Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Проблем със съседски климатик.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #1

    Проблем със съседски климатик.

    Здравейте, имам проблем със климатика на съседа. Климатика му (Hitachi) явно има запушване на някоя кондензна тръба и водата си намира път различен от тръбичката и ми капе на парапета на терасата. Пречи ми да спя и терасата е постоянно мокра. Разбира се, съседа се оказа тъпанар и не го интересува особенно това. Та въпроса ми е има ли смисъл да подавам жалби в полицията и дали ще има някакъв ефект?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Проблем със съседски климатик.

    Сложи си козирка отгоре на терасата с по-голям наклон навън и няма да имаш проблеми с шум от капане и мокрене на терасата.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #3

    Re:Проблем със съседски климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Сложи си козирка отгоре на терасата с по-голям наклон навън и няма да имаш проблеми с шум от капане и мокрене на терасата.
    И това съм го мислел но не мисля, че това е решението. То пак ще си капе и тече от козирката. Идеята е да накарам този идиот да си оправи машината. Никой ли не се е занимавал с жалби?

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #4

    Re:Проблем със съседски климатик.

    Хаха, може да излекуваш климатика от отсрещния балкон с една по-здрава въздушна пушка.


    Друг път освен в тръбата не знам как може да има. Може, но вътре в помещението ще тече. Другия вариант е да е спукан кондензния маркуч някъде навън. Предложи му да те пусне да го оправиш ти ако не му се пипа и е кретен.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #5

    Re:Проблем със съседски климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Хаха, може да излекуваш климатика от отсрещния балкон с една по-здрава въздушна пушка.


    Друг път освен в тръбата не знам как може да има. Може, но вътре в помещението ще тече. Другия вариант е да е спукан кондензния маркуч някъде навън. Предложи му да те пусне да го оправиш ти ако не му се пипа и е кретен.
    Че е кретен кретен е - вече се убедих. Не го интересува щом при него няма проблем. А климатика тръбата му се вижда и е точно над мене но не е спукана и влиза в улука. Теча е от пода на климатика от където влизат тръбите. Принципно имам достъп до кондензната тръба на външното тяло, тя е от прозрачните и не изглежда запушена. Не съм се катерил още да я видя отблизо но мисля че не е от там.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re:Проблем със съседски климатик.

    Значи скоро ще спре да работи и да те4е

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #7

    Re:Проблем със съседски климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Значи скоро ще спре да работи и да те4е
    Защо мислиш така? Вече един месец ми пили нервите и понеделник смятам да ходя до РПУ-то да подавам жалба. Все си мисля, че има законни начини такива идиоти да се глобят.

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #8

    Re:Проблем със съседски климатик.

    Единият казва проблема е твой от твоята машина оправи го. Другият казва аз проблеми нямам, ако ти имаш сложи си козирка. Козирка няма да си сложа, оправи си конденза. Дай пари и ще извикам фирма да оправи това което на теб ти пречи, на теб няма да дам да пипаш по моят климатик защото не ти е това професията и може да развалиш нещо.

  11. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #9

    Re:Проблем със съседски климатик.

    ако имаш достъп до кондензната тръба на вътрешното тяло с 1 дъвка я затапваш и си решаваш проблема

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #10

    Re:Проблем със съседски климатик.

    Ако теча е малък, може на климатика нищо да му няма, а водата е от конденза от изпотените кранове на тръбите, особено ако компресора му върти на по-големи обороти.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #11

    Re:Проблем със съседски климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от IVO-1977
    Ако теча е малък, може на климатика нищо да му няма, а водата е от конденза от изпотените кранове на тръбите, особено ако компресора му върти на по-големи обороти.
    Капе на интервали, понякога през 2-3 сек. понякога през 5-6. Мисля, че толкова често не е от конденз от тръбите, може и да греша де.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #12

    Re:Проблем със съседски климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от saint056a
    Капе на интервали, понякога през 2-3 сек. понякога през 5-6. Мисля, че толкова често не е от конденз от тръбите, може и да греша де.
    Щом кондензното гофре е в улука,а не във външното тяло-остава от крановете ,както каза и колегата,и натискай тоя твой опак съсед, да си сложи тава,че ще имаш и зимата проблеми след дефрост.Виж и домоуправителя-стига да не е съседа ти отгоре!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #13

    Re:Проблем със съседски климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Щом кондензното гофре е в улука,а не във външното тяло-остава от крановете ,както каза и колегата,и натискай тоя твой опак съсед, да си сложи тава,че ще имаш и зимата проблеми след дефрост.Виж и домоуправителя-стига да не е съседа ти отгоре!
    Кондензното гофре е на външното тяло, не на вътрешното.

    Тръбите с гофрето на вътрешното са в изолацията и влизат директно в климатика. А да го накарам не мисля, че ще е по силите ми. Човека е архитект на 45-50 г. и е от тая българска порода която само за себе си мисли и не го интересува нищо останало. От 2 години живеем в кооперацията не са слезли нито веднъж на общо събрание, от ВиК един път ме питаха ти хора що така нито един път не са си написали на входната врата колко вода изразходват при месечното замерване, всеки път служебно им ги писали. А домоуправител до преди 3 месеца бях аз и като ми изтече мандата те отказаха да бъдат с оправданието, че нямали време. Абе поизясни Ви се картинката предполагам.

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #14

    Re:Проблем със съседски климатик.

    пускай жалба и ни дръж в течение какво става.
    пари на него на ръка не - ако каже коя фирма ще пусне в тях плати директно на фирмата.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #15

    Re:Проблем със съседски климатик.

    Жалбата в полицията допускам даже и да не я приемат, просто не е от тяхната компетенция. Колега отиди в кметството по район. Там пусни жалба за нарушение по Наредбата на общината, преди това се запознай с нея и виж точно кой е члена регламентираш отводняването на климатиците. Относно шума жалба може да подадеш в РИОКОЗ.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с климатик NEO ACS 09 LIH
    От SPSt във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 9
    Последно: 07-11-12, 19:08
  2. проблем с климатик нео
    От branko във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 11
    Последно: 20-06-12, 00:28
  3. Проблем с климатик от НТТ-3
    От diksanal във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 61
    Последно: 06-11-10, 22:47
  4. Съседски неволи с климатици
    От hrihri във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 12
    Последно: 25-12-09, 18:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе