Резултати от 1 до 10 от общо 10

Офис техника на акумулатор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #1

    Офис техника на акумулатор

    Не мога да намеря в нета описание на разхода на мултифункционално устройство, което искам по някакъв начин да инсталирам в МПС.
    Ето например това ( търся възможно най-малко, защото ми трябва основно като принтер и ксерокс с принтиране на около 50 страници на ден ).
    Идеята ми е в МПС да поставя лаптоп и едно такова устройство, и при нужда да печатам или ксерокопирам. Замислям се за втори акумулатор, някаква свръзка и зареждане на същия, но не знам дали няма за 1 час акумулатора да падне.
    Технически някой запознат ли е. Малко глупаво го обяснявам, но хем искам да разбера, хем сега нямам много време за писане.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re:Офис техника на акумулатор

    Цитат Първоначално публикувано от nikolayvarna
    Не мога да намеря в нета описание на разхода на мултифункционално устройство, което искам по някакъв начин да инсталирам в МПС.
    Ето например това ( търся възможно най-малко, защото ми трябва основно като принтер и ксерокс с принтиране на около 50 страници на ден ).
    Идеята ми е в МПС да поставя лаптоп и едно такова устройство, и при нужда да печатам или ксерокопирам. Замислям се за втори акумулатор, някаква свръзка и зареждане на същия, но не знам дали няма за 1 час акумулатора да падне.
    Технически някой запознат ли е. Малко глупаво го обяснявам, но хем искам да разбера, хем сега нямам много време за писане.
    Това с общи приказки не става! Прави се така наречения енергиен баланс - консумирана енергия, вкарана енергия. Дай консумацията на отделните компоненти и времето, през което работят и ще го сметнем.
    Например за мулти функционалното устройство:
    1. Консумация на празен ход.
    2. Консумация за печат или ксерографиране на една страница.
    3. Захранващо напрежение

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #3

    Re:Офис техника на акумулатор

    Е там е работата че никъде не мога да намеря.
    Ще отида в някой офис и ще поискам на даден модел книжката и ще запиша консумацията. Предполагах, че някой може да я знае.
    Да кажем, че лаптопа ще работи 8 часа, устройството ще е на стенд-бай 8 часа и да кажем 10 пъти ще прави по 5 страници принтиране и 5 сканиране.
    На едно мултифункционално http://www.brother.bg/display.cfm/id/240566 дава 1kw в режим sleep, 55W в готовност и 445W при работа. При друг модел дава sleep под 10W, в готовност 80W и в работа макс 460W.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re:Офис техника на акумулатор

    Цитат Първоначално публикувано от nikolayvarna
    Е там е работата че никъде не мога да намеря.
    Ще отида в някой офис и ще поискам на даден модел книжката и ще запиша консумацията. Предполагах, че някой може да я знае.
    Да кажем, че лаптопа ще работи 8 часа, устройството ще е на стенд-бай 8 часа и да кажем 10 пъти ще прави по 5 страници принтиране и 5 сканиране.
    На едно мултифункционално http://www.brother.bg/display.cfm/id/240566 дава 1kw в режим sleep, 55W в готовност и 445W при работа. При друг модел дава sleep под 10W, в готовност 80W и в работа макс 460W.
    Ами ето една груба сметка за този brother:
    Приеми, че една страница се сканира и принтира за една минута. За 10пъти по 5стр = 50мин. Да кажем - 1 час -> 450Wh
    Приеми, че стои в готовност още един час -> 60Wh
    Приеми, че в останалото време е в sleep - 6ч по 10W -> 60Wh
    Приеми, че инвертора ти (12/220V) има КПД 0,8
    Тогава общата изразходвана енергия ще е (450+60+60)/0.8=712.5Wh
    При 12V акумулатор това са около 60Ah. Значи ти трябва 90-100Ah акумулатор защото през зимата капацитета, с който разполагаш пада.
    Отделно трябва да сметнеш енергопотреблението на лаптопа.
    Не разчитай такъв акумулатор да се зарежда от генератора на колата! Ще ти трябва и зарядно на 220V, с което вечер да зареждаш акумулатора в гаража.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #5

    Re:Офис техника на акумулатор

    А цена на инвертор + акумулатор =?
    Не е ли по-лесен вариант с 1 агрегатче на 220V 1 или 2 kW . Недостатък е бръмченето .

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #6

    Re:Офис техника на акумулатор

    един соларен панел на покрива и си в играта

    според мен лаптопа няма какво да го мислиш - държат по 4-6 часа на батерия вече.
    принтера също.

    купи си един инвертор и едни кабели за ток ако не успееш да запалиш да имаш някой ще даде. ако искаш и резервен акумолатор - за да си дадеш сам ток при нужда.
    а и познай колко ще стоиш на комп в кола - точно само докато работиш. макс 1 час да се събира на ден.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #7

    Re:Офис техника на акумулатор

    А това не е ли най-изгодно.
    http://www.kirov.net/?cid=697&pid=2250

    ps ... Току що видях, че цената му е 1900лв, но има и по-немаркови от по 300-400лв.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re:Офис техника на акумулатор

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    един соларен панел на покрива и си в играта
    .....
    А когато няма слънце и вали, панела го пази от дъжда.
    Едно време, когато копахме пиперо в ТеКеЗеСе-то плащаха "дъждовни", ама сега няма кой.

    Цитат Първоначално публикувано от nikolayvarna
    А това не е ли най-изгодно.
    http://www.kirov.net/?cid=697&pid=2250

    ps ... Току що видях, че цената му е 1900лв, но има и по-немаркови от по 300-400лв.
    А разбира се, че е изгодно! Слизаш от МПС, сваляш агрегата, отнасяш го на поне 15м да не ти надуе главата, стартираш техниката, сканираш и принтираш 5стр, събираш агрегата и потегляш. И така 10 пъти в рамките на 8 часа. За националния отбор по многобой ли тренираш? Има и по-ефективни методи за постигане на добри резултати!

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #9

    Re:Офис техника на акумулатор

    Достигнах до следният извод:

    Евентуално голям акумулатор или най-добре втори от да кажем около 100 ампера.
    Един инвертор от 12 на 220V.
    Малки мултифункционални устройства има с консумация 0,70A, лаптоп - поне на гърба му пише 4,5А, не знам колко е верно. Тоест при нон стоп работа имаме към 5А на час. За 8 часа това прави 40 апмера. Не знам при работа на двигателя 1 час (да кажем на място, без обороти) какво възстановяване на изхабения ток имаме. Като горното го смятам при макс натоварване.
    Като цяло не разбирам от ток, и не претендирам за точни сметки, защото ми излизат доста икономични. Но смятам, че ако горният вариант е верно сметнат, че излиза най-евтино ( като инвестиция ) и най-безшумно ( като комфорт )

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Re:Офис техника на акумулатор

    Цитат Първоначално публикувано от nikolayvarna
    Достигнах до следният извод:

    Евентуално голям акумулатор или най-добре втори от да кажем около 100 ампера.
    Един инвертор от 12 на 220V.
    Малки мултифункционални устройства има с консумация 0,70A, лаптоп - поне на гърба му пише 4,5А, не знам колко е верно. Тоест при нон стоп работа имаме към 5А на час. За 8 часа това прави 40 апмера. Не знам при работа на двигателя 1 час (да кажем на място, без обороти) какво възстановяване на изхабения ток имаме. Като горното го смятам при макс натоварване.
    Като цяло не разбирам от ток, и не претендирам за точни сметки, защото ми излизат доста икономични. Но смятам, че ако горният вариант е верно сметнат, че излиза най-евтино ( като инвестиция ) и най-безшумно ( като комфорт )
    Това ти е оптималния вариант!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за акумулатор
    От roumen68 във форум Автомобили
    Отговори: 73
    Последно: 28-02-22, 20:58
  2. Отговори: 2
    Последно: 06-04-14, 19:24
  3. Зарядно за акумулатор
    От avenger във форум Автомобили
    Отговори: 14
    Последно: 09-02-14, 03:02
  4. Акумулатор
    От Kossowala във форум Автомобили
    Отговори: 13
    Последно: 04-06-12, 14:59
  5. Изтощен акумулатор
    От roumen68 във форум Автомобили
    Отговори: 32
    Последно: 20-05-07, 21:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе