Пусни го тоя Хайер в ОЛХ, нищо че е нов, и си потърси фирма, която се занимава само с климатици - за оглед, избор и монтаж на машина.
Пусни го тоя Хайер в ОЛХ, нищо че е нов, и си потърси фирма, която се занимава само с климатици - за оглед, избор и монтаж на машина.
Какво да очакваш от тотални некадърници, дето само мислят как да ти вземат парите.
Слагай MHI 25-ца, дължината на пътя е 15м, като на всеки следващ метър се дозарежда с около 20гр. фреон, в твоя случай ще са нужни още 150гр.
MHI го дават до 20м. и 25-ца и 35ца, ако тия 2м са проблем може да се опита да компенсира до 20м., но аз си мисля, че са допуснали леко презастраховане и с 22м няма да има проблеми.
Все пак какво са 20м тръбен път по хоризонтала, за днешните стандарти в жилищата.
И ти ли ще му поемеш гаранцията, като му даваш смело съвети. Да си търси фирма, която е наясно с материята. Но щом е купувал Хайер от Техно, значи нещо цените не му харесват на "марковите" и монтажите с голям тръбен път.
Парите не са проблем, но за малка всекидневна не мисля да давам повече от 2000лв, а гледам примерно Hitachi RAK-71PPD Performance server 24000 Btu за над 4000лв подържа тръбен път до 20 метра, затова искам съвет ако някой се е борил с темата, а и да го взема това хитачи ония с монтажа ще искат още толкова.
Нали се шегуваш, 24К BTU в 16кв….
Не, от такива огромни мощности нямаш нужда. Нито ще работят комфортно в твоите 16 квадрата, нито ефективността и разходът на ток ще ти харесат.
Търси 12-ка с хубав хардуер, която да е с малко по-голям запас от мощност заради дългите тръби.
Примерно ето този - пак Мицубиши Хеви, но високият клас. Компресорът му е двойно-роторен и с по-голям дебит т.е. подходящ за твоите дълги тръби:
https://nicemag.bg/product/hiperinvertoren-klimatik-mitsubishi-heavy-srk25zsx-wsrc25zsx-w-diamond-moshtnost-9000-btu-klas-aa-19db-freon-r32/1073/bg
- - - - - - - - - -
И ако не бъркам, доколкото виждам в сервизното го дават, че може да работи с тръбен път до 25 метра.
Така че напълно отговаря на твоите условия. Само дето цената му е по-висока.
То и фирма за монтаж да си намери е в задачата.
тия тръби са пуснати вече ,всеки ще се справи с монтажа .. вакумирането следва да е поне 30-40 мин
Занимавм се с едни СО2 лазери от 16г.
Вакуума е доволно важен. Микротечове може да се пренебрегнат, което е много добре.
Лошото е, че има поне 50 връзки, дан са и повече.
Плетеница от маркученца, стъклени тръби и т.н.
Обема за вакумиране е поне 100 пъти повече от на климатик.
Често се случва да търсим къде има проблем с вакуума.
Вакуумпомпите са подобни на тези който ползват климатичарите.
И за 5-10 мин. го прави на 0mBar.
Обема е поне 6м фи 6, към 4м фи 20, към 3м фи 50, два големи топлообменника, нямам идея колко е обема вътре, обема в една друга помпа + тръбички не знам колко още и тея дето не се сещам в момента.
Да задържи е въпроса.