Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 49 от общо 49

Управление акумулираща печка с реле за време

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #46

    Re: Управление акумулираща печка с реле за време

    Браво, ще имаш дистанционно и за печката..

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #47

    Re:Управление акумулираща печка с реле за време

    Цитат Първоначално публикувано от sharan4o
    здрасти, само един въпрос искам да задам. Какво напрежение има на ключето?

    Имам една акумулираща на вилата и искам чрез смс да я пускам преди да ида нагоре.
    Ето схемата:

    GSM->SMS->GSM->PC->паралелен порт->управление на 8 релета чрез малка програма->акумулираща

    До момента си пускам лампите когато искам. Да си мислят,че има някой там.
    Релетата са само 24V/3A и не знам какво ще ми трябва, за да мога да управлявам ключето.

    Мерси преварително
    Ето една възможност за контрол и управление на всякакви отдалечени обекти:
    www.tscommunication.com
    Най-актуално е това: www.uni98-bg.com/right/HG07.doc

  4. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #48

    Re:Управление акумулираща печка с реле за време

    Има ли още хора ползващи АП? Аз мисля, че бях последния дето я изхвърлих миналата година и на нейно място сложих Дайкин Увлажняване Изсушаване. Но до тогава ползвах една много проста схемичка, която я има заложена и от производителя. Вътре абсолютно нищо не бутате. Гледайки схемата приложена по-горе в постовете силовата верига се захранва от кабел 2 на клема R (фаза) и кабел 4 на клема N (нула). Управляващата верига е кабел 1 на клема А (фаза) и кабел 3 на клема N (нула). Както се вижда на схемата нулевата клема е обща за силовата и управляващата вериги. При обикновено свързване (без допълнителни управляващи устройства) на мястото на свързването на захранващия кабел с твърдата връзка или 25А щепсел се прави мост на двете фази (управляваща на клема А и силова на клема R. В моя случай аз направих мост в клемореда Х1 между защитната клема (със знака за "земя") и нулевата клемата N. По този начин "освободих" единия извод на 25А щепсел предвиден за нула и го обединих със защитния извод. На освободения извод подадох напрежение от нормално отворения контакт на часовник за нощна тарифа и свързан към клема А. часовника е "сверен" с този в таблото. По напълно аналогична схема се управлява и бойлера 3кВ със същото (като вид) реле монтирано в бойлерното табло правено от мен. Подавам управляващо напрежение и на двете релета (бойлера и АП).

    П.П. Добре че съм си проверявал и пренаправял връзките в разклонителните кутии навсякъде по апартамента и съм си сигурен в тях и в таблото с автоматичните предпазители. Когато стане 22.00ч. и отведнъж се включат 7кВ товар нямаше никакво колебание в осветеността на лампите. Е след приблизително 45 минути товара падаше на 4кВ (бойлера се изключваше и оставаше само АП до 6.00ч.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #49

    Re:Управление акумулираща печка с реле за време

    Моля за мнение. Акумулираща Изгрев 4кw, изгоряла бобина на силовото реле. Такива релета с бобини отдавна не се произвеждали и реших да изключа оперативната верига и да се включва през ключа. Дали ще се товари много ключа, полза се предимно на 1 степен? Установих че фазата е вързана за общия край на реотаните а нулата пуска ключа. Това добре ли е , или да обърна фазата да минава през ключа?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Реле за време
    От Rutsmata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 14
    Последно: 05-02-24, 07:56
  2. Схема реле време.
    От iwoto във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 15
    Последно: 18-10-17, 00:53
  3. Реле за акумулираща печка
    От abv във форум Електрическо отопление
    Отговори: 10
    Последно: 04-01-14, 11:46
  4. Акумулираща печка Изгрев help! :/
    От Ciff във форум Електрическо отопление
    Отговори: 2
    Последно: 21-02-12, 19:53
  5. Ползване на акумулираща печка
    От Naskoni във форум Електрическо отопление
    Отговори: 50
    Последно: 30-09-06, 15:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе