Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 38

При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    76
    #1

    При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?

    Здравейте,
    ситуацията е следната,реших да се обзаведа с Нокриа и да разкарам старата клима.Но при монтажа на новият се оказа,че се налага удължаване на тръбите към външното и към вътрешното тяло с около 20см. и на двете места.Но тъй като имаха налични само 6 и 12мм тръби ,удължаването стана като на 6мм сложиха 12мм (стягане на 12-ката да направи ушенце и спойка),а на 12мм сложиха 6мм.Тъй като разстоянието е 20см. при компресора и 20см. при вътрешното тяло ми казаха,че не е проблем.Но по законите на физиката ми се струва,че това стеснение от 12мм на 6мм макар и общо 40см. не е много ок.И ми се струва,че е една идея по шумен и се чудя дали това не е причината.Но искам да чуя мнение от хора които са на ти с нещата,че аз съм не съм много на вътре с климатичната техника.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?

    Прочетох горният текст няколко пъти, но не можах да разбера неясните обяснения.

    Разбрах, че имаш Nocria. Разбрах, че монтажниците имали в наличност тръби единствено от размерите: ø6mm. и ø12mm. Тръбите за свързването на двете тела при моделите 14-ка и 18-ка са еднакви: ø6mm. и ø12mm. Въпросът тогава е: какъв е проблема?

    Да не би да са ползвали старият тръбен път? Колко е общата дължина на тръбният път, предният климатик на какъв фреон беше, с какви диаметри тръби, колко години работи и защо го смени?

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #3

    Re:При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?

    Доколкото разбрах, са удължили широката тръба (12мм) с 40 см. парче 6мм.
    Не са успели да я наосат защото имали отново само 12мм и 6мм.
    Ако съм рабрал правилно, то имаме невероятна некадърност и простотия.Откъде накъде ще знаят, че има раздувки, а дори да няма пак на ръка може да се раздуе тръбата за да се запои.
    Разбира се, че климатика ще работи много по зле.

  5. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #4

    Re:При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?

    Да ако е така което запръвпът чувам такова свързване по добре спри климатика и него ползваи извикаи съвеснта фирма да ти смени тръбния път с нови цели тръби Това е недопостимо

    При такова свърване него ползваи климатика иначе си е за твоя сметка

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #5

    Re:При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?

    Пиши коя фирмата която е насрала така климатика.

    Наистина по добре не го пускай, че не се знае какво още има насрано.

    На практика имаш 2 тръби по 6.35мм и компресора се пъне да прекара газовата фаза през такава вместо през 2 пъти по широка 12.7мм- няма дебит.На климатик по-широка тръба за газ може да се сложи, но по-тясна не.


    Ако са ползвали стария тръбен път от предишен климатик пиши каква е била марката и точния модел за да видим/предположим какъв е размера на тръбите.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Re:При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?

    Като на лаик ми се струва, че съвсем са ос....ли монтажа на хубавата машина.И хич не ми е ясно, как така не могат да свържат две тръби с еднакъв диаметър, явно не са имали инструмент.Аз ако монтирах машината, определено не бих ползвал стар тръбен път, независимо дали е съвместим от към Ф, фреон и масло, или не.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #7

    Re:При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?

    Малко е объркващо написаното но си мисля че е ползван стария тръбен път. Причината сигурно е че е вкопан или има положена изолация върху него. Защо не сложиш една две снимки на тръбите да разберем какво е положението.

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #8

    Re:При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?

    ако съм разбрал правилно това е достойно за рекордите на Гинес по глупост...
    може би не можеш да обясниш правилно какво точно са направили, но нещата са много прости - ако удължаваш тръба с такава с по-голям диаметър нищо лошо не може да свършиш, освен ако това удължаване е толкова голямо (не е този случея), че се наложи допълнително количество хладилен агент
    ако направиш обратното - 12мм удължиш с 6 мм това вече хич не е приятно, защото създаваш предпоставки за неправилна циркулация на хладилния агент, увеличаване на хидравличното съпротивление, възможност за по-бързо обледяване на външното тяло в режим отопление и какво ли не още

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    76
    #9

    Re:При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?

    Явно не съм се изразил добре,но именно ползван е стар тръбен път, който е вкопан и няма как да се пуска нов.Старият е 12 и 6 тръби и е 3 метра дълъг.Нокриата е 14-ка и е със същия размер тръби.А удължаването е точно така,12мм тръбен път със парче 6мм,а 6мм тръбен път със парче 12мм.Ами не е фирма ,през познати и т.н. уж за хубаво ама ........Ами ще се преправя пак,но вече поне съм сигурен,че така не е правилно,май човек вече от всичко трябва да разбира и да следи да не го пуснат по пързалката.Благодаря на всички

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #10

    Re:При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?

    Затова с познати само ядене и пиене . За останалото при чичо доктор, ама правилния .

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #11

    Re:При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от kristian_nk
    Явно не съм се изразил добре,но именно ползван е стар тръбен път, който е вкопан и няма как да се пуска нов.Старият е 12 и 6 тръби и е 3 метра дълъг.Нокриата е 14-ка и е със същия размер тръби.А удължаването е точно така,12мм тръбен път със парче 6мм,а 6мм тръбен път със парче 12мм.Ами не е фирма ,през познати и т.н. уж за хубаво ама ........Ами ще се преправя пак,но вече поне съм сигурен,че така не е правилно,май човек вече от всичко трябва да разбира и да следи да не го пуснат по пързалката.Благодаря на всички
    Ясна е работата купуваш климатик от +2000лв ама се стискаш за 150лв да ти свършат качествено монтажа.

  14.  
     
  15. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #12

    Re:При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?

    Българския Бай Ганьо от всичко разбира
    Акъла — море, главата — шамандура.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    76
    #13

    Re:При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Ясна е работата купуваш климатик от +2000лв ама се стискаш за 150лв да ти свършат качествено монтажа.
    Колега,
    знам че си срещал такива клиенти,но аз точно от това не бих спестил.Дадох им повече от цитираната от теб сума.Благодаря пак за бързите мнения

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #14

    Re:При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от kristian_nk
    Колега,
    знам че си срещал такива клиенти,но аз точно от това не бих спестил.Дадох им повече от цитираната от теб сума.Благодаря пак за бързите мнения
    Жалко дал си ги на не подходящите хора. А те сигурно така си работят нищо чудно да правят монтажи на техомагазините.

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #15

    Re:При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?

    Я тука какъв купон се е заформил, за малко да го пропусна.

    Това което си написал по-горе ми се струва по-скоро шега, отколкото реалност. Ако е факт то е време да връчим златната малинка или златния скункс за климатична техника. Остава и предишния климатик да е бил на R22, а заварките съм убеден, че не са правени с азот. А имаха ли вакум помпа или ползваха прахосмукачка с турбо? Само се чудя, тази машина като се счупи скоро, кой вносител ще поеме масрафа? Доста пари хвърелни на улицата...

    Тази тема май автоматично отива в "Бисерите на форума :-)" на колегата gnf

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. пробита тръба за газ
    От mitakazxc във форум Отопление
    Отговори: 8
    Последно: 09-03-14, 11:53
  2. Голям проблем с дренажната тръба на вътрешното тяло
    От Veselin Zhivkov във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 27-04-13, 00:53
  3. Теч по вентила на дебелата тръба!
    От tarbuk във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 05-12-11, 19:14
  4. Изгнила тръба
    От vassiljp във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 02-09-11, 17:30
  5. Тръба на аспиратор
    От mooncow във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 22-08-08, 22:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе