Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Изкривена решетка на външното тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #1

    Изкривена решетка на външното тяло

    Здравейте, пускам темата от името на едно приятелче, защото той неможе да се оправи с форума

    Моля дайте мнние от какво може да се получи това? Какво да предприеме приятелчето, страшно ли е това? Климатика е Фуджицу 12 (нещо си) ама точните буквички забравих ....При необходимост ще попитам




    Поправих го, било е за фуджитцото, грешно съм разбрал!



  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Изкривена решетка на външното тяло

    Тази решетка не е важна, служи да не се нарани топлообменника. По-добре е да не се пипа, да стои както си е.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #3

    Re:Изкривена решетка на външното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Тази решетка не е важна, служи да не се нарани топлообменника. По-добре е да не се пипа, да стои както си е.
    Освен да не се наранява топлообменника, служи и да предотвратява образуването на плътен лед върху него - в случая както е на квадрати, няма да може да се образува цяла "плочка", ако мога така да се изразя.

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #4

    Re:Изкривена решетка на външното тяло

    Не разбирам каква би могла да е ползата за разскрежаването от тази решетка.

    Повечето климатици като я нямат да не би да не могат да се разскрежават добре. Да не би пък наличието на тази решетка да допринася за по-кратък дефрост и от там да правим икономия.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #5

    Re:Изкривена решетка на външното тяло

    Не казвам че допринася за заскрежаването, а че предотвратява образуването на плътен лед върху кондензатора. Не случайно е на по малки участъци, за да не се получава цяла структура, а отделни сегменти. А и ако си говорим честно, не виждам каква роля играе в предпазването на топлобменника, като се има предвид че е от пвц материал и се огъва много лесно. Друго щеше да бъде, ако е от метал, както при повечето качествени машини.....Говоря за ето такава решетка....

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    157
    #6

    Re:Изкривена решетка на външното тяло

    Мойта такава я махнах с помоща на клещи-резачки!!!!!

    По принцип тя задържа лед около себе си ,които след дефроста си остава,за това реших че е по добре без нея!!!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #7

    Re:Изкривена решетка на външното тяло

    Сашо,но тези решетки са на поне сантиметър от питата,пък и тръгне ли да се заледява невиждам как ще я спре тази решетка,ако ще и на баклавички да го прави ,като ледът ще си е плътен преди да стигне до нея, ще я огъва а може и да я скъса.Тръгне ли такъв лед,няма да има нужда от решетки,а от'' топли дрехи и врял чай''.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #8

    Re:Изкривена решетка на външното тяло

    Динко, ако решетката не е деформирана, разтоянието от нея до кондензатора е по малко от 1 см, както казваш. Бих се съгласил на не повече от 5 мм....

  11. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #9

    Re:Изкривена решетка на външното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Не казвам че допринася за заскрежаването, а че предотвратява образуването на плътен лед върху кондензатора. Не случайно е на по малки участъци, за да не се получава цяла структура, а отделни сегменти. А и ако си говорим честно, не виждам каква роля играе в предпазването на топлобменника, като се има предвид че е от пвц материал и се огъва много лесно. Друго щеше да бъде, ако е от метал, както при повечето качествени машини.....Говоря за ето такава решетка....
    леле Сашо тоя прозорец затварян ли е някога

  12. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #10

    Re:Изкривена решетка на външното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от zzz
    леле Сашо тоя прозорец затварян ли е някога

    Може да е в ремот амартамента.Не вярвам някой да си остави такава мизерия по прозореца.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    157
    #11

    Re:Изкривена решетка на външното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от nautica_
    Мойта такава я махнах с помоща на клещи-резачки!!!!!

    По принцип тя задържа лед около себе си ,които след дефроста си остава,за това реших че е по добре без нея!!!
    Я някой да каже........за моя случай ........

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #12

    Re:Изкривена решетка на външното тяло

    Аз мисля че тая решетка има само дизайнерска роля. Моята е от стоманени пръчки 3-4 мм диаметър на квадрати от по 20см. При заскрежаване на питата няма никакъв "отпечатък" или някакъв белег от тая решетка. Нека си представим че няма нищо на нейно място, тогава климатика ще изглежда незавършен някакси, няма да пълни окото. Сравнен с тия дето имат решетки, винаги ще е една стъпка назад по отношение на красота и завършеност. Аз ако съм на мястото на човерка с огънатата решетка, направо я махам.

  16. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #13

    Re:Изкривена решетка на външното тяло

    За мен причината да се деформира решетката е натрупването на лед в долната част на климатика. Приятеля ти да го размрази и решетката ще си отиде сама на мястото Не се вижда на снимката, но предполагам щуцера не е махнат от дъното на климатика.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #14

    Re:Изкривена решетка на външното тяло

    ha-a-a-a-a Jackas позна! И аз виждам щуцера на климатика-дори от тази снимка, защото знам какво да гледам....пича си беше махнал оригиналният щуцер, и беше сложил пвц коляно ф50 - но и то лекииинко позамръзнало, и от там "само нагоре и напред" - това след разпит от моя страна.Да и аз предположих още като видях снимката от какво може да е, но понеже аз съм само ползвател, реших да питам вас знаещите.Благодаря, грешката е отстранена- поне така ме увери!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    54
    #15

    Re:Изкривена решетка на външното тяло

    Аз имам 3 климатика и при всеки от тях решетката отзад има коренно различен дизайн, материал и изобщо нищо общо с тази на другите.
    На Фуджицуто е същата като на снимката на автора на темата. Трябва да се има впредвид, че същата тая решетка има един сегмент със специална форма, в който влиза сензор (предполагам температурен - за дефроста). Според мен не е хубаво да се маха или реже решетката - аз се чудех миналата година дали да не оставя само тоя фрагмент за датчика, а останалото да изрежа, за да не я свалям и качвам всеки път при миене. Реших да я оставя, за да нямам проблеми с датчика.

    При малката Тошиба решетката е пълен та*ак и дори не придържа въпросния сензор, а представлява две вертикални пластмасови пръчици, свързани с напречни, в средата на топлообменника - изобщо не знам за какво са я сложили.

    Идва ред на южнокорейското(китайското) чудо на техниката Самсунг - "решетката" е (беше) от материал за пазарска мрежа или от тия дето продават картофи по 5-10 кила... Смисъла от нея също беше нулев и с голям кеф я изрязах, за да не ми пречи когато го мия.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 09 LDC - шум от външното тяло
    От lightman във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 11-12-13, 00:58
  2. Външното тяло на FTXS 25 .
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 02-09-13, 17:03
  3. Удря ток от външното тяло
    От doberman във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 03-11-11, 11:18
  4. PVC решетка на външно тяло - да я махна ли?
    От alfonso във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 01-01-11, 17:13
  5. Как се сваля пластмасовата решетка на външното тяло?
    От marian1 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 12
    Последно: 19-11-10, 10:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе