Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33
Like Tree21Одобрявам

Мнение за мобилен климатик?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    12
    #1

    Мнение за мобилен климатик?

    Здравейте,
    имам следния проблем:
    Жилището, в което живея е преустроен таван на 2 нива, като долното помещение ползвам за дневна с кухненски бокс, а горното е спалня, която е с кубатура не повече от 18 м3. С охлаждането през летните месеци проблем долу няма, но кача ли се горе да спя ако успея да заспя сънувам че горя в ада

    Понеже няма как да се сложи инверторен климатик горе без да се наруши целостта на покрива, или без да се опъват тръби през цялото жилище, за да се отведат надолу към долното помещение, трябва да търся решение с мобилен климатик. Гледах ги още миналата година, но основния проблем при тях е, че освен че трябва тръбата, която отвежда топлия въздух да се изкара през прозорец (в моя случай капандура), също са доста шумни и мненията са, че не може да се спи нормално докато такъв климатик работи.

    И все пак съм длъжен да попитам тук има ли хора, които ползват мобилни климатици, и дали можете да ми препоръчате някой.
    Гледам главно еМаг.бг:
    https://www.emag.bg/search/%D0%BC%D0...ef=autosuggest

    И Технополис, но там имат избор само Санг:
    Мобилни климатици | Климатици и отоплите&#1083

    Също гледам Amazon.co.uk, но не съм сигурен дали няма да е по-добре ако ще купувам нещо да е от българския пазар. Още повече, че ако купя климатик онлайн имам 7 дни срок да го върна, ако преценя че съм направил грешка.
    Иначе ето този е с доста положителни мнения:
    https://www.amazon.co.uk/gp/offer-li...3438986&sr=8-1

    Прикачвам и снимка и скица на жилището.
    Благоаря предварително
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от viachy; 11-04-18 в 12:35.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    341
    #2

    Отговор: Мнение за мобилен климатик?

    Здравей!
    Имам такъв климатик /неикономичен,шумен и необосновано скъп/, но при теб нещата са много сложни.
    Ако имаш дори малка възможност слагай нормален климатик независимо ,че ще са дълги тръбите.
    Имам и мобилна сплит система ,тя ще е по удачна за твоето помещение ,но е още по скъп уред.
    Ползвам машините на вилата лятото в жегите и вършат работа .Единствен плюс е ,че ги премествам в различни стаи когато има нужда.
    Купих ги преди 3 години от базар.бг на добра цена ,иначе нови никога не бих купил
    Ако искаш повече информация дай някакъв телефон на лични събщения .
    Този пост е редактиран от Loreti; 11-04-18 в 13:02.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    12
    #3

    Отговор: Мнение за мобилен климатик?

    Здравей, говорих с фирма, която инсталира климатици, и казаха че ще е доста сложно инсталирането на нормален климатик точно в това "помещение". За това разглеждам всякакви мнения за мобилни климатици. Мисля че тези, които са от по-ново поколение вече не са толкова шумни (някои от тях), но пак сложното ще е и отвежането на топлия въздух през капандурата...

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #4

    Отговор: Мнение за мобилен климатик?

    Всички са ужасно шумни и много неефективни.За мен няма избор "по-по най" Мисли за нормален климатик.
    ccankov73 одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #5

    Отговор: Мнение за мобилен климатик?

    Писах назад в темата за Снга от Технополис.Около 600 излезе с монтажа не си спомням точно.Пълен кошмар.Киловат на час твърдо през зимата,в понеделник като вляза в помещението и е например 5-6 градуса до обяд не може да вдигне 10-12,а офисът е 5 квадрата на кръст,не си го причинявай човеко,това шуми адски, отгоре на всичко.и се пробива и стената ,и то дупка колкото хандбална топка да мине през нея.Неее,това не вземай...

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #6

    Отговор: Мнение за мобилен климатик?

    Бил съм с такъв климатик известен брой години, тъй като сменях квартири.
    Но беше от този тип : .
    Общо взето шумен тъй като компресора е вътре,за икономичност не говоря - все пак е конвенционалка.
    За спане става ако си много изморен.
    Плюсове - не плащаш монтаж първоначално и при смяна на квартира, охлажда.
    Та ако имаш някаква възможност сложи си нормален сплит.
    Тази капандура със стъклопакет ли е?
    Ако да - може да се смени с по-малък и от там да минат тръбите.

    п.с. https://maistorplus.com/blog/product...nite-klimatici
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    tanatos одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #7

    Отговор: Мнение за мобилен климатик?

    viachy как мислиш да изкараш въздуховода за топлия въздух? Ще стои капандурата отворена ли? Ако нащракаш няколко снимки отвътре и отвън или чертежи. Може някой да даде идея за монтаж на нормален сплит без много главоболия. Виж дали помещението граничи някакви шахти и евентуално през тях да се изкарат тръбите на покрива.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    12
    #8

    Отговор: Мнение за мобилен климатик?

    дам, единствения начин е капандурата да е леко отворена, за да излиза тръбата за топлия въздух. Мисля да и монтирам някакви меки капаци по страниците, които да затварят до колкото е възможно отворите в това положние. Не може да са твърди, защото няма да може да се затваря с такива. Само още не съм измислил от какъв материал да са - плат, каучук, или нещо такова. Варианта с нормален климатик е доста по-сложен, а и предполагам, че мобилния климатик ще се пуска за час, два вечер преди лягане на максимална скорост, а докато спим ще е на по-тих режим, така че си мисля че ще се получат нещата.

    Спрял съм се с избора между 2 от еМаг и 1 от Амазон, за който коментарите са много добри, но предпочитам да купя от България - също така ако остана разочарован имам 14 дни тестов период и право на връщане на продукта. Двата от еМаг са с доста положителни коментари също, изчетох всичко, което намерих от БГ и Румънския еМаг.

    1. https://www.emag.bg/mobilen-klimatik.../pd/DVM2S3BBM/

    2. https://www.emag.bg/podvizhen-klimat.../pd/DTPLNNBBM/

    3. https://www.amazon.co.uk/gp/product/...hps_bw_c_x_2_w

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #9

    Отговор: Мнение за мобилен климатик?

    И какъв е проблема да пробиеш покрива?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #10

    Отговор: Мнение за мобилен климатик?

    В пробиването никакъв, после е проблема.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #11

    Отговор: Мнение за мобилен климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    В пробиването никакъв, после е проблема.
    Да, разбира се, ако го пробиваш ти
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 12-04-18 в 20:37.
    Kasap одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #12

    Отговор: Мнение за мобилен климатик?

    Мобилен климатик=пари на вятъра

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
    bobovo, necata2, Kasap и 1 други харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    12
    #13

    Отговор: Мнение за мобилен климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    И какъв е проблема да пробиеш покрива?
    имам си достатъчно други течове, за които да се грижа. Още 1 ще ми дойде в повече

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #14

    Отговор: Мнение за мобилен климатик?

    За мен нещата се изясниха след отговорите на наколното ми зададени въпроса по-горе.
    Ако някой не е разбрал да обясня.
    Човека не търси решение как да си сложи нормален разделен тип климатик. Той иска някой да го успокои, че може да получи същото охлаждане за 450лв, а не като балъците дето дават 1000 и отгоре. Вече си е и решил да експериментира. Да вземе нещо с идеята да го върне до 14 дни (защото експеримента уж нищо няма да му струва).
    Та на въпроса за посочените от теб модели, който и да избереш измежду тях няма да сбъркаш съществено. Купувай смело, ако не стане го връщай какво ще загубиш?
    п.п и не забравяй да споделиш отзиви после

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    12
    #15

    Отговор: Мнение за мобилен климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    За мен нещата се изясниха след отговорите на наколното ми зададени въпроса по-горе.
    Ако някой не е разбрал да обясня.
    Човека не търси решение как да си сложи нормален разделен тип климатик. Той иска някой да го успокои, че може да получи същото охлаждане за 450лв, а не като балъците дето дават 1000 и отгоре. Вече си е и решил да експериментира. Да вземе нещо с идеята да го върне до 14 дни (защото експеримента уж нищо няма да му струва).
    Та на въпроса за посочените от теб модели, който и да избереш измежду тях няма да сбъркаш съществено. Купувай смело, ако не стане го връщай какво ще загубиш?
    п.п и не забравяй да споделиш отзиви после
    Правилно си разбрал, като изключим частта за балъците, дето дават 1000 и отгоре. Ако имаше лесен начин да сложа нормален климатик там където искам изобщо нямаше да пускам тази тема. Отзиви ще пусна със сигурност, но няма да дойдат идните дни, понеже ще изчакам да стане жега преди да направя експеримента. Темата я пуснах от рано, понеже наистина се надявах да бъда улеснен с избора на такъв мобилен климатик, от наличните. Обаче явно ще трябва да се ориентирам според коментарите на самите продукти...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мобилен климатик - необходимост от съвети
    От maistor4e във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 26-05-17, 11:52
  2. Мобилен климатик за отопление?
    От tempo32 във форум Други марки климатици
    Отговори: 19
    Последно: 27-06-12, 12:34
  3. Мобилен климатик - ново обсъждане
    От kirko във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 20-07-11, 08:24
  4. Отговори: 2
    Последно: 24-08-10, 18:45
  5. Мобилен климатик
    От pro във форум Други марки климатици
    Отговори: 5
    Последно: 26-06-07, 10:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе