Вакуумира се до достигане на максимално устойчив вакуум. За колко време ще се достигне е въпрос на възможност на вакуум помпата.
Вакуумира се до достигане на максимално устойчив вакуум. За колко време ще се достигне е въпрос на възможност на вакуум помпата.
Тук обаче пише други метри, странно по китайски и при официалния представител
https://www.manualslib.com/manual/19...page=11#manual
При амбърите имаше някаква разлика за различните пазари. Единия е Outdoor Unit Product Code - CB466W00208 другияCB466W00200
Здравейте,
не знам къде е по правилно да си задам бързо - тук или в темата за модела, та ако е нужно ще го преместя, Toshiba RAS B13J2KVSG-E Edge.
Понеже в деня на монтажа слагаха 2 броя и малко се разпилях да ги гледам, но забелязах че пътя му е мн близо до 2-та метра, който са описани на самия климатик, да не кажа, че може да са и по малко(с малко зор, но може и да го измеря точно).
Та определено се чува от време на време как "глочи" и се чува фреона(предполагам че е това). Отделно се чува едно шумолене като брум, което се усилва и намалява.
Та въпроса освен разни шумове има ли някаква реална опасност нещо да се износи,омасли или развали нещо(първи климатик,не знам кое как е правилно).
Отделно в магазина ми казаха, че по разпоредби на Тошиба мин 3 метра трябвало да бъде пътя. Вече защо аз не съм гледал или те монтирали правилно е друга тема на разговор. Фирмата е не много добри мнения във форума(което видях в последствие).
Благодаря предварително.
Sent from my M2004J19C using Tapatalk
Здравейте колеги. Като любител в областта изпаднах в затруднена ситуация. Монтирахме едно LG S12AK (ASUW12BUS3), но поради липса на друга възможност тръбният път стана почти 13 метра. По препоръка доляхме 130 гр. R410А, агента с който работи машината. Сега при пускане на охлаждане тръгва нормално, духа хладно, но след 3-4 мин турбината вътре намалява и струята остава до стайна температура. Компресора и вентилатора отвън спират..След около 3 мин, компресора тръгва, струята вътре се засилва и духа пак студено. Това може да продължи до 4 - 5 мин след което ситуацията се повтаря. Времето на изключен компресор винаги е еднакво, около 3 мин, като времето на работа може да е различно, дори ако зададената температура е близка до стайната работи много по дълго време. Няма странни звуци, някаква индикация за проблем и прочие, спира да охлажда все едно е достигнал градусите, но не е. Най вероятно е заради дългият тръбен път. Колега казва че фреона му идвал малко. Някой изпадал ли е в подобна ситуация.
Този пост е редактиран от blekota; 01-08-23 в 10:52.
Зависи и от броя на колената (огъванията) на тръбите и от това, дали не са смачкани някъде. Как е работила машината преди това? Аз имам подобен монтаж с 10 метра тръбен път и около 4 метра денивелация между телата. Загубата на производителност при отопление е само около 8%, за 9-ка. Колко е денивелацията?
Климатика е нов. Купуван е преди 8 години но се размина монтажа тогава. Стоял е в кашона до сега. При пускане преди допълване с фреон се държа по същият начин, затова първото което направихме без да се ползва е да долеем. Не знам не трябва ли да се добавя и масло.
Денивилацията е към 9 метра, външното е на покрива на сграда с към метър маслен трап. Решихме така с монтажа поради лесния достъп за монтаж, иначе щяхме да спестим 2 метра и да ни се разкаже играта с монтажа. Остри колена на тръбите няма, най голямото е до вътрешното тяло и е с радиус към 10 см. на 90"
Вчера не бе горещо но за проба го пуснах на 24 градуса, стайната бе 28, започна с обичайното, работи/спре, след час качих на 26 и работи още час без да спира. Спрях го аз. Много тиха машина се оказа.
Този пост е редактиран от blekota; 01-08-23 в 14:25.
10 метра е максимално допустимата денивелация при домашните клими до 12 000 BTU. Максималната дължина на тръбния път е 15 метра, някои идиоти пишат 20, за реклама. Не е ясно (не обявяват) колко е максимално допустимия брой колена при максимален тръбен път или денивелация. Трябва да извикаш техници (не монтажници!!) да замерят наляганията при стартиране и развъртане. Ако си запознат донякъде с материята, можеш да ползваш и токови клещи за диагностика на тръбите, дроселирането и компресора, но е трудно. Решиш ли да се напъваш сам, нагласяш на дистанционното минимална температура и максимален вътрешен вентилатор. Преди това, отваряш вратите и прозорците на помещението, за да не пада в него температурата, докато се забавляваш с меренето. И хвърли два погледа, дали не заледява някъде. Може да няма фреон.
Успех!
Този пост е редактиран от dodo_pv; 01-08-23 в 15:14.
На границата сме с тръбите и денивилацията. Мисля да повикам някой колега с нужното оборудване. Сам няма да се справя. Допускам че може и да е някакъв проблем с машината, когато работи не дава индикация за нещо нередно, просто спира за 3 мин. все едно е достигнала зададените параметри.
Не съм сигурен и дали сме добавили нужното количество газ, друг колега казва че трябва поне още толкова, не намерих данни за ситуацията с този модел, имало някакви таблици за доливане но не открихме за модела.
Мерси колега.
Кой е модела на вътрешното тяло?
Нямаше ли в кашона инсталационно, там си пише колко фреон се допълва?
За S12AK ми излиза инсталационно мах. 7метра денивелация и фабрично зареден за 7,5метра - по 20грама на метър за всеки следващ.
https://dox.abv.bg/download?id=89f0a90d0b# - Линк за сваляне
Вътрешно - D12AK NSB (ASNW126BNR3)
Отдавна е отварян, местен е от друг град и по някое време е извадена книжката.
Направи ми впечатление че след 4 - 5 спирания, като удължава периодите на работа между тях, започва да работи без да спира, все едно няма проблем. Но спира винаги за 3 мин, което ме кара да мисля че спирането е поради влизане в някакъв режим на защита, на компресора вероятно, което си е точно зададено като време.
И ние гледахме по някакво инфо в интернет че трябва да се долеят от 7,5 до 13-тия метър към 110 гр, но станаха 130. Ето малко загуби по маркучите ако сложим...........