Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Има ли смисъл от антивибрационни тампони за външно тяло на Панасоник E12LKE-3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    2
    #1

    Има ли смисъл от антивибрационни тампони за външно тяло на Панасоник E12LKE-3

    Здравейте. Предстои ми монтаж на Пансоник E12LKE-3. Външното тяло ще е на стената на спалнята. Жена ми е с остър слух и се дразни от шумове. Има ли смисъл от антивибрационни тампони? Ефективни ли са те? Гният ли от слънцето?
    Благодаря на отзовалите се

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #2

    Re:Има ли смисъл от антивибрационни тампони за външно тяло на Панасоник E12LKE-3

    LKE-3 е балансирана машина, да не е MHI или Toshiba, но е добра. Мисля, че не са ти нужни тампони ако монтажа е кадърен. Ако ли не винаги може да се сложат за 10 мин. Да макар и бавно слънцето ги скапва, увии ги в лента с UV защита.

  4. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #3

    Re:Има ли смисъл от антивибрационни тампони за външно тяло на Панасоник E12LKE-3

    Инверторите на panasonic са едни от наи тихите както външни така и вътрешни тела така че споре мен няма смисал слагаи го така а в последсвие ако ти се стори шумно мо даси ги сложиш и ти

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #4

    Re:Има ли смисъл от антивибрационни тампони за външно тяло на Панасоник E12LKE-3

    По принцип такива тампони са задължителни за всички ефтини климатици, където наличието на малко по-висок шум е често срещано. PANASONIC не влиза в тази група и не мисля че има нужда от тампони. Обикновенно в такива случай те се поставят за нещо като застраховка - нищо повече. Самите тампони не на са на кой знае какви високи цени и те по-скоро те предпазват от проблеми със съседите, защото когато един киматик е шумен го чува целия блок заради предаването на звука по конструкцията на сградата.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #5

    Re:Има ли смисъл от антивибрационни тампони за външно тяло на Панасоник E12LKE-3

    LKE-3 към евтините ли е? И няма нищо задължително, имам и много евтин климатик и няма тампони, както няма и проблеми с шума и вибрациите.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #6

    Re:Има ли смисъл от антивибрационни тампони за външно тяло на Панасоник E12LKE-3

    Не казвам, че всички ефтини климатици шумят, а че по мой наблюдения някой ефтини климатици имат склонност да го правят при определни обороти на компресора, когато са инверторни или пък го правят редовно когато са си обикновенни и са работили прекалено дълго време. както казах PANASONIC не влиза в тази сметка.

    Между другото този климатик PANASONIC не е от тази година откъде го изкопа

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #7

    Re:Има ли смисъл от антивибрационни тампони за външно тяло на Панасоник E12LKE-3

    От опит, тапомните помагат много рядко, повечето шум се получава от резонанс, дори и на по-скъпи машини има оплаквания от резонанс. Или седиш до тялото навън и няма проблеми, вътре се чува много зле. И аз имам един такъв в нас, китайче термопомпа за БГВ. До външното тяло шума е нормален като за Мидея примерно. Вътре се чува отчетливо компресора. След какви ли не опити само едно парче изолация между него и стената и се оправи. По теория на един съсед, която съм склонен да приема. При новите сгради се получава този резонанс между изолацията и стената и шума се преекспонира.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re:Има ли смисъл от антивибрационни тампони за външно тяло на Панасоник E12LKE-3

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    От опит, тапомните помагат много рядко, повечето шум се получава от резонанс, дори и на по-скъпи машини има оплаквания от резонанс. ...
    Аз също съм привърженик на теорията за резонанса, но не разбирам защо трябва да се противопоставя тя на тампоните?
    Какво в същност представлява резонанса? Трептене на дадена среда под въздействие на някакви привнесени колебания със същата честота! Самата среда няма свойството да се разтрепти, ако не и бъде внесена външна енергия. А тя има различни пътища. Може да е по акустичен път, чрез звукови колебания, предадени през въздуха или през твърди материали, но може да са и нискочестотни колебания, предавани през конструкцията и окачването и после чрез резонанса генериращи хармоници в чуваемата област. Ако трябва да направя сравнение с електрониката и там се получава същото. Високочестотни колебания се предават или по ефирен път или през захранващите вериги. И за да се избегне резонанса (самовъзбуждането) се вземат мерки и по двете линии - екраниране и филтри по захранването. В конкретния случай тампоните играят ролята на филтрите по захранването и не бива да се спестяват!

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #9

    Re:Има ли смисъл от антивибрационни тампони за външно тяло на Панасоник E12LKE-3

    Не споря, само казвам, че в много малко случаи са свършили работа. Не ги отричам, ако се налага

    Но пък понякога тампоните могат да усилват резонанса и това съм виждал.

  12. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #10

    Re:Има ли смисъл от антивибрационни тампони за външно тяло на Панасоник E12LKE-3

    Тампоните по скоро помагат малко при панела но малко несаществено повечето вибрации са от корпуса на ламарините на въшното тяло и вътрешната конструкция на арматурата и се предава по медните тръби на вътрешното тяло По някога има. решение на проблема като се добавят допалнитлно видии по въшното тяло на зглобките по ламарините и някаде и силикон между снадките Това сам го провал и има голям ефект затихват много а по някога и исчезват напълно

  13. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #11

    Re:Има ли смисъл от антивибрационни тампони за външно тяло на Панасоник E12LKE-3

    Нищо не пречи да си постави тампони- за негово и за съседите успокоение,а и поне няма да му навреди.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #12

    Re:Има ли смисъл от антивибрационни тампони за външно тяло на Панасоник E12LKE-3

    О не не проблема е малко по-сложен. Значи по-небалансираните компресори вибрират с честотата с която се върти ротора. В повечето инверторни климатици това въртене е в ниските честоти. Когато не са балансирани, целият компресор вибрира и тази вибрация се предава на външното тяло, което я предава на стойките, а стойките на конструкцията на сградата. Някой климатици имат по твърди тампони под самия компресор фабрично и те не позволяват вибрацията да продължи нататък, но не всички са такива.

    Понякога монтажниците на климатици като закрепят външните стойки без да искат допират дюбелите с които го правят до някакво желязо, което е част от конструкцията на сградата. След това желязото пренася вибрацията и по-скоро звука в цялата сграда, защото всички железа в нея са свързани по-някакъв начин.

    Проблема се получава в жилища от сградата в които има теракот и липса на мека мебел в която звука да затихне, защото те се превръщат в камертон и целия звук кънти в тях. Това може да подлуди тези хора, които живеят в тях защото те чуват само едно бучене без да знаят какъв е неговия източник дори и бучащия климатик да е няколко етажа по-надолу.

    Всичко това е ред от случайности и не винаги се случва, но когато се случи проблема става много сериозен

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    Re:Има ли смисъл от антивибрационни тампони за външно тяло на Панасоник E12LKE-3

    @dkolov,
    Напълно подкрепям казаното от теб! Именно липсата на меки повърхности (килими, мокети, плътни завеси, мека мебел, но не кожена, а с дамаска или плюш) влошават звукопоглъщането на едно помещение. Получава се висока реверберация и помещението резонира на всякакви шумове.

  17. SAGE
    Guest
    #14

    Re:Има ли смисъл от антивибрационни тампони за външно тяло на Панасоник E12LKE-3

    Цитат Първоначално публикувано от kztotev
    Здравейте. Предстои ми монтаж на Пансоник E12LKE-3. Външното тяло ще е на стената на спалнята. Жена ми е с остър слух и се дразни от шумове. Има ли смисъл от антивибрационни тампони? Ефективни ли са те? Гният ли от слънцето?
    Благодаря на отзовалите се
    При такава жена ще ти е проблем и вътрешното тяло.
    След като монтирах климатици разбраме(аз+жената), че през нощта ни дразни шума от вътрешното тяло, колкото и "тихо" да е то, затова вече нощно време изключваме климатика в спалнята.

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    2
    #15

    Re:Има ли смисъл от антивибрационни тампони за външно тяло на Панасоник E12LKE-3

    Благодаря!
    Цената заедно с защитна лента е около 30 лв. Така че мисля, да ги поставя.

    Модела е миналогодишен, и сега фирмите се "изчистват" от тях.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Външно тяло - Бие ток ?
    От PValkov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 35
    Последно: 25-10-13, 12:09
  2. Външно тяло
    От loszetas във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 30-01-12, 17:02
  3. Антивибрационни тампони при монтаж на шпилки
    От Bivola във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 14
    Последно: 05-04-11, 21:53
  4. Място на външно тяло
    От ops5 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 23-12-10, 19:19
  5. Вътрешно тяло 9-ка, външно тяло 12-ка - проблеми с климатик KOBE
    От koranto във форум Други марки климатици
    Отговори: 27
    Последно: 14-12-09, 17:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе