Резултати от 1 до 10 от общо 10
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Lupus

Въпрос за звънец.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    80
    #1

    Въпрос за звънец.

    Здравейте.Попадна ми този звънец но е без бутончето.Мога ли да го заместя д друг такъв?



    Това намерих за него:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    80
    #2

    Отговор: Въпрос за звънец.

    Да попитам и да добавя снимки.Въпросът ми е към тези които се занимават с цифрофа и аналогова техника.Може ли да се определи към кой вид спада този звънец и ако не успея да му намеря бутон мога ли да го задействам с тази маймунка.Тогава всеки ще знае че аз съм на звънеца.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #3

    Отговор: Въпрос за звънец.

    20220106_081603.jpg

    значи... това което си намислил е малко сложно. Ето този черниат чип е горе долу диригентът на останалото, той от оная навитата жица приема сигнал, който му казва, че трябва да събуди останалите си другари. Предполагам, КОЛКОТО ИЗОБЩО МОГА ДА ВИДЯ И МОЖЕ ДА ИЗРЕКА 10 ГЛУПОСТИ буденето става през другото черно другарче над него в
    , което е транзистор, но какъв- NPN или PNP? А може би мосфет? Но какъв канал N или P? Защо ли си задавам тези въпроси, после ще ти обясня. Начи да се върнем на порвото IC, то е кодирано, трябва да се погледне самото то какво е, да му се намери даташиита и по него да се рабере, как можем и дали ИЗОБШО можем да променим кода на сигнала. НО, като гледам, че М1 е поено PCB върху главното PCB, това ми навява на мисълта,че таз платчица не може да се променя и чипа е кодиран заводско, върви единствено с неговото си другарче липсващият бутон. Друг е въпроса на членовете U1, U3, U4, което по всичко личи, че са зависими, от трите профилни бутона най в ляво. Мммм дали те не биха подпомогнали случая с прекодиране на сигнала, чрез комбинация?! Трабва да се прочете на тях какво пише и да и се намери даташиита, за да се разбере, каква им е точно функцията. Значи в заключение, имаш два варианта, първият, прекодиране, втория прескачане на другаря чип, с шънтване с друг, който ще командва директно транзистора/мосфет. Въпросът е, каква ти е точно целта, за да го използваш, защото си го намерил в един кашон, на тавана и е без пари, или за спорта, за да си докажеш, че можеш? Ако е първият, по добре забрави и си купи нов.

    Пак казвам, сигурно съм изрекъл пълна купчина глупости, но и напомням без никаква схема, без платката даже в ръце, само по една снимка - за толкоз пари толкова..

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    80
    #4

    Отговор: Въпрос за звънец.

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    Пак казвам, сигурно съм изрекъл пълна купчина глупости, но и напомням без никаква схема, без платката даже в ръце, само по една снимка - за толкоз пари толкова..
    Не - не.Напълно достатъчно.Направих проба с китайчето.То по принцип излъчва метър нагоре и метър надолу.Пълна тишина.Но се оказа че съм забравил една снимка.
    П.П.-Попита ме какви цели преследвам.Да ще търся нов .Хиляди .

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ciril111; 06-01-22 в 10:52.

  6. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #5

    Отговор: Въпрос за звънец.

    какво пише на черния чип, от моята снимка? Ако не се вижда добре, го изтрии с едно парче памук и малко спирт. Ако пък няма никакъв надпис не се учудвай, днес често се случва китайците да си пилят компонентите, за да не се знае какво точно са сложили

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    80
    #6

    Отговор: Въпрос за звънец.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #7

    Отговор: Въпрос за звънец.

    хм нещата сега стават почити невъзможни. Сега от близо разбирам, че този чип е за доста по сложни функции, от колкото предполагах. Съдя по това, че онова отгоре му, дето на него пише 25 000 е кварцовият му часовник, работещ на 25Khz. Истинският проблем е в това че не намирам никакви технически данни, за този чип, което в днешно време е напълно нормално.
    Ще погледна по основно довечера, като се прибера, че сега сме с жената на разходка и ресторант, но не вярвам да мога да ти помогна с нещо.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Отговор: Въпрос за звънец.

    Какво се вижда от снимките:
    Това е мелодичен звънец, управляван с радио бутон. Вероятно има записани в някой от чиповете различни мелодии, които можеш да избираш със средния бутон. Предавателя и приемника работят на честота 433MHz с FSK модулация Снимката от последния пост е на приемника, а на снимката от първия пост се вижда антената под него - хеликална. Използван е готов модул приемник и вероятно сигнала е кодиран, както на дистанционните за отваряне на гаражни врати.
    Вероятност да го подкараш клоняща към 0!
    https://www.amazon.co.uk/TeckNet-Wir...01LQBRKXG?th=1

  11. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #9

    Отговор: Въпрос за звънец.

    @lupus
    е тъй де, нали и аз тъй рекох. Това че връзката между приемника и липсващия бутон е на честота 433Mhz е ясно, но си остава един детайл. Би могло да се прекодира, със щипки, ако се знаеше кое краче, за какво служи и разбира се, ако самият чип би бил способен за презапис. Казвам всичко това само, като информация. И друго, за много години.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Отговор: Въпрос за звънец.

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    @lupus
    е тъй де, нали и аз тъй рекох. Това че връзката между приемника и липсващия бутон е на честота 433Mhz е ясно, но си остава един детайл. Би могло да се прекодира, със щипки, ако се знаеше кое краче, за какво служи и разбира се, ако самият чип би бил способен за презапис. Казвам всичко това само, като информация. И друго, за много години.
    За много години! Аз не оспорвам казаното от теб, а само какво се вижда по снимките. Което е недостатъчно за да се промени нещо,,,,
    fXOrange одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Нов звънец на входна врата
    От rgorchov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 26
    Последно: 04-12-23, 13:56
  2. Звънец
    От ciril111 във форум Друга битова техника
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-21, 13:34
  3. Wireless звънец
    От wdwdwd във форум Друга битова техника
    Отговори: 12
    Последно: 01-04-21, 19:14
  4. Свързване на звънец
    От imperia777 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 8
    Последно: 02-02-15, 14:02
  5. Намаляване на звука на звънец
    От Shmi във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 5
    Последно: 01-05-11, 08:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе