Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 63
Like Tree21Одобрявам

Избор между няколко винтоверта.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #31

    Отговор: Избор между няколко винтоверта.

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    Брат ми си взе Bosch GSR 12V-30 пак на около 180-190лв го бяха пуснали, разликата с горния е, че този е с безчетков мотор.
    Имаш ли някакви впечатления от него че смятам да си го взимам, струва ли си.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #32

    Отговор: Избор между няколко винтоверта.

    За 180-190лв с две батерии си струва, лек и компактен е, за 250-260лв каквато му е нормалната цена може би има и алтернативи. Колко ще изкара не знам. Аз лично имам от първите зелени на Parkside (производство на Grizzly) и съм доволен, доста мебели сглоби, но е малко тежък. В тубата има доста клипове, не е зле да се преглеждат, руснаците също правят хубави тестове (обзор).

  4. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #33

    Отговор: Избор между няколко винтоверта.

    Ами сумати и клипчета изгледах, поръчах си с безчетковия мотор за 215 пара и като пристигне ще видя реално що за стока е. Предимство ми беше малък и лек, от туй по-леко здраве му кажи .

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #34

    Отговор: Избор между няколко винтоверта.

    Избора на винтоверт зависи до голяма степен какво най много ще се извършва с него. Имам два: единият е DCD796NT - заедно с батерия 5Аh и зарядно - всичко за 420лв. Много е "як", но както казаха по горе малки винчета в дърво е почти невъзможно да ги завиеш без да превъртят. Дори на най слабата степен. Но пък за рязане/пробиване с бор корони няма никакъв проблем . Втория винтоверт е на Parksaid 12V серията:
    https://www.kompernass.com/bg/elektr...latorna-drelka
    С този се завиват малки винчета без да превъртят. Но и двата са тежки.

    Две години работих с такава машинка: https://www.onlinemashini.bg/akumula...bs-basic/13343
    изключително удобна и много по лека от горе споменатите. Недостатъка е, че патронника е 10мм и за рязане с бор корони или свредло тип "борче" идва слаба.

    В момента има много добра промоция на BOSCH - за обща работа смятам ще е перфектен, а и има много екстри към комплекта. За тези пари ако нямах винтоверт бих си го взел без да се замислям:
    https://praktiker.bg/bg/Akumulatorni...B-120/p/125602

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    Ами сумати и клипчета изгледах, поръчах си с безчетковия мотор за 215 пара и като пристигне ще видя реално що за стока е. Предимство ми беше малък и лек, от туй по-леко здраве му кажи .
    И аз щях да ти предложа Bosch GSR 12V-30, но понеже спомена че искаш да има и удар, затова предложих другия.
    Този пост е редактиран от Pat; 22-04-21 в 18:29.

  6. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #35

    Отговор: Избор между няколко винтоверта.

    А не съм споменавал че искам да има удар, напротив никога не съм харесвал биещи дрелки и винтовери щото просто никаква работа не вършат. Даже съм изненадан че Бош модела GSR 12V-30 го имат и ударен GSB 12V-30 , уж сериозни хора пък се занимават с глупости .

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #36

    Отговор: Избор между няколко винтоверта.

    Eто тук брата си е правил някакви клипчета на Боша и на Парксайда, като втория пренавива всичко дори на степен 1. Просто за дървения не става.

    https://www.youtube.com/watch?v=MIahbQbjTys

    https://www.youtube.com/watch?v=QChA-lKl9ZE

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #37

    Отговор: Избор между няколко винтоверта.

    Намерих днес в нашето областно село Dewalt-a, общо взето същото като Боша GSB 18V-50.Еднакви габарити, тежест, начин на работа на спусък и съединител.Поне “на око(ръка)” де.
    Взе ми окото обаче и една Makita DF333 - по-слаба 30nm, но пък лека и супер удобна, много плавен спусък, всъщност най-плавния от всичко що огледах.
    Е, няма удар.
    Макитата и Девалта са made in China .

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #38

    Отговор: Избор между няколко винтоверта.

    Този младеж прави хубави "обзори" - https://www.youtube.com/watch?v=3OQIfZ8GIgw
    ccankov73 одобрява това.

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #39

    Отговор: Избор между няколко винтоверта.

    За 1-2 дюбелчета (така си го написал), няма ли да е по-добре да си вземеш нещо кабелно ?

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #40

    Отговор: Избор между няколко винтоверта.

    А, имам си сносна дрелка за дюбелите когато са повечко - Black&Decker U.K.Идеята ми беше когато се наложи да закача картина, гоблен или нещо за което трябват 1-2 дупки 6мм напр. да не я вадя.Патронника е с ключ- старичка е .Отделно при майка ми, а и тук-там се налага пак 1-2 дупки да направя от време на време,та да го метна това в багажника, и газ.
    Основно ще си е винтоверт.
    Гледах сега ревюто на DCD708 от линка на dwrbudr, явно е някакъв мелез м/у профи машина и домашна такава.
    Т.е. по-зле от профито, но с повечко възможности от ниския клас, на поносима цена.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 22-04-21 в 22:45.

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #41

    Отговор: Избор между няколко винтоверта.

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    А не съм споменавал че искам да има удар, напротив никога не съм харесвал биещи дрелки и винтовери щото просто никаква работа не вършат. Даже съм изненадан че Бош модела GSR 12V-30 го имат и ударен GSB 12V-30 , уж сериозни хора пък се занимават с глупости .
    Извинявам се , ccankov73 е писал че иска такъв.

    В началото и аз си мислех че удар и винтоверт не е много удачен вариант. НО ако изключим панелните блокове и ЕПК при всички други места това се оказва много добро решение. Всъщност замества ударната дрелка (не перфоратор). И от опит казвам че както си работя с "чист" винтоверт, в един момент ми се налага да пробия отвор в зидария или мазилка. С обикновения винтоверт не става или е доста трудно, докато ако имаш ударен, просто слагаш подходящото свредло и дупчиш.
    edi1 и stutgart харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #42

    Отговор: Избор между няколко винтоверта.

    Свредлата за стъкло доста добре се справят и с тухла, с винтоверт не съм пробвал де.
    Pat одобрява това.

  16. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #43

    Отговор: Избор между няколко винтоверта.

    Този модел на Бош са страхотни без удар. https://www.bosch-professional.com/b...593267-ocs-ac/

  17. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #44

    Отговор: Избор между няколко винтоверта.

    Пристигна Bosch GSR 12V-30 даже и си поиграх . Първите впечатления са .... ами супер си е. За машинка под 900гр. изключително мощна, фактически съм приятно изненадан не очаквах чак толкова. За домашна употреба не съм сигурен че е необходимо нещо повече от това, малка, удобна, лека, и реално повече мощ от колкото в 98% от случаите би ти трябвало.
    Едно подробно ревю на Руски https://club.dns-shop.ru/review/t-23...pov-rta-bosch/

    Определено е готина играчка, сега струва ли си парите при положение че има подобни за 50-60 левчета знам ли но си е квалитетна изработка и вдъхва доверие.

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #45

    Отговор: Избор между няколко винтоверта.

    Със здраве да си я ползваш! Не само за домашна, но и за професионална работа е перфектна. А когато свикнеш с нея и по някаква причина ти попадне някоя от тия за 50-60лв веднага ще усетиш разликата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между няколко HTPC-та
    От gubaku във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 30-08-12, 08:34
  2. Помощ за избор между няколко тв-та
    От kompiutarengeimar във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 03-12-11, 15:42
  3. избор между няколко апаратчета
    От imegogo във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 17-02-10, 16:18
  4. Избор между няколко фотоапарата..
    От MomoSat във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 14
    Последно: 02-11-09, 22:23
  5. съвети за избор между няколко камери
    От jojobix във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 22-08-09, 20:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе