Резултати от 1 до 7 от общо 7

Монтаж на Остъклена тераса винкел+дървена ламперия УЖАС

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    14
    #1

    Question Монтаж на Остъклена тераса винкел+дървена ламперия УЖАС

    Здравейте,

    След като форума ми помогна МНОГО в избора на климатик, помагайте сега за монтажа. Проблема е голям поради следната ситуация:
    Терасата е голяма и дълга покрива и 3те стаи. Остъклена е (Винкелни рамки на стъклата) като парапета е ламарина който отвътре е покрит с дървена ламперия (старите Варненски панелки с ламаринените тераси някой ако ги знае Та дилемата е, че парапета е супер хлабав и вибрациите ще са брутални. Относно монтирането на плочата на пода на терасата ми казаха, че панела с арматурата и тн. ще придава яко вибрации, а и е с някви плочки върху мозайка. Въпроса ми е накрая на тавана ли да го хванем и там плочата не е ли същата работа (етаж 7 сме от 8 етажа). Ако някой има предложения варианти моля помагайте!

    Благодаря предварително, защото зная, че със сигурност ще се опитате да помогнете

    П.С климатика който ще се монтира е Gree Change 12000BTU

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #2

    Отговор: Монтаж на Остъклена тераса винкел+дървена ламперия УЖАС

    Здравей, при мен поставиха гумени тампони между тялото и стойката, които да обират вибрациите, не знам до колко е допустимо, но такива тампони биха могли да се поставят и между стойката и плочата, а и новите компресори не са чак такива трактори!

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #3

    Отговор: Монтаж на Остъклена тераса винкел+дървена ламперия УЖАС

    В конкретната ситуация, най-добре е да се монтира на плътна стена. Ако монтажниците имат съмнения от към плочата на терасата, то тогава е добре да се избегне този вариант, макар, че ако е на подови стойки и е стъпила върху нея (без анкериране) не би трябвало да има проблем. Проблем може да се очаква от висящият монтаж. Тампоните да са с прекъсната шпилка, иначе файда никаква.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    14
    #4

    Отговор: Монтаж на Остъклена тераса винкел+дървена ламперия УЖАС

    Плътна стена има само в самата тераса на самата стая ниско долу, (а знам, че е ужас ако външното тяло е в терасата). Без анкериране? Може ли да поясниш, смисъл без анкерни болтове в плочата, тогава как ще се хване здраво? Висящия монтаж значи ще е по-проблемен (отиде ми идеята) тампоните на самата рамка или на климатика към рамката? Казаха ми, че ще е нужно да избия един от прозорците за тръбите (не може ли да минат до стойката като се пробива или е по-добре през прозореца (казаха ми и, че е хубаво този дето ще го счупвам прозореца да го направя отваряем да се сервизира без да чупя всеки път прозорец наново Благодаря за отговорите, очаквам още идеи все пак Колкото повече акъл, толкова по-добре
    Този пост е редактиран от avenger; 05-07-16 в 20:15.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #5

    Отговор: Монтаж на Остъклена тераса винкел+дървена ламперия УЖАС

    Кой ти ги дава тези акъли да си ШЧУПВАШ прозорците за монтаж на климатик? Хубаво е външното тяло да е под отваряем прозорец, ама да го чупиш!? Дупчи се някъде близо до касата и не съвсем до нея.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #6

    Отговор: Монтаж на Остъклена тераса винкел+дървена ламперия УЖАС

    Снимка дай, много омотано стана.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    14
    #7

    Отговор: Монтаж на Остъклена тераса винкел+дървена ламперия УЖАС

    След работа, ще снимам и ще пратя.

    - - - - - - - - - -

    Здравейте. Ето и снимките. Идеята е да се сложи стойката на пода (плочата) и да мине под дървения парапет (има място под него) с цел да не се реже и да не е грозно много. Вчера видях подобна нестабилна тераса само че парапета беше листово PVC и климата беше хваната за пода (плочата и си висеше навън (някаква мидея беше) та така де обнадеждих се, даже мисля да го помоля човека да ми покаже или да каже дали има вибрации поне. Все пак очаквам мненията ви според снимките. Благодаря предварително!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Външно тяло на климатик в остъклена тераса 7 на 1,5 метра
    От igmi във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 97
    Последно: 28-10-16, 16:19
  2. Монтаж на външно тяло извън остъклена тераса
    От raycho във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-14, 21:12
  3. Каква дървена дограма?
    От grubi81 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 15
    Последно: 26-10-13, 19:58
  4. Монтаж на два климатика на една тераса
    От antoo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 27-06-12, 12:37
  5. Външно тяло в остъклена тераса?
    От rumo във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 19
    Последно: 03-05-08, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе