Резултати от 1 до 13 от общо 13

Как се сваля пластмасовата решетка на външното тяло?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #1

    Как се сваля пластмасовата решетка на външното тяло?

    Здравейте молля кажете ми, има ли начин, и ако има как се сваля пластмасовата решетка на външното тяло - искам да си го измия преди зимата - защото живея на голям булевард, и е много мръсно.На перката виждам че има "тиня" Климатика ми е Тошиба RAS - 405 PDR

    Смятам да я сваля, после да напръскам с обезмаслител и после с помпичка за поливане на цветя ( с налягане ) да изплакна.Правилно ли процедирам.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2

    Re:Как се сваля пластмасовата решетка на външното тяло?

    Първо, отвиваш болтовете който държат горния капак на агрегата. След това, ще видиш, как капак е под формата на п и отвиваш внимателно всички болтове, от двата края, като ще видиш, че и под пласмасовия капак също има. Сваляш, като ще обърнеш внимание, че има едни отвори като шлици. Така вече цялата ламарина е свалена и имаш достъп до вътрешността на агрегата. Внимава да не намокриш електрониката.
    [img width=800 height=480]http://lh6.ggpht.com/_VoLvEZjf-4k/TOTAZsQvz9I/AAAAAAAAArs/YgQt1OtHqlA/s1024/Graphic1.jpg[/img]
    Ако те затруднавя нещо, знаеш как да ме намериш, ще ти обясня в подробности.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #3

    Re:Как се сваля пластмасовата решетка на външното тяло?

    Благодаря много и аз мислех, че най-вероятно няма да стане да сваля само пластмасовият капак ( а беше най-удобно) - защото пробвах ама пукнах две преградки. Много трудно ще сваля горният капак - над него на 1 пръст -1-2 см имам покрив, явно сам няма да мога да си го изчистя - ще взема някой приятел за да ми помогне да го сваля от тампоните и чак тогава горният капак и то ако успея да развия винтчетата котио са до стената......



    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #4

    Re:Как се сваля пластмасовата решетка на външното тяло?

    Свали тампоните и климатика ще ти падне надолу толкова колкото ти е нужно за да махнеш капака отгоре.

  6. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #5

    Re:Как се сваля пластмасовата решетка на външното тяло?

    Със къса кръстачка ще стане кой ръб го монтира толкова близко до-стената

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #6

    Re:Как се сваля пластмасовата решетка на външното тяло?

    ceco.bojkov, а познай кой го монтира толкова близко, че и аз се чудя.......знаеш къде да отидеш и почваш да стреляш....

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #7

    Re:Как се сваля пластмасовата решетка на външното тяло?

    Цитат Първоначално публикувано от ceco.bojkov
    Със къса кръстачка ще стане кой ръб го монтира толкова близко до-стената
    Е, къде да го монтира, по средата на терасата ли.... и да му отвява жилетката и да хване лумбаго.......

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #8

    Re:Как се сваля пластмасовата решетка на външното тяло?

    Агрегата се преценя как да се монтира и къде, така че, обслужването му да бъде технологично удобно. Просто искам да знам, сега ако се наложи демонтаж на външната електроника, този който ще го прави, има да псува.....и по кого?

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #9

    Re:Как се сваля пластмасовата решетка на външното тяло?

    Не знам кой го е сложил, ама може да не е имало място или собственика да е искал така.Или първо да е бил без тампони и после да са сложени, знам ли.....

  12. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #10

    Re:Как се сваля пластмасовата решетка на външното тяло?

    Какво му е сложното да се свали електрониката махат се тампоните както са сложени (според мене ненужни) а за по-добро място за монтаж незнам освен да се закрие прозореца или на пода да се спъват във него ... но да оставим на големите майстори да отгатнат

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #11

    Re:Как се сваля пластмасовата решетка на външното тяло?

    Цитат Първоначално публикувано от ceco.bojkov
    кой ръб го монтира толкова близко до-стената
    Цецко, тези думи не са мой - сам казваш, че агрегата е забит на кофти място....Ис това
    Цитат Първоначално публикувано от ceco.bojkov
    за по-добро място за монтаж незнам освен да се закрие прозореца или на пода да се спъват във него
    си противоречиш с горното казано от теб. Както и да е. А че тампоните са ненужни, съгласен съм с теб.

  14.  
     
  15. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #12

    Re:Как се сваля пластмасовата решетка на външното тяло?

    Невъзможен монтаж и демонтаж няма Поздрави на всички чудишти се какво е Японска техника !!!

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #13

    Re:Как се сваля пластмасовата решетка на външното тяло?

    Сърдечно Благодаря на всички отговорили
    по споровете:
    1. Климатика нямаше много варианти къде другаде да се монтира - а и по мое настояване е там.
    2. Другото удобно място беше северна страна без грам слънце и навън без навес ( стърчащ -но отгоре хвърлят като за световно) -което прецених че е по лош вариант след консултация с техниците,не само заради боклуците а и заради това че няма да го обдухва севернякът - така сега е на завет не че се съмнявам в качествата му-по скоро е грижа за него.Нямах и пряк поглед към него- също основателна причина за мен.
    3. Климатика е толкова високо - защото ако се загледата, отстрани кафявата дограма е изход за тераса - минава се под климатика - под него минава и врата която се отвара ( комарник който към момента е демонтиран за зимата) и дори и така е малко страшно за главата ми.
    3.а - Другата дограма която в момента е дървена - ще е витраж - там пък няма как да ми закрива гледката - не че е хубава, отсрещният блок е ама,все ще е по хубава от задният край на климатика ми.
    4. Тампоните са си моя самоинициатива много трудно са слагат и махат предвид малкото разстояние отгоре
    4.а - ако пък ми се види и как съм си изолирал тръбите ...ще ахнете с най дебелата изолация ( по спомен 3 или 4 см черна) и с фолио-лепенка
    5. Много съм разочарован, мислех че все някък ще успея да свалям само решетката .... ще трябва да бъркам лекинко отстрани и да размонтирвам....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 09 LDC - шум от външното тяло
    От lightman във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 11-12-13, 01:58
  2. Нео 24-ка - външното тяло замръзва ?
    От velkov във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 23
    Последно: 23-01-11, 21:38
  3. Изкривена решетка на външното тяло
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 17
    Последно: 09-01-11, 16:22
  4. PVC решетка на външно тяло - да я махна ли?
    От alfonso във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 01-01-11, 18:13
  5. Fujitsu ASYA09LCC - как се сваля пластмасовата кутия на вътрешното тяло?
    От profyt във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 30-12-07, 21:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе