Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 131
Like Tree19Одобрявам

Правилен монтаж на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    71
    #16

    Re:Правилен монтаж на климатик

    valen1 Да, в Габрово е...

    Не посмях да напиша фирмата, щото някой ще каже че им правя реклама.

    Фирмата е "Домклима", запознах се с пичовете дето направиха монтажа, но имам проблем с запомнянето на имена и не се сещам. Ако те четат това, МОЛЯ да ме извинят!!!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #17

    Re:Правилен монтаж на климатик

    Честито и от мен. Тази зима ще сме доволни

    Радвам се, че тема, за която рових месеци в нета и не намерих нищо съществено и си чудех кое как и при кого, тръгва бавно бавно.
    Нека бъдем полезни на хората, които искат да платят и да получат качество.


  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #18

    Re:Правилен монтаж на климатик

    Разликата между хубав и лош монтаж според мен е 30-50 лева.Хем искаме да не даваме пари пък после мрънкаме за лош монтаж.
    Е има и хора на които ръцете им са да не казвам къде там и 100 лева повече нямат да оправят нещата)

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #19

    Re:Правилен монтаж на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от chachoto
    Разликата между хубав и лош монтаж според мен е 30-50 лева.Хем искаме да не даваме пари пък после мрънкаме за лош монтаж.
    Е има и хора на които ръцете им са да не казвам къде там и 100 лева повече нямат да оправят нещата)
    Знаеш ли, при положение, че броя 1500лв за климатик и още 150 за монтаж - все си мисля, че трябва да получа перфектно качество - само че моят климатик беше четвърти за деня на екипа - за голям град като Варна, отиване до склада, после до адреса, монтаж и така още 4 пъти за един ден надали предпоставя качество.... по принцип говоря. Но вече знам - отивам в магазина, и казвам - искам този сравнително скъп модел и желая перфектен монтаж - в противен случай - лека работа ви желая. И плащането - поне част след монтажа, това е задължително. Иначе очаквайте изненади.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #20

    Re:Правилен монтаж на климатик

    Ако купувате в технотата едва ли ще стане да им плащате след монтажа плащаш си като поп и после каквато бригада дойде това е. На тях много им пука колко си дал за климатика. Единственно специализираните фирми който ти продават и монтирват са загрижени за качествен монтаж за да нямат ядове в последствие макар че и там има калпазани на заплата.
    tishovalchev одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #21

    Re:Правилен монтаж на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Ако купувате в технотата едва ли ще стане да им плащате след монтажа плащаш си като поп и после каквато бригада дойде това е. На тях много им пука колко си дал за климатика. Единственно специализираните фирми който ти продават и монтирват са загрижени за качествен монтаж за да нямат ядове в последствие макар че и там има калпазани на заплата.
    От Технотата вече почти нищо не желая да си купя. Купих си най-скъпият кухненски робот, за който нямали рекламации - е аз имах след първото ползване, стържеше купата. Казаха ми - ами в сервиза на ....., с една дума, в технотата плащаш и тръгваш. После те нямат грижи. Мерси от такива "продавачи". Ама лошото е, че и много големи фирми се осират....

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #22

    Re:Правилен монтаж на климатик

    Е как така НЯМАЛИ ГРИЖИ! - Връщаш им робота, овикваш ги и ако не ти го сменят, или поне вземат да го носят за ремонт ТЕ, отиваш в КЗПотребителите! ЯСНО!

    Изчетох темата сначале и чак сега зацепих - че аз като поръчах ХИТАЧИТО - дойдоха, монтираха го и викат - днес, утре мини го плати !?! Е вярно, чаках го 1 месец да получат доставката, но си струваше! И както се досещате не е от Технотата, а от офиц. вносител за БГ - повечето знаете кои/коя е фирмата, и то от Русе!

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #23

    Re:Правилен монтаж на климатик

    Симеонов - ето за това трябва човек като плаща, да знае какво трябва да получи.
    Монтажа на външното ми тяло беше сложен, но казах - елате вижте, кажете може ли, ако не можете както аз искам да ми е удобно - лек ден. Защото платиш ли и 100лв капаро дори, после си вързан.

    Кой ще се похвали с нов монтаж? В смисъл да обсъждаме кое добре и кое зле

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #24

    Re:Правилен монтаж на климатик

    колега,добави в първият си пост,защото аз съм отскоро собственик,и досега не съм се отоплявал-точно за такива като мен,в това кое как и това:Монтирайте така че да имате пряка видимост към него-свързано е с разскрежаването.Защо ли?От няколко дни се опитвам да изчета темата: Разскрежаване при климатиците" и сега виждам как, когато незнае човек,го монтира уж където е най-добре,според неговите си причиниДа,ама Не! Сега за единния мисля постоянно защото трябва да имам крилца и бинокъл за да знам какво има в тавата му,а гледам че е много индивидуално заскрежаването-като чета няма марка която на 100% да е сигурна,а аз разчитам да се топля само с него!Вече почвам да мисля за нагревател....

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #25

    Re:Правилен монтаж на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от marian1
    колега,добави в първият си пост,защото аз съм отскоро собственик,и досега не съм се отоплявал-точно за такива като мен,в това кое как и това:Монтирайте така че да имате пряка видимост към него-свързано е с разскрежаването.Защо ли?От няколко дни .....
    Ами не знам дали видимостта, но достъпа до външното тяло е по-важен. Не знам къде са ви го монтирали, но щом не го виждате, представете си, че трябва да се обслужи от техник

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #26

    Re:Правилен монтаж на климатик

    За техник,няма страшно,техниците го монтираха по следния начин-спряха си отдоло микробуса и върху него стъпиха-така че не е толкова високо,но аз за да го погледна трябва да изляза от входа да заобиколя още 3 входа към 200м и да мина от задната страна на блока,после да намеря стълба към 3 м и чак тогава да погледна... аз като тръгна в студа да погледна и след 200 метра сигурно ще съм забравил къде съм тръгнал .....все невъзможни в студа неща...затова казвам да добавиш пряка видимост и възможност да се налива гореща вода,ха ха ха ....

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #27

    Re:Правилен монтаж на климатик

    нормално ли е:
    1.външното тяло(на general12-LD) да има лек наклон напред с около 1 см разлика между задната част на горния капак и предната част на горния капак?Стойката е нивелирана, но тази денивелация на външното тяло ми се струва че идва от предната долна част на самата стойка(рамената) на които лежи външното тяло, тъй като в задната си част двете рамена са по дебели, а в пердната си част по- тънки(скосени са отгоре като всички други нормални стойки)?

    2.тази денивелация описана в точка 1 има ли негативно значение за климатика и/или работата му и следва ли под предните крачета за захващане на външното тяло да се подложат по една гайка или гумен тампон с дебелина около 1сантиметър и така да се повдигне отпред външното тяло.

    3. нормално ли е външното тяло на generala 12ld от подписа ми леко да жужи след като влезне в режим и достигне зададените градуси в режим отопление, на дайкина от подписа ми не се чува почти нищо-има някакъв лек шум, но не жужи като при generala от подписа ми?

    БЛАГОДАРЯ предварително за отговорите Ви.

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #28

    Re:Правилен монтаж на климатик

    Външното тяло трябва да бъде идеално нивелирано.
    Можеш да обереш разликата с тампони или шайби.
    Жуженето няма защо да те притеснява.

  17. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    8
    #29

    Re:Правилен монтаж на климатик

    Как е правилно да се изолират и бандажират тръбите-заедно или поотделно?Гледам че в двата монтажа по горе е различно.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #30

    Re:Правилен монтаж на климатик

    Правилно е да се изолират поотделно. Доколкото е възможно. Така или иначе излизат заедно /и в един кожух/ от вътрешното тяло.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. МОНТАЖ НА КЛИМАТИК
    От aimilios във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 11-11-11, 11:31
  2. Монтаж на климатик
    От maddog9 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 51
    Последно: 20-07-11, 22:02
  3. Избор на Климатик до 550 лв. с монтаж
    От loadmaster във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 25-05-11, 00:50
  4. Монтаж на климатик - тънкости?!?!
    От ops5 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 18-12-10, 08:20
  5. Монтаж на козирка над климатик
    От Jogo_1 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 19-11-07, 20:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе