Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 49

Тясно тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    66
    #16

    Re:Тясно тяло

    Разгледай и подовите климатици като вариант.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    52
    #17

    Re:Тясно тяло

    оххх предложиха ми такъв от една фирма на безумна цена, но основния проблем е че имам голямо куче, което направо ще го изяде за отрицателн време ако е на земята

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #18

    Re:Тясно тяло

    Над тези 27.5 см е тавана, а какво има отдолу, че ограничава разстоянието до тези 27.5см?

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #19

    Re:Тясно тяло

    Подовия климатик не е задъллжително да е на земята. Може да се качи и по-нагоре!

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    52
    #20

    Re:Тясно тяло

    под 27.5 е прозореца ми на спалнята, сиреч на спалнята има огромен прозорец над който има разстояние 27,5 см и там трябва да набутам тялото на климатика, ако не искам да е срещу мен (където между другото е предвиден да бъде от безумната фирма строител) и да ми духа нон стоп в лицето. А що се отнася до подово-стенните ме увериха от няколко места, че изглеждат грозно лепнати в средата на стената на спалнята и това е единственото което ме възпира да го лепна на средата на стената. Всеки път като влизам ще има все едно едно "лайно" (извинете ме за израза) срещу лицето ми.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1304672891[/time]_________________________________________________

    пропуснах да кажа, че за подово-стенен от една фирма ми дадоха за Дайкин 2100 кинта с монтажа, което определено не е моето разбиране за оптимална цена. Склонен съм да дам до 1300 (макс 1500). Все пак ще купувам 2, но отчитам и факта, че ще се отоплявам само на тях завинаги, така че затова преди да предприема каквато и да е стъпка съм склонен на всякакви дискусии и съвети (на принципа 100 пъти мери 1 път режи). За хола имам по-голям избор за място за поставяне, но спалнята ще ми вземе просто здравето докато намеря подходящия кллима.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #21

    Re:Тясно тяло

    Монтаж над прозореца не винаги е възможен защото обикновено там е трегер които е доста добре армиран и почти винаги има проблеми с пробиването и монтажа. Аз например бих отказал да правя такъв монтаж.
    Моя климатик в спалнята съм го монтирал точно над нея и дори ми е добре като духа топло.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #22

    Re:Тясно тяло

    Кажи за стаите - големина, изолация, дограма, съседи отгоре и отдолу, изложение...

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    52
    #23

    Re:Тясно тяло

    ами аз го искам да не е над прозореца ами имам къса стена до прозореца, която обаче е 66 см и ми казват, че и тяло с такава ширина също нямало. Та сега избора е ширина 66 см (иначе пак сме върху прозореца), височина 27,5 (иначе прозорец) или срещу или над спалнята където и в двата случая ще духа в главата ми, което аз пък не съм никак навит имайки предвид, че зимата няма да се изключва все пак.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #24

    Re:Тясно тяло

    Над спалнята няма да ти духа в главата клапите на топло отвеждат струята напред и надолу тоест някъде към средата на спалнята. Подовия малко са се по оляли с ценатаако е 9ка та.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    52
    #25

    Re:Тясно тяло

    ами за спалнята е тва, което вече написах по-горе като варианти за слагане, четвъртата стена е неудачна защото е вътрешната стена на апартамента (сиреч тръбите трябва да минат през цялата спалня за да стигнат до външна фазада където да е монтирано външното тяло). Иначе спалнята ми е затворена между моя хол, хола на съседите ми и моята баня-тоалетна-коридор
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1304684340[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Над спалнята няма да ти духа в главата клапите на топло отвеждат струята напред и надолу тоест някъде към средата на спалнята.
    е то е все тая в средата в края неприятно е въздушната струя да е върху теб докато спиш, а да не говорим че аз спя супер леко и ще ме събужда всеки път като духне.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1304677260[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Подовия малко са се по оляли с ценатаако е 9ка та.
    не говорим за 12-ка. познати ми казват, че ако сложа 9-ка (за каквото е помещението), а не 12-ка рискувам да не изключва никога този климатик. не знам до колко е истина това ще е следващия въпрос, но аз обичам да спазвам темите на форумите, тъй като пиша в доста форуми и знам че това улеснява и просто на този въпрос не му беше тук мястото, затова не попитах

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #26

    Re:Тясно тяло

    Тогава само подов е вариант за тебе виж този ще ти влезне в цената http://www.midea-bg.com/bg/products/.../mfa_12_hrdn1/

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    52
    #27

    Re:Тясно тяло

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Тогава само подов е вариант за тебе виж този ще ти влезне в цената http://www.midea-bg.com/bg/products/.../mfa_12_hrdn1/
    благодаря този ми харесва да си призная (ще си го сейвна и ще посъбера още малко съвети), но не рискувам ли като топлия въздух лети все нагоре долу в краката да е все студено, ако духа отдолу на горе?

    П.С. а Мидея заслужава ли си за тази цена, ако за 1300 ще намеря Дайкин (гледам една обява в нета че има за 1300-1500 лева)

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #28

    Re:Тясно тяло

    Той има две клапи едната долу другата нагоре.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #29

    Re:Тясно тяло

    Ако можеш да вземеш подов Дайкин разбира се ще бъде по-добре, но ти така и не каза какъв е размера на стаите, каква е дограмата и има ли изолация.

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #30

    Re:Тясно тяло

    Подов Даикин 12ка е 2000лв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Външно тяло - Бие ток ?
    От PValkov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 35
    Последно: 25-10-13, 12:09
  2. Външно тяло
    От loszetas във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 30-01-12, 17:02
  3. вътрешно тяло за LG
    От frick във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 28-01-12, 11:54
  4. Тяло за авто-CD
    От vanko68 във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 19-12-10, 00:00
  5. Вътрешно тяло 9-ка, външно тяло 12-ка - проблеми с климатик KOBE
    От koranto във форум Други марки климатици
    Отговори: 27
    Последно: 14-12-09, 17:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе