Резултати от 1 до 11 от общо 11

Дизелов генератор за ток от Метро - дайте съвет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    90
    #1

    Дизелов генератор за ток от Метро - дайте съвет

    Вчера в МЕТРО каталога гледах на промоция има дизелов генератор - 4.2 киловата, което ми върши иделно работа обаче като отидох да го видя и гледам, че има два изхода за трифазен и монофазен ток. И никой не можа да ми каже дали тези 4.2 киловата да не са само за трифазния а пък монофазния всъщност да е само 1\3 от тази мощ тоест 1.4 киловата, което въобще не ме устройва защото на мен уредите са ми монофазни всичките и трифазен не ми трябва.
    И още един въпрос може ли да ми дадете линк към схема която от трифазен прави монофазен ако знаете някъде такава и каква мощност ще се получи накрая.
    Поздрави

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    83
    #2

    Re:Дизелов генератор за ток от Метро - дайте съвет

    не ти трябва линк.Ако искаш от трифазен да извадиш монофазен хващаш едната фаза и нулата и си готов.В случая го имаш наготово в генератора и по добре ,защото се развиват други неприятни процеси когато вземеш една фаза от трите...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #3

    Re:Дизелов генератор за ток от Метро - дайте съвет

    Цитат Първоначално публикувано от mantaman
    Вчера в МЕТРО гледах на промоция има дизелов генератор - 4.2 киловата, което ми върши иделно работа обаче като отидох да го видя и гледам, че има два изхода за трифазен и монофазен ток. И никой не можа да ми каже дали тези 4.2 киловата да не са само за трифазния а пък монофазния всъщност да е само 1\3 от тази мощ тоест 1.4 киловата, което въобще не ме устройва защото на мен уредите са ми монофазни всичките и трифазен не ми трябва.
    Koлега не знам къде си видял 3 те фази. Сега ми дойде брошурата от Метро и си пиш Дизелов ... "Ferros tools" - 4,2 W .Изходи променлив ток 230V/ прав ток 12V 8,3 a. Цена 999 без ДДС. Този агрегат съм го оглеждал наживо в Метро и не ми е правило впечатление да има изход за 3 фази..
    Може на табелката в Метро да са сложили, че е 3 фазен.
    На снинката в брошурата се вижда ясно 2 та изхдодни куплунга.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    90
    #4

    Re:Дизелов генератор за ток от Метро - дайте съвет

    На жени и картинки не вервай, снимката на генератора в каталога е объркана с тази на модела 2.0 киловата, Както и в първият пост съм написал има два контакта трифазният е кръгъл с пет дупки, а вторият е нормален за 220 волта. Въпроса ми е дали някой знае изходът на 220 дали е просто една от фазите което значи че повече от 1.4 квт не може да се пусне или е вързан по някъква схема между трите фази и също е с 4.2 киловата.

  6. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #5

    Re:Дизелов генератор за ток от Метро - дайте съвет

    Със сигурност това е мощноста сумарно за трите фази , да не забравяме и косинус фи т.е тия 4.2КВ ги умножи по 0,8 и ще получиш истинската мощност която тоя генератор ще даде продължително време.

  7. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #6

    Re:Дизелов генератор за ток от Метро - дайте съвет

    Е добре, какъв е проблема да си разпределиш уредите поравно по мощност на трите фази.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Re:Дизелов генератор за ток от Метро - дайте с

    4 киловата са доста мощност за аварийно захранване. Аз лично, бих се доверил на по-сериозна марка, с по-малка мощност. Хонда, примерно.

    Цитат Първоначално публикувано от fbr
    Е добре, какъв е проблема да си разпределиш уредите поравно по мощност на трите фази.
    Нова инсталация.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    90
    #8

    Re:Дизелов генератор за ток от Метро - дайте съвет

    Цитат Първоначално публикувано от fbr
    Е добре, какъв е проблема да си разпределиш уредите поравно по мощност на трите фази.
    Жал ми е за телоподаващото да го цепя на 3 че е още новичко.
    Трябва ми телоподаващото за няколко заварки на вилата понеже там е слаб тока и уреди повече от 1 киловат клякат и поради тази причина ми трябва ток на една фаза около поне 20ампера. За това питам ако някой знае на този генератор колко му е монофазния

    Знам че Хондата е много по добра, но при положение че ми трябва около 4 киловата нали се сещаш каква е цифроманията освен това после ще е грехота да държа такава машина за авариино осветление ходейки единпът месечно до вилата.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    90
    #9

    Re:Дизелов генератор за ток от Метро - дайте съвет

    Съмненията ми се разсеяха, така е както си и мислех, когато генератора е трифазен еднофазният изход е вързан само на едната фаза и не може да се ползва повече от 1/3 от общата мощност. Като се разтърсих по ЕБАЙ видях, че има същият модел, но монофазен жалко, че от МЕТРО не го предлагат.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    133
    #10

    Re:Дизелов генератор за ток от Метро - дайте съвет

    Цитат Първоначално публикувано от dragomir7708
    Със сигурност това е мощноста сумарно за трите фази , да не забравяме и косинус фи т.е тия 4.2КВ ги умножи по 0,8 и ще получиш истинската мощност която тоя генератор ще даде продължително време.
    косинус фи при малките машини е 1; а при тези на метро може и да е 0.5, божа работа!
    затова преоръката за истинска машина придобива по-голяма тежест.

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    1
    #11

    Re:Дизелов генератор за ток от Метро - дайте съвет

    zdraveite.nadqvam se 4e ima hora vav foruma koito biha mi pomognali.jiveq v portugaliq ,i onq den si kupih kompresor za vazduh 2.2 kw 3 hp markata q zabravih .taka vsi4ko ok ama ne.sega mi trqbva i generator za tok tuk se zapavam.v magazina mi kazaha 4e za tozi kompresor po nqkakva tqhna tablica mi kazaha 4e trqbva generator koito be6e 7 ili 8 kw mai.no po-vajnoto e 4e toi odgovarql za kompresora ,poradi dannite v tablicata i nqkakva merna edinica kvp.ne mojaha da mi kajat za kakvo e tq,prosto pi4a tam mi predloji da se posavetvam .az iskah da kupq generatot okolo 3 kw,koito e 200 300 evro,a tozi koito mi kazaha e 1200.ne znaq dali iskat prosto da mi go...po princip ne sa takav tip hora,no znaq li..blagodarq predvaritelno

    Здравейте!Надявам се,че има хора във форума,които биха ми помогнали.Живея в Португалия и оня ден си купих компресор за въздух 2,2 kw 3 hp,марката я забравих.Така всичко ок,ама ми трябва и генератор за ток тук се запъвам?В магазина ми казаха,че за този компресор по някаква тяхна таблица,трябва генератор,който беше 7 или 8 kw май.Но по-важното е,че той отговаря за компресора,поради данните в таблицата и някаква мерна единица kvp-не могат да ми кажат за какво е.Просто пича там ми предложи да се посъветвам.Аз исках да купя генератор около 3 kw,който е 200-300 евро,а този,който ми казаха е 1200.Не зная дали искат просто да ми го... по принцип не са такъв тип хора,но зная ли?Благодаря предварително!

    Mod edit.avenger Предполагам,че там откъдето пишеш няма кирилица,но имай предвид,че използването й във форума е силно препоръчително!

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет за генератор
    От sandyrs във форум Домашен майстор
    Отговори: 1
    Последно: 06-06-12, 12:53
  2. Дайте съвет
    От jorkata81 във форум Телевизори
    Отговори: 14
    Последно: 08-05-11, 13:52
  3. Дайте съвет за LCD
    От nautica_ във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-08-10, 10:59
  4. дайте съвет
    От imegogo във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 26-05-09, 17:07
  5. Дайте съвет за 21" TV
    От Julian във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 12
    Последно: 31-08-02, 15:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе