Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Стойности на налягането в отоплителната инсталация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    15
    #1

    Стойности на налягането в отоплителната инсталация

    Здравейте,колко бара трябва да бъде нормално налягането в отоплителната инсталация когато помпата на газовя котел не работи

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Re:Стойности на налягането в отоплителната инсталация

    В студено състояние трябва да е 1-1,5 бара, а в нагрято до 2.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    15
    #3

    Re:Стойности на налягането в отоплителната инсталация

    Благодаря!

  5. geriko
    Guest
    #4

    Re:Стойности на налягането в отоплителната инсталация

    Здравейте!
    Може ли накой да ми каже нормално ли е когато когато помпата не работи или е студена системата налягането да е 1bar. а когато е загрята на 70-80 радуса да сега 2.5 не е ли много голяма разликата и ако е така на какво се дължи и какво даправя.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    57
    #5

    Re:Стойности на налягането в отоплителната инсталация

    Дължи се на това, че повече ти е напомпан разширителния съд. Няма ниакакъв проблем това. Освен ако не ти издава шум който да те дразни иначе всичко е ОК

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #6

    Re:Стойности на налягането в отоплителната инсталация

    По-скоро е изпуснал малко - свали налягането в системата на 0 и го провери с манометър за кола. Напомпи до 1.5 бар.

  8.  
     
  9. geriko
    Guest
    #7

    Re:Стойности на налягането в отоплителната инсталация

    Благодаря за съвета но не знам как да направя това замерване с манометър за автомобил и ще извикам някой специалист по топлофикация защото се появиха разни аномалий и не знам какво да правя. Имам и газов и пиролизен котел а не мога да си сгрея къщата. Препоръчайте ми такъв специалист за района на София кв.Симеоново,че вече нямам вяра на случайни специалисти напатих се.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    15
    #8

    Re:Стойности на налягането в отоплителната инсталация

    Директно стрелям , изпусни налягането в системата до нула , провери налягането с манометър за гуми в мембранния съд , настрой го на 0,7-0,8 бара , като напомпваш или изпущаш въздух от него до достигане на тези стойности .После напълни инсталацията с вода отново до 1,5 бара .За откланяне на стрелката на манометъра има и значение литража на съда , диаметри и хидравлика на тръбите , дебита -скоростта на помпата , но засега провери и регулирай първото.

  11. geriko
    Guest
    #9

    Re:Стойности на налягането в отоплителната инсталация

    Цитат Първоначално публикувано от filmatoplo
    Директно стрелям , изпусни налягането в системата до нула , провери налягането с манометър за гуми в мембранния съд , настрой го на 0,7-0,8 бара , като напомпваш или изпущаш въздух от него до достигане на тези стойности .После напълни инсталацията с вода отново до 1,5 бара .За откланяне на стрелката на манометъра има и значение литража на съда , диаметри и хидравлика на тръбите , дебита -скоростта на помпата , но засега провери и регулирай първото.
    Благодаря за съветите но найстина ми трябва добър специалист препоръчан от вас за района на София ,защото системата ми е пълна каша имам вързани два котела газов и пироличен на дърва но се ползва манометъра на газовия пълненето става от газовия ,а имам резширителен съд на пиролизиния не знам на гозовия сигурно е в самия него не разбирам много но мисля че двата котела не са вързани правилно кам системата и това се случи когато реших да добавя пиролизния и дойдоха някакви бързаци и опаткаха работата набързо и заминаха после вече стана страшно. Но пък и газовия не успяха да настроят така, че да не харчи по 1000м3 на +15 градуса за 160м2. Решил сам да търся човек който да огледа и да помисли без да бърза какво и как да се направи ,поправи и преправи за да станат нещата нормални. Трябва ми добър специалист.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #10

    Re:Стойности на налягането в отоплителната инсталация

    Каква марка е газовия котел?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    15
    #11

    Re:Стойности на налягането в отоплителната инсталация

    Май си е оплескана тогава работата -пиролизен , че газов и 2 съда :rolleyes: както казваш марката на газовия , спомени и марката на пиролизния -киловати и на двата .

  14.  
     
  15. geriko
    Guest
    #12

    Re:Стойности на налягането в отоплителната инсталация

    Газовият коел е RADIANT-RSF 20E мисля ,че е 24kw макс. 10kw мин. има вътрешен уред за регулиране на температурата 24 часа седмично XELUX закупен от Сифиягаз и външен датчик за външната температура не знам каква марка е. Пиролизният котел е ATMOS DC 25S -25kw поне така би трябвало да бъде. Отоплявам 2 етажа свързани 160м2 къща. Един от радиаторите не знам по каква причина или въобще не грее или ако другите са горещи той се е стоплил малко а той е най-големия по мощност.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #13

    Re:Стойности на налягането в отоплителната инсталация

    Цитат Първоначално публикувано от filmatoplo
    настрой го на 0,7-0,8 бара
    Ако работното налягане на инсталацията, примерно трябва да бъде 3бар. тогава на колко се напомпва разширителния съд? Разбирам каква е логиката да е напомпам на по-ниско налягане от работното на инсталацията, но как се изчислява точно колко по-ниско да бъде?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    57
    #14

    Re:Стойности на налягането в отоплителната инсталация

    ако трябва да бъде 3 бара, толкова се напомпва и разширителния съд..... след като налягането вследствие на загряването се увличи тогава започва да поема и разширителния съд.... такава е и целта му....... ако отоплителната инсталация и котела са на един етаж е напълно достатъчно 1.5 бара, ако котела е по надолу трябва по голямо налягане заради водния стълб

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #15

    Re:Стойности на налягането в отоплителната инсталация

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    По-скоро е изпуснал малко - свали налягането в системата на 0 и го провери с манометър за кола. Напомпи до 1.5 бар.
    Цитат Първоначално публикувано от filmatoplo
    Директно стрелям , изпусни налягането в системата до нула , провери налягането с манометър за гуми в мембранния съд , настрой го на 0,7-0,8 бара , като напомпваш или изпущаш въздух от него до достигане на тези стойности .После напълни инсталацията с вода отново до 1,5 бара .За откланяне на стрелката на манометъра има и значение литража на съда , диаметри и хидравлика на тръбите , дебита -скоростта на помпата , но засега провери и регулирай първото.
    При мен разширителния съд е 8 литра. Колко трябва да го напомпа (0.8 или 1.5 бара)?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем в налягането - газов котел Immergas
    От chelente във форум Отопление
    Отговори: 57
    Последно: 02-11-20, 08:43
  2. Отговори: 7
    Последно: 01-02-12, 18:22
  3. Demand стойности
    От iwoto във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 13-12-10, 10:37
  4. Midea 12-ка на фреон R22 - за налягането
    От emogar във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 20-09-10, 06:18
  5. проблем със налягането на водата
    От shirkan във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 06-05-08, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе