Резултати от 1 до 2 от общо 2

Midea 12-ка на фреон R22 - за налягането

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    9
    #1

    Midea 12-ка на фреон R22 - за налягането

    Здравейте,лятото мина и аз си монтирам климатик .Една MIDEA ми попадна с R22,събрах и фреона във външното тяло,като преди това си записах LP при охлаждане =3,5bar.Пренесох го има -няма 350км.,монтаж,вакуумиране на вътрешно тяло и тръби,пуснах във вътрешното тяло и тръбите малко фреон в газова фаза и отворих крановете.Всичко работи,чувства се охлаждане(днес в София е някъде 25-28*).Известно време наблюдавах налягането на изпарение и то беше 3,6 bar.Манометрите са ми за R134 /404,та не знам точно на колко градуса отговаря на R22,но по бегли спомени 4bara=0*(или там някъде).По време на наблюденията забелязах заскрежаване на засмукваща тръба и реших ,че работи на изпарение под 0*.Подадох малко фреон в газова фаза и постигнах изпарение 4bar,температурата на въздуха при клапата е към 8*,след около 1,5 часа работа и вътрешна температура в помещението около24*.
    Въпроса ми е:нормално ли е това налягане на изпарение?Или съм го "предобрил" малко с допълнителния фреон,то лесно се изпуска,ако трябва.Подробност е ,че при новия монтаж тръбния път ми е до 1м. и денивелация на външното тяло-почти "0",вътрешното е по-високо с около 15 см.,наклони уж съм спазил(произведох половин кофа конденз за час!).
    Благодаря предварително,на хората ,които ще отговорят и изобщо за съще ствуването на форума(наблюдавам от известно време тъдява... )
    P.S....айде..,стана студено ,май ще го пускам на "отопление",егати времето...що го слагах и се пекох на слънцето по балкона...!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Midea 12-ка на фреон R22 - за налягането

    [img width=800 height=542]http://img375.imageshack.us/img375/9144/genetronpttableen3.jpg[/img]
    При споменатите температури е нормално налягане от около 4.5 bar., което е температура на изпарение +3 °С. С промяна на външните температури в режим охлаждане това налягане намаля или се увеличава. Вътрешният вентилатор трябва да работи на минимална скорост.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 28
    Последно: 08-02-16, 08:24
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-03-14, 14:33
  3. Отговори: 60
    Последно: 08-01-13, 14:11
  4. Midea MSV1-09HRDN1 - постоянна липса на фреон
    От kamelot във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 12-08-10, 09:56
  5. проблем със налягането на водата
    От shirkan във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 06-05-08, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе