Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 49

Тясно тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    52
    #31

    Re:Тясно тяло

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    Ако можеш да вземеш подов Дайкин разбира се ще бъде по-добре, но ти така и не каза какъв е размера на стаите, каква е дограмата и има ли изолация.
    апартамента е ново строителство с ПВЦ прозорци, основно итонг, малко тухла и гипсокартон стени (по мои виждания) земята ламинат. въпросната спалня е 3,30х3,0х2,70 м

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #32

    Re:Тясно тяло

    9-ката е напълно достатъчна, дори голяма за тази малка стая.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    52
    #33

    Re:Тясно тяло

    абе
    Цитат Първоначално публикувано от rist
    9-ката е напълно достатъчна, дори голяма за тази малка стая.
    абе и аз така си мисля ама ми се искаше мнение на специалист, ако взема 9-ка инверторен да не ми работи денонощно без да спре за 1 минута и накрая след една зима да сдаде багажа?

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #34

    Re:Тясно тяло

    Тази 9-ка спокойно ще топли и 20кв.м. стая, ако е като твоите стаи.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    52
    #35

    Re:Тясно тяло

    а мислите ли че е добра идея, ако взема за спалнята конвенционален (защото аз хич не обичам да спя на топло и ще го пускам колкото леко да затопли преди да си легна), а за хола да си взема инверторен, който да бачка нон стоп? хола ми е 5,30х3,0х2,70
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1304679060[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    Тази 9-ка спокойно ще топли и 20кв.м. стая, ако е като твоите стаи.
    ОК мерси много за съвета. И аз така си мисля, че за спалнята 9-ка е повече от ОК, освен ако цената на 9-ката и 12-ката не е с 50 кинта разлика, което вече става безмислено да е 9-ка. А и особено като имам предвид, че аз съм доста студенолюбив все пак кучо е сибирска порода хахахахах

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #36

    Re:Тясно тяло

    flamme_froide, ето тука един подов конвенционален модел на Мидеа за 1065лв. с монтаж, но имай предвид, че звука от спирането и тръгването на вътрешното тяло може да те буди щом спиш леко.
    За другия климатик в хола с какъв бюджет разполагаш?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #37

    Re:Тясно тяло

    Ммм, да, 12-ка с COP 3,25... прекрасно.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #38

    Re:Тясно тяло

    според мен подов е изключен за спалнята като имам предвид:
    1. че човека спи леко(долната клапа ако е с тяло на дайкин ще му вземе здравето) ;
    2.голяма щуротия е да сложиш подово-стенен на височина по средата на стената, долната клапа на даикина и тези климатици с дизайн на вътрешното тяло като на подов дайкин не може да се регулира във вертикална посока, а пък горната не може да се затваря по избор на потребителя в никой от режимите на работа.

    В крайна сметка не слагай подово -стенен климатик по средата на стената, той за това е подово-стенен.Да е близко до пода.
    Иначе от мен да знаеш, че винаги ще има "мераклии да ти го сложат някъде", то и без това не може, както казват: мерака е по-силен от дриснята...

    Бил съм с климатик в спалнята монтиран както срещу мен, така и над главата ми.Определено монтиран срещу мен съм по-доволен, най-вече защото зимата не го спирам и топлата струя пада директно върху спалнята на която си спя.
    Недостатъка е в режим охлаждане, че духа в твоята посока, макар и да струята да "върви" по тавана, все пак се завихря.

    Когато в стаята ми климатика(краун) беше над главата ми, директна струя върху леглото липсваше както при отопление, така и при охлаждане.Е имаше в режим отопление само върху долнатата страна -края на леглото където са краката, когато клапите са в крайно долно положение.Лошото, е че вихъра от въздушния поток се чувстваше някак доста неприятно, дори и в режим quiet на вентилатора имаше един неприятено завихряне в режим охлаждане.
    Ако наистина си с лек сън и се будиш лесно забрави за конвенционален, по -добре нещо което не е скъпо, не е много пари и няма да работи он-оф:


    1. http://www.technomarket.bg/products/...c-cs-cu-te9hke това го хвалят 2-3 -ма от форума( и само ако се съобразяваш само с теб си) или

    2. казаното за 12-ката го оттеглям в 9 кв.м. няма смисъл

    може да пробваш и с това: http://www.technomarket.bg/products/...2lsr-ae-x12lsr дават го да толи ефективно до -7 градуса.


    или ето това http://www.technomarket.bg/products/...-107skv-sav-e3

    за другата стая с остатъка от парите ще вземеш нещо прилично


  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #39

    Re:Тясно тяло

    justify, човека е писал, че ако ще е високостенен да е с височина 20-21см., затова мина на вариант с подов модел
    Сега като се замисля, оттеглям предното си предложение, защото в стая почти 10кв. и липса на подходящо място за климатик (една педя висок, тих, с нисък минимум и др.), най-добре ще е с един качествен конвектор. Така за хола ще разполагаш с повече пари за по-хубав климатик, примерно този.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #40

    Re:Тясно тяло

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    justify, човека е писал, че ако ще е високостенен да е с височина 20-21см., затова мина на вариант с подов модел
    Сега като се замисля, оттеглям предното си предложение, защото в стая почти 10кв. и липса на подходящо място за климатик (една педя висок, тих, с нисък минимум и др.), най-добре ще е с един качествен конвектор. Така за хола ще разполагаш с повече пари за по-хубав климатик, примерно този.
    Все някакъв компромис ще трябва да направи.Той да си прецени, какъв да е, но все пак е хубаво лятото когато си легнеш да спиш да е хладно, иначе аз например не мога да заспя.
    Тази година поне ще има достатъчно избор от модели, нови и стари, особено тошиба и фуджитсу.фуджи илектрик/дженерал.
    Няма причина да не вярвам на колегата Alexi за казаното от него за панасоника.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    52
    #41

    Re:Тясно тяло

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    flamme_froide, ето тука един подов конвенционален модел на Мидеа за 1065лв. с монтаж, но имай предвид, че звука от спирането и тръгването на вътрешното тяло може да те буди щом спиш леко.
    За другия климатик в хола с какъв бюджет разполагаш?
    Леле първо страшно ви благодаря на всички за ценните съвети. Знаех си че тук ще получа такива добре че имам навика да чета и да се ровя в такива форуми когато взимам нещо, нали за това са все пак тези форуми.
    Сега за Мидеата вече няколко човека ми препоръчват този модел ще взема да се замисля серьозно за него. Само като е 12 дали не е пък сега прекалено голям за моята спалня, то май идеален вариант няма де, ама все пак..... Що се отнася до парите определил съм си до около три бонтака за двата ама сега ако е 3200 няма да се циганя хехе.
    Значи за високостенния проблема е, че или разполагам с разтояние за монтиране височина 27,5 см (сиреч тялото имайки предвид че всеки каза че за да е ефективно трябва да има минимум 5 санта над него до тавана ми остават 22,5 ширина за климатик без ограничение за дължината) или другия вариант е ширина до 66 см и висичина независимо колко защото е стена до земята, но лошото е че в остатъка ми се намира прозореца, т.е. не мога да излезна нито от 27,5 см за височина в единия случай нито от 66 см ширина в другия иначе тялото отива върху стъклото на прозореца.
    Що се отнася за Noirot Sensual SAS 1500W това си е тип радиатор нали не е климатик доколкото виждам? Ако е така не мисля, че ще го избера. А иначе за шума ДА съобразявам се само със себе си живея сам с куче така че на него не му пука, а на мен ако е по-безшумно супер, ако ли не ще се търпи някак си все пак нямам особен избор отоплението в апартамента може да става само на ток така че мисля че климатиците са най-евтиния вариант в случая.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1304702942[/time]_________________________________________________

    проблема е, че някой от моделите ги дават работа при отопление от -7 до ...... -7 ми е малко защото ми се струва че там където ми е апартамента определено зимата ще е поне -15 в студените месеци и тогава какво правим. Но Мидеята и Панасоника за сега ми грабнаха вниманието.Благодаря още веднъж. Сега ще дочета и темата за фирми в софия за поставяне. Ако някой знае някоя свястна моля да ми пише на лична, че прочетох половината тема и за сега с едно изключение само лоши отзиви чета за всички УЖАС! Да дадеш толкова пари и да ти го окалпазят със слагането ще се гризна отзад казвам ви.

  14.  
     
  15. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #42

    Re:Тясно тяло

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Все някакъв компромис ще трябва да направи.
    ...но все пак е хубаво лятото когато си легнеш да спиш да е хладно...
    Определено ще трябва да направи някакъв компромис щом ще е климатик при неговите условия.
    За лятото съм напълно съгласен, няма по-готино от прохладна стая за сън, когато навън е задух и 30°+

    Цитат Първоначално публикувано от flamme_froide
    Що се отнася до парите определил съм си до около три бонтака за двата ама сега ако е 3200 няма да се циганя хехе.
    Виж предния ми пост и предложението за хола, страхотна машина на доказана марка. Успех

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    52
    #43

    Re:Тясно тяло

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Определено ще трябва да направи някакъв компромис щом ще е климатик при неговите условия.
    За лятото съм напълно съгласен, няма по-готино от прохладна стая за сън, когато навън е задух и 30°+
    Виж предния ми пост и предложението за хола, страхотна машина на доказана марка. Успех
    аз нямам проблем с лятото. апартамента е на супер прохладно място с източно изложение никога не става горещо до такава степен че да не може да се спи. основния ми проблем е студа зимата, когато ще трябва яко топлене.
    Погледнах поста впечатляваща машина ще си помисля за нея.

  17. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #44

    Re:Тясно тяло

    Погледни и този модел flamme_froide на Кариер,който е ъглов и е вариант за тебе,а и надявам се да не възбужда ''апетита'' на кучето, а и ще му е по трудно като е на високо,а и няма да духа върху теб,а в цената ще се вместиш-1200лв.- дано да свърши работа за твоята специфика.:

    http://www.inexbg.com/upload_files/48f448ba32249.pdf

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    52
    #45

    Re:Тясно тяло

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Погледни и този модел flamme_froide на Кариер,който е ъглов и е вариант за тебе,а и надявам се да не възбужда ''апетита'' на кучето, а и ще му е по трудно като е на високо,а и няма да духа върху теб,а в цената ще се вместиш
    благодаря изглежда много добре да си призная, но коя фирма го предлага това? някакви отзиви има ли или все още никой не си го е монтирал в БГ? Някакви идеи за шума от него?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Външно тяло - Бие ток ?
    От PValkov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 35
    Последно: 25-10-13, 11:09
  2. Външно тяло
    От loszetas във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 30-01-12, 16:02
  3. вътрешно тяло за LG
    От frick във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 28-01-12, 10:54
  4. Тяло за авто-CD
    От vanko68 във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 18-12-10, 23:00
  5. Вътрешно тяло 9-ка, външно тяло 12-ка - проблеми с климатик KOBE
    От koranto във форум Други марки климатици
    Отговори: 27
    Последно: 14-12-09, 16:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе