Резултати от 1 до 13 от общо 13

Съседски неволи с климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1
    #1

    Съседски неволи с климатици

    здравейте,съседът ми под мен си монтира климатика под моя.сега ме моли да си поставя тръбичка на дупките от долу на външното тяло за да не капе върху неговия.Въпросът ми е ще пречи ли тази тръбичка на моя климатик и може ли тази тръбичка да я постави всеки или трябва да извикам техник?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #2

    Re:съседски неволи с климатици

    по добре тавичка монтирай , иначе неволите щв продължават !

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #3

    Re:съседски неволи с климатици

    Ще пречи, ще ти замръзне отводняването и ще почнеш да трупаш лед. Кажи му той да си сложи козирка като е толкова курназ, ти си бил първи
    По-добре е с тава, ама и тя като замръзне вече става лошо. Ама маркучето не го слагай, те без маркуче замръзват сега, пък камо ли ако го сложиш.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #4

    Re:съседски неволи с климатици

    Монтажниците са за еб.не,че не са погледнали нагоре преди монтажа.Тях викай да го местят,на комшията тялото де.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #5

    Re:съседски неволи с климатици

    и аз бих му теглил културно една,да ходи и да си плати той козирката,защо трябва ти да набиваш пари.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    168
    #6

    Re:съседски неволи с климатици

    Цитат Първоначално публикувано от marian1
    и аз бих му теглил културно една,да ходи и да си плати той козирката,защо трябва ти да набиваш пари.
    и аз съм на това мнение! ти каква вина имаш, че той си е сложил климатика под твоя, би трябвало той да се съобразява с теб, а не ти с него! айде успех!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #7

    Re:съседски неволи с климатици

    с козирка ще му тропа постоянно при дефрост или при конденза в топло време,ще се размрънка и пак...

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #8

    Re:съседски неволи с климатици

    ами не знам какво да го посъветвам човека,а някой случайно не знае ли как е уреден въпроса в цивилизованите страни?едва ли той е първият такъв казус...Успех!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #9

    Re:съседски неволи с климатици

    Там първо се представя в общината проект за мястото на външното тяло,Имат си изисквания за визията отвън.Предполагам се и съобразяват с подобни ситуации.И ако има проблем,ще се оправи пак в общината,затова си плащаш.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #10

    Re:съседски неволи с климатици

    Аз те съветвам да постъпиш човешки с комшията!
    Щом те е помолил човечеца, мисля че е редно да му влезнеш в положение.
    Да комшията не се е съобразил с поставянето на външното тяло...монтажниците пък още повече.
    От невежеството си сега си пати човека, но станалото-станало.
    Според мен не си слагай тава, щото щети зимръзва, и ще си имаш проблеми, ако ледът тръгне нагоре!
    Според мен е добре да изведеш водичката с тръби, които да изолираш добре за да не замръзват
    Повикай техниците и им кажи да ти сложат изолация на дренажните тръби.
    Пък аз бих си го направил сам, но аз съм на първия етаж и ми е удобно!

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #11

    Re:Съседски неволи с климатици

    Не съм съгласен с теб Зомби! Ама хич! Защо той да дава средства ( пари) или каквото и да било което е повече от внимание или достъп до климатика му,като грешката е получена вследствие на тъпия монтаж...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    132
    #12

    Re:Съседски неволи с климатици

    Нещо като улук или тръба но на поне 20см под климатика със фуния в горния край ще ти свърши работа. Най-лесно вземаш една домакинска фуния от левчето и я връзваш към PVC тръба, която извеждаш пред климатика на комшията. Като замръзне пак ще му капе, но нищо не можеш да направиш в този случай. Да се сърди тогава на неговите техници.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #13

    Re:Съседски неволи с климатици

    Ламарина под наклон вързана със свински опашки е най-евтиния вариант стига да има кой да се наведе да я върже...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем със съседски климатик.
    От saint056a във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 28
    Последно: 23-08-11, 08:25
  2. Неволи с Microsoft ActiveSync
    От dragozow във форум Общ - софтуер
    Отговори: 21
    Последно: 25-06-07, 20:04
  3. Задача 216 (Алхимически неволи)
    От Lan във форум Логически задачи
    Отговори: 20
    Последно: 28-03-05, 16:57
  4. Cxt + xp неволи
    От Kirande във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 25-05-03, 23:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе