Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 67

Предпазване на климатика от градушка.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    54
    #1

    Предпазване на климатика от градушка.

    Какви мерки вземате?
    Отскоро ползвам климатик, а външното му тяло е монтирано на тераса под открито небе, та се замислих - как една хубава и здрава градушка би се отразила на външното тяло. Според мен би нанесла сериозни поражения. Загледах се в климатика на съседа, питата му отстрани сякаш бизони са я газили, и тогава прозрях, че това е само резултат от градушка. Преди 3-4 години такава едра градушка ни удари, че натроши стъклата на автомобили, повреди външни изолации по блокове и т.н. Козирка над външното тяло може би ще помогне доста, но обикновино градушката идва придружена и със силен вятър под ъгъл, а това означава, че козирката трябва да е доста обемиста, което не е много удобно. Мислех си да направя някакъв калъф, с който да покривам външното тяло при такава опасност(ако съм си вкъщи де).
    Има ли нещо измислено по този въпрос освен козирка, че да не се мъча да откривам топлата вода?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Отговор: Предпазване на климатика от градушка.

    Никакви мерки не ти трябват, пий си питието.

  4. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #3

    Отговор: Предпазване на климатика от градушка.

    При силна градушка каквато беше в София през 2014-та нищо не помага. Но загубата на климатика при такава градушка е най-малкия проблем. На хората им отидоха фасадите на блоковете за по 50 000лв, колите, дори трамваите бяха на решето. В стария ни офис имахме 35KW машина на покрива, която даде фира от тази градушка. В новия офис са 2 машини по 165KW и също не са защитени от градушка. Топлообменниците са разположени като на буквата "М" като отгоре са вентилаторите. Странично няма абсолютно никаква защита от производителя и монтажната фирма. За домашни климатици пък е безумно да се мисли за каквато и да е защита.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #4

    Отговор: Предпазване на климатика от градушка.

    Освен застраховка аз друго разумно решение не виждам.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    54
    #5

    Отговор: Предпазване на климатика от градушка.

    Моля да ме извините наистина, но не мога да приема, че няма начин за защита и трябва човек да се примири, че нищо не може да се направи. Не ми е целта да се намирам в приказка и да трупам мнения в този форум. Даже се учудвам, че такива големи и евентуално много скъпи машини, за които говори Ventsislav Negentsov, са оставени едва ли не на произвола на съдбата....Щом са на покрива, поне някоя конструкция с мрежа или нещо подобно, не може ли да се направи, за да ги пази? А и климатът взе да се променя, и такива катаклизми като едра градушка, взеха често да ни навестяват.
    Лично за мен при градушка, климатика ще ми е най-големия проблем, защото като му гледам топлообменника, той е почти незащитен и гол. Отзад въбще няма никаква решетка, вярно че гърбът му е към стената на блока, но е на около 25 см. от нея и при рикушет(има къде) градушката ще остави сериозни белези по топлообменника. Отстрани има решетка, но като я гледам, само от футболна топка може да предпази нещо, ама на около 25 метра височина никой не рита в нашия район. А предполагам, че всяка сериозна по площ деформация на ребрата на тоблообменника ще влоши вентилацията и характеристиките на машината.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #6

    Отговор: Предпазване на климатика от градушка.

    Една козирка отгоре от по-дебела ламарина или поликарбонат, ще предпази външното тяло както от градушка, така и от конденз от по-високо монтирани машини. Ще го предпази и от летящи отпадъци изхвърляни от нискоинтелигентни новограждани.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #7

    Отговор: Предпазване на климатика от градушка.

    Цитат Първоначално публикувано от Иван Вълков Виж публикацията
    Освен застраховка аз друго разумно решение не виждам.
    Опъваш отгоре му противоградна мрежа. Или преди бурята мяташ мокра черга върху външното.
    Миналата година градушка ми потроши слънчевия панел. Външното тяло на климатика е на завет и се размина без драскотина.

  10. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #8

    Отговор: Предпазване на климатика от градушка.


  11. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #9

    Отговор: Предпазване на климатика от градушка.

    Цитат Първоначално публикувано от Иван Вълков Виж публикацията
    Освен застраховка аз друго разумно решение не виждам.
    Моята застраховка за домашно движимо имущество не покриват външните тела, а само вътрешните. Имайте го в предвид.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #10

    Отговор: Предпазване на климатика от градушка.

    В света на застрахователите всичко е договорка. Като кажеш че искаш да се застраховат и външните тела ще ги застраховат....при съответната цена и изисквания.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #11

    Отговор: Предпазване на климатика от градушка.

    Коковокс, къде сключваш такива екзотични застраховки? Би ли споделил застрахователя и типа и? Аз имам 5 пакетни застраховки, покриващи движимо имущество до 5 хиляди лева. Полиците не забраняват и не изключват предявяване на претенции при вандализъм, злоумишлени или природни бедствия. Как точно ще откажат евентуална претенция за потрошено или простреляно външно тяло на адвоката ми?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #12

    Отговор: Предпазване на климатика от градушка.

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Моята застраховка за домашно движимо имущество не покриват външните тела, а само вътрешните. Имайте го в предвид.
    Само ти и още двама в този форум, можете да си застраховате вътрешните тела срещу градушка...

  16. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #13

    Отговор: Предпазване на климатика от градушка.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Само ти и още двама в този форум, можете да си застраховате вътрешните тела срещу градушка...
    Ти тъп ли си или се преструваш?
    Додо климатиците не са част от недвижимото имуществото, а движимото. Прочетете си какво се казва в полицата ви за движимото имуществото. Обикновено е за вещите, които са вътре в жилището, а външното тяло на климатика не е вътре в жилището.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #14

    Отговор: Предпазване на климатика от градушка.

    Лесно можем да се досетим кой какъв е. На мен поне ми е застраховано външното.

  18. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #15

    Отговор: Предпазване на климатика от градушка.

    Хм, интересно, моите климатици не се движат. Ни тези, дето са вътре, още по-малко ония, дето са отвън...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Апарат за предпазване от токов удар и др. подобни?
    От Fares във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 44
    Последно: 16-12-20, 19:42
  2. Покриване/предпазване на климатик
    От Svetste във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 16
    Последно: 09-10-08, 23:17
  3. Предпазване от прах?
    От JOJO във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 29-09-06, 21:35
  4. Варна отново под Градушка!!!
    От Mr.TECHNO във форум Коментирай новина
    Отговори: 30
    Последно: 03-07-06, 21:09
  5. Software за предпазване...
    От _NO_NAME_ във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 07-08-04, 14:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе