никакъв шум.
    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    инверторните модели вдигат по високо налягане затова при конвеционалните шума е по слаб а по някой път не се и чува ако тръбния път е над 3 метра но според мен коментирате нещо което е относително най вече шума зависи от налягането на климатика и съответно тръбния път не го ли разбрахте най накрая
    Шума от фреона при работа на моята ТОШИБА заглушава шума от турбината, до такава степен е силен, затова толкова усилено търся решение на проблема.Това при условие, че има два заглушителя по магистралата.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #39

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    Не чух някой с Дайкин да се оплаче

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #40

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    Какво толкова му стана като си изключи включи компресора? Ако му уцелиш налягането няма да се чува шума, зареден е за 15 метра(примерно) ти му слагаш 2 - значи трябва да компенсираш 13 метра - но как ще сметнеш на колко метра тръби колко фреон да пуснеш и как ще го хванеш колко си го изпуснал? Ако тази система беше приложима - щяха да направят табличка.
    За можене, може. Повечето имат указано, колко гр. се полагат на метър. Значи, логично, можеш толкова и да махнеш ако ти е къс пътя. И начини да прецениш, колко вадиш, има. Друг е въпросът, дали там е ключа от бараката. Но може да се пробва.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #41

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    Цитат Първоначално публикувано от jori
    Не чух някой с Дайкин да се оплаче
    Ами като ми писне и върна ТОШИБА-та ще ги накарам да сложат ДАЙКИН.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #42

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фрео

    Цитат Първоначално публикувано от patra6kov
    За можене, може. Повечето имат указано, колко гр. се полагат на метър. Значи, логично, можеш толкова и да махнеш ако ти е къс пътя. И начини да прецениш, колко вадиш, има. Друг е въпросът, дали там е ключа от бараката. Но може да се пробва.
    Не бих рискувал с моя точно. Тия сметки както ги казваш са логични но на практика нещо ме съмняват да са така.
    За моя модел пише че има 800г R410A. Пише до 15 метра - 0(зареждане), на 20метра +100 (20г/м - ама след 15тия - забелязваш ли къде е уловката?). Примерно връзката се е получила 1 метър. Трябва да се компенсират 14м *20г=280г ?!? Абсурд е на сляпо да източа толкова фреон и да чакам климатика да работи пълноценно - ти как мислиш?
    Принципно по-добре ли е ако му се източи малко(колко?), от колкото да е набузен с фреон за 15метра а пътя да му е 1м?
    Хрумва ми следната идея:
    1. Има ли някакво болче на лесно място от което да изпусна малко фреон?
    2. Пускам климатика за проба
    3. Пускам още малко фреон, и така до като спре шума?
    Ако подмина обаче под технологичния минимум, как ще разбера(че съм оакал нещата)? Колко струва на ново пълнене въпросните 800грама? Когато го пълнят ще имат ли впредвид да направят компенсация за по-късия път? От сервиза-гаранционния да не ми спрат гаранцията?
    Какво ви е мнението за този метод, ще даде ли търсения резултат? Или по-добре да не си правя експерименти?

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #43

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    Какво ви е мнението за този метод, ще даде ли търсения резултат? Или по-добре да не си правя експерименти?
    Аааааааааа, чакай сега.
    Сакън, не съм те съветвал да се правят пиянски работи.
    Може би е удачно да се изпробва /за твоя случай, че нещата не винаги са с общ знаменател/, но по съответният прецизен начин. Изваждане на съответното количество, но с везна и/или дозатор. Може и обратният вариант - изваждане на всичко и наново запълване, но с по-малкото количество.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #44

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    Цитат Първоначално публикувано от Cloud
    Fujitsu General 9LCG. Външното тяло ееееедна идея по-ниско от вътрешното. Тръбен път 1.20-1.50м. Чува се шум от преливане на фреон при спиране/тръгване на компресора.
    Тук искам да изкажа една моя теория:
    Шумът от "преливане" предполага денивелация между двете тела! В този случай обаче такава почти няма. Мисля че шумът който чуваме е възможно да има друг произход. Например кипене! В една от тръбите фриона е в течно състояние и под налягане (последното важи и за двете). Да речем че климатика работи и компресора спира. Тогава (предполагам) че и налягането започва да пада. Изглежда ми много логично при тези условия течната фаза на фриона да започне да кипи ("завира") и всъщност да чуваме звукът от това кипене, който е подобен на звука при преливане? Също така изглежда логично това завиране да започне от зоната, граничеща с газообразното състояние и да продължи по тръбата пълна с течен фрион. Това би породило преливащ ефект.
    При тръгване компресора би трябвало да имаме обратния ефект - втечняване. Първо - породен от образуване на кондез по тръбите (все пак са се охладили) и второ - в следствие на повишаване на налягането.
    Освен всичко друго източникът на този шум не е задължително да е вътрешното тяло, тъй като звукът добре се предава и по тръбите.
    Тези разсъждения са си мои и понеже не съм специалист моля някой такъв да ги потвърди или отхвърли!


  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #45

    Re: Чува ли се при вас шум от преливане на фреон&

    Искам да приканя и други участници четящи тази тема и имащи други марки и модели климатици да се включат. Тази тема не е ограничена единствено и само за инверторни климатици. Да се посочва: модела климатик, дължината на тръбния път, разликата в нивата на двете тела, тръбния път накъде се движи /нагоре или надолу/ и дали има шум от фреона при тръгване, постоянна работа и спиране.

    Тези които имат Daikin все още не са взели отношение по темата. Официална покана ли чакате ?
    Чудя се дали е вероятно, хората които вече ползват качествени климатици, например Daikin и нямат проблеми с тях, по-рядко или никога да посещават форуми с раздел климатици.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Не се чува събуфъра на 2.1 колонки
    От chefobg във форум Тонколони
    Отговори: 2
    Последно: 31-07-14, 23:33
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-03-14, 14:33
  3. General AHSA9LGC - нормално ли е да се чува ромолене и клокочене?
    От sabbath81 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 02-01-11, 05:58
  4. Хладилник Electrolux ERB-3445 - защо се чува цъкане?
    От brenin във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 16
    Последно: 31-07-09, 13:07
  5. Отговори: 9
    Последно: 16-12-07, 20:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе