Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 49

Възможен ли е монтаж на външно тяло по-високо от вътрешно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    12
    #1

    Възможен ли е монтаж на външно тяло по-високо от вътрешно?

    Взех си инверторен климатик Hitachi e14h2.Прдстои да ми го монтират но тъй като стената на стаята ми не е външна а имам остъклена тераса ако река да го слагам на моята тераса ще трябва да имам поне 7 метра тръбен път.Затова възнамерявам да монтирам външното тяло на горната тераса която е на брат ми.Така ще се размина с около 4,5 метра тръби.Възможно ли е и правилно ли е да се монтира така.И ще трябва ли да се дозарежда с газ климатика като тръбите са над 3 метра?
    Благодаря предварително за отговорите Ви!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #2

    Re:Възможен ли е монтаж на външното тяло по високо от вътрешното?

    Никакви проблеми при такава малка денивелация.Няма нужда да се дозарежда .

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #3

    Re:Възможен ли е монтаж на външното тяло по високо от вътрешното?

    Където и да го сложиш, няма да има нужда от дозареждане. Отвори си инструкциите и там пише до каква дължина на тръбите не е нужно да се добавя фреонче. Мисля че и в двата случая ще си ОК.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    12
    #4

    Re:Възможен ли е монтаж на външното тяло по високо от вътрешното?

    Ок!Разбрах 4е дозареждане няма да ми е необхдимо, а и колкото разбирам това че външното тяло ще е по високо от вътрешното пак няма да му пречи според вас?Понеже от познати чух че монтажници са им казвали че трябвало компресора т.е. външното тяло да е по ниско от вътрешното понеже маслото на компресора шяло да изтече по гравитация надолу и компресара щял да замине набързо!Възможно ли е да е така?

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,760
    #5

    Re:Възможен ли е монтаж на външното тяло по високо от вътрешното?

    При монтажа се прави маслен трап и проблема за който говориш се решава...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    12
    #6

    Re:Възможен ли е монтаж на външното тяло по високо от вътрешното?

    При мен деневилацията ще е между 1,5 и 2 метра,няма да е чак толкова голяма.
    Видях картинката не ми стана много ясно каква е идеята?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #7

    Re:Възможен ли е монтаж на външното тяло по високо от вътрешното?

    Производителите дават около 5м денивелация. Твоята машина нали е термопомпа? Зимата ще се отопляваш с нея. Тогава малкото масло което може би се е събрало във вътрешното тяло със сигурност ще се върне в компресора. Не се притеснявай за това. Колкото до масления трап той само теоретично помага. Практически не съм много сигурен, има големи фирми производители на хл. техника които изрично казват че не е нужно маслен трап при монтаж изпарител по-ниско от компресор. А ти с твоето климатиче не го мисли. То компресора като стигне до там че да си изгуми всичкото масло в тръбите - пиши го са смяна

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    12
    #8

    Re:Възможен ли е монтаж на външното тяло по високо от вътрешното?

    Да то мен точно това ме е страх да не замине всичкото масло по тръбите на долу заедно с фреона,но на мен не ми е много ясно дали маслото и фреона(в случая R410) са смесени или са си разделени със някакви уплътнения.Щото ако е както в двигателя на автомобитите маслото в отделен картер не би трябвало да може да изтече заедно с фреона?

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #9

    Re:Възможен ли е монтаж на външното тяло по високо от вътрешното?

    Точно както при автомобилите е обаче не напълно. То се знае че фреона увлича със себе си и масло което си циркулира в системата. Както и двигателите на колите харчат масло нали. Но нали ти казвам когато си в режим на отопление маслото във вътрешното тяло ще изчезне от там. Фреона е горещ, разтваря се добре в маслото, получава се хубава смес и айде обратно при компресора. Виж ако беше машина само на охлаждане можеше да се замислиш. Преди 2 седмици сменях нацяло външно тяло на един покрив. А вътрешното беше вертикално надолу, на около 2-3 метра. Компресора беше блокирал. И няма да ти казвам колко масло имаше в тръбите. Може би почти цялото му количество беше в тръбите. И понеже компресора като резервна част на клиента му идваше околко 500$, а доставчкина ни намери някакво забутано из складовете външно тяло същото, и ни го даде за 250. И така клиента по-доволен, ново външно тяло, вместо сменен компресор. Не го мисли толкова, ами викай хората да ти го монтират.
    Аа, забравих, щях да ти пиша за маслото в компресора. Понеже тия компресори ротационните нагнетяват в самия кожух, където са намотките на двигателя, там където е и маслото. Така че фреона има съприкосновение с маслото. Не е баш отделно.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    12
    #10

    Re:Възможен ли е монтаж на външното тяло по високо от вътрешното?

    Аз дори смятам повече да се топля отколкото охлаждам с климатика понеже съм със северно изложение и не е чак толкова голяма жега лятото при мен.Но то нали ако маслото изчезне от компресора няма да са му нижни години за да блокира а дни най много!Но разбирам че явно и да изтече масло то няма да е всичкото а само някаква малка част и казвате да го слагам пък квото такова

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #11

    Re:Възможен ли е монтаж на външно тяло по-високо от вътрешно?

    .И да изтече малко масло,какво от това. Не разбра ли,че фреона го разтваря и ще го върне обратно в компресора ,като заработи климатика.Освен това няма как в 5 м тръби с обем 100 мл да се вкара масло 500 мл.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #12

    Re:Възможен ли е монтаж на външно тяло по-високо от вътрешно?

    Ами ще ти направят един маслен трап и готово, няма какво да го мислиш.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    12
    #13

    Re:Възможен ли е монтаж на външно тяло по-високо от вътрешно?

    Някои може ли да ми обясни как точно препятства изтичането на маслото този "маслен трап"?
    Това е тази дъга в тръбите както е показал по горе Aleksanders на картинката нали?

  17. Member Аватара на zayo bayo
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    207
    #14

    Re:Възможен ли е монтаж на външно тяло по-високо от вътрешно?

    Аз съм тъпанар.Автомобилен климатик и някакъв домашен де е разликата?
    Не видях в автомобила някъде да се налива масло!
    Има клапан,реле да кажа,сработващ само при определено налягане на фреона.Сиреч-най умния от всички т.е.конструктора го е предвидил.Фреон-смазване.Дет се вика двутактов двигтел.Има фреон има компресор.Няма фреон нама компресор.Не бачкаа.Обезопасен.
    Да ама аз си викам: Не вярвам искам да видя.Един мост на ел системата и компресора ми блокира.
    В автомобила фреона смазва,високо ниско има значение за водата от кондензата.
    А съм убеден че и при домашните кл. е същото.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #15

    Re:Възможен ли е монтаж на външно тяло по-високо от вътрешно?

    zayo bayo е в грешка. И аз преди като ги учех тия неща в училище си мислех че фреона с маслото дето циркулира смазва компресора. Да, ама НЕ. Защитите дето си споменал са сложени там наистина за да спрат машината ако няма фреон, или ако има друг проблем. Има си масло в компресора, което се намира в картера. Даже големи полухерметични машини си имат маслена помпа, с датчик за налягането на маслото. При малките машини, когато коляновия вал е във вертикално положение, в него има отвор с нарязани канали (като на огнестрелно оръжие), и там където лагерува си има аксиален отвор на вала, така че да може да излиза маслото. И когато се развърти вала, по тия канали маслото се увлича и от картера минава през вала и излиза през отворите които споменах, точно там където трябва да смазва. При машините с хоризонтален вал си има помпи, точно както при колите. А това че маслото се увлича и една малка част циркулира с фреона си е нормално. На въпроса как тия маслени трапове (на английски го пишат като P-trap), а то си е един прост сифон. Значи то не спира маслото да излезе от компресора, ами когато се насъбере повечко в изпарителя ти, като е долу, маслото се събира в най-ниската точка в масления трап, и когато се запълни цялото сечение на тръбата компресора успява да го засмуче. Това е теоретично. Практически, аз лично имам съмнения. Как малкото масло което е в масления трап, като бъде засмукано ще успее да тръгне нагоре, то не може да е като тапа примерно. Част от маслото ще остане по стените на тръбата и цялостта на тоя маслен обем ще се разкъса. И няма да стане нищо.
    Като цяло голяма тема отвори с тоя изпарител по-долу. Като вземеш климатика, виж какво пише производителя. Ако ти позволява да монтираш както си решил - действаш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Външно тяло 9-ка, вътрешно - 12-ка
    От mitakata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 06-01-14, 13:42
  2. Как се управлява външно тяло без да има вътрешно?
    От Mega във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 26
    Последно: 22-03-10, 09:28
  3. Разстояние между вътрешно и външно тяло
    От hristo_123 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 14-01-10, 21:10
  4. Вътрешно тяло 9-ка, външно тяло 12-ка - проблеми с климатик KOBE
    От koranto във форум Други марки климатици
    Отговори: 27
    Последно: 14-12-09, 16:30
  5. Съвет за място за монтаж на външно и вътрешно тяло
    От Relute във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 24
    Последно: 23-11-07, 15:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе