Резултати от 1 до 8 от общо 8

Моля за препоръки при избор на малка, четириколесна, моторна косачка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #1

    Моля за препоръки при избор на малка, четириколесна, моторна косачка

    Здравейте, става дума за двор 500м2. До сега ползвах някаква евтина четириколесна електрическа, с мощност около 2 kW, която за цената си от 150-200 лв вършеше чудна работа. Обаче имам стари спомени, че с моторна е доста по- удобно.
    Освен това, се налага да се косят неравни "савани", къпинаци и трънаци, около дворното място, където до сега не е косено. Миналото лято пробвах с електрическата и за моя приятна изненада прави всичко на салата. Просто този кабел не ми е удобен за по-отдалечени от ел.мрежата места.

    Повече от 5 стотака не ми се дават. Гледам има и за 300лв. Заслужават ли си по-скъпите? Марката на двигателя важна ли е? Ще съм благодарен и за конкретни предложения.


    моторни косачки - Инструменти - за градината
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 04-03-14 в 14:50.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #2

    Отговор: Моля за препоръки при избор на малка, четириколесна, моторна косачка

    Марката на двигателя е важна разбира се както и здравината на колелата Ето ти една хубава машинка Partner 53-550CM

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3

    Отговор: Моля за препоръки при избор на малка, четириколесна, моторна косачка

    Калчеф, помисли за моторна коса. Много по-удобна е за аутроуд
    Примерно PARTNER BC 433B

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #4

    Отговор: Моля за препоръки при избор на малка, четириколесна, моторна косачка

    При моторната коса единствения недостатък според мен е неравномерното косене, няма регулиране на височината на косене. Иначе за големи площи е добър вариант. Аз влача 30м кабел, че бензинови смеси не ми се бъркат.

  6. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #5

    Отговор: Моля за препоръки при избор на малка, четириколесна, моторна косачка

    Нещо не ме кефи моторната коса. Трябва да я мъкна, не събира салатата след себе си. Не знам дали ще мога да стрижа тревата с равна височина. А четириколесната си я бутам, събира си кочината в коша. Е, може да окоси някой камък или обрасъл дънер, аз за това и се допитвам за нещо здраво.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #6

    Отговор: Моля за препоръки при избор на малка, четириколесна, моторна косачка

    Бях забравил за боклука, също серизен проблем. Камъни, дънери един път като обереш и нямаш проблеми вече. С обикновен бош чеша поляна 200 квадрата 6-7години и още нож не е сменян. Е два-три пъти го яде пилата, ама и е по-добре на тревата.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #7

    Отговор: Моля за препоръки при избор на малка, четириколесна, моторна косачка

    Тример от тези с кордата ме е закачвал по гол крак, та усещането не е приятно, хем се ползва само за ъглите....За голями площи става още по-бавно и най-добре нещо с 4 колела. Ако беше електрическа да предложа нещо, но за бендзин - не знам...

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #8

    Отговор: Моля за препоръки при избор на малка, четириколесна, моторна косачка

    3.5к.с. са достатъчни за 500м2. другото важно е да има голям и здрав кош за отрязаната трева и реглаж на височината. Останалото е смяна на маслото навреме и безоловен бензин. Аз ползвам вече 11г. и никакви ядове.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на малка градска кола
    От ivanxxx във форум Автомобили
    Отговори: 60
    Последно: 26-10-14, 08:06
  2. Помощ за избор на сателитен приемник / FAQ - избор, препоръки
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-13, 19:31
  3. Избор на климатик за малка стая
    От Life във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 22-07-13, 18:13
  4. Съвет при избор на моторна коса
    От FreeStyleR777 във форум Домашен майстор
    Отговори: 2
    Последно: 08-01-13, 16:50
  5. Сервиз са моторна косачка в София
    От zla gad във форум Домашен майстор
    Отговори: 1
    Последно: 16-08-10, 16:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе