Резултати от 1 до 5 от общо 5

Мобилен климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    44
    #1

    Мобилен климатик

    Здравейте ,
    Трябва ми отопление на мазе 4x3x2,10 високо . Мазето е пълно с аквариуми и доста висока влажност (ако има значение за климатика) изолирано е що годе добре 2см фибрант. Миналата година ползвах радиатор , но търся по икономичен вариант . Четох че има и функция за събиране на конденза или на принципа на влагоулавителите .
    Два въпроса за които имам нужда от помощ .
    1. Мобилния климатик трябва ли да се извежда тръба ако се ползва само за топло ? Тук идва и въпроса ако е задължително , може ли да е с денивелация тази тръба - реално мазето е под земята и няма как да направя наклон навън на тази тръба ?
    2.Модел който би ми вършил работа за поддържане на температура 26-28 градуса ?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #2

    Отговор: Мобилен климатик

    Няма климатизатор, който да не трябва да се свърже навън. През прозореца ще го направиш. Денивелация няма значение. Това е въздуховод. Те обикновено идват с аксесоари за монтаж на прозорец. Може да намаля влажността. Дренажа или го свързваш кофа или към вътрешния резервоар. Обаче той не е голям и ще се изключи машината като се напълни.
    Това е голямо помещение за такъв тип машина. А градусите са........ високи. Компромисите са много с този вид климатизатори. Аз бих сложил сплит - ще топли много по-добре, ще е по-тих, а и ще харчи по-малко ток.
    Този пост е редактиран от kokovox; 22-09-22 в 11:06.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    273
    #3

    Отговор: Мобилен климатик

    мобилните климатици имат вариант с един въздуховод и с два въздуховода
    тези с един смучат въздуха от помещението и го вадят през въздуховода (освен това въртят въздуха с цел охлаждане/отопление)
    имат няколко отделения за конденз (на този който съм виждал са 3)
    използват r290 пропан
    има изисквания за минимална големина на помещението откъм безопасност
    доста по ниско ефективни са
    шумни са
    и пропана в мазе не знам дали е добра идея (ако теоретично има изтичане)

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    78
    #4

    Отговор: Мобилен климатик

    Ползвам една такава 12ка с номинал 3,5 kw, понеже не разрешават да се монтира външно тяло на фасадата. Стаята е 20 кв и не може да вдигне повече от 23-24 градуса.Ако имаш възможност слагай сплит.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    44
    #5

    Отговор: Мобилен климатик

    Благодаря за отговорите !
    Явно ще се търси някакъв "нормален" климатик . Ще разгледам моментните промоции за някоя деветка , предполагам трябва да е достатъчна .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Странен проблем с мобилен климатик
    От demony във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 25-11-19, 22:10
  2. Мнение за мобилен климатик?
    От viachy във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 32
    Последно: 11-08-18, 08:50
  3. Мобилен климатик за отопление?
    От tempo32 във форум Други марки климатици
    Отговори: 19
    Последно: 27-06-12, 12:34
  4. Отговори: 2
    Последно: 24-08-10, 18:45
  5. Мобилен климатик
    От pro във форум Други марки климатици
    Отговори: 5
    Последно: 26-06-07, 10:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе