Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 19 от общо 19
Like Tree3Одобрявам

Автоматично включване на климатика след спиране на тока

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    2
    #16

    Отговор: Re:Автоматично включване на климатика след спиране на тока

    Здравейте!
    Виждам че е стара темата, но с този проблем се сблъсках и аз.
    Реших да потърся в гугъла, и попаднах на тази тема която отговора по горе с микрета е хитър, но някак си не ми се присаждат нови неща в климатика и то механични!
    Моето решение което искам да споделя е с едно време реле, което включва след 60сек. при подаване на напрежение, и на изхода на това реле има второ което когато получи постоянен плюс се включва за 2сек. и изключва (импулс) който този импулс е свързан към бутона на климатика!
    Как го осъществих: Имам такива релета попаднали от някъде които работят на 24в. а може и да се изработи с ins555
    С един трансформатор 100МлА/24В. и тези релета както съм описал по горе.
    Дано съм бил полезен
    blue1 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #17

    Отговор: Автоматично включване на климатика след спиране на тока

    Климамаркет продава платки за авторестарт и са наистина добро изделие. Аз ги слагам основно на колони.
    mirandi одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    25
    #18

    Отговор: Re:Автоматично включване на климатика след спиране на тока

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Понеже е на сървърно идеята е не да се изключва а да е постоянно включен с изключение на правените профилактики.Интересно има ли поставени филтри и чистят ли ги???

    Това препрявяне и вмешателство в захранване/ електроника и схеми, дори най-опростено би могло да доведе до повреда отказ от работа на климатика и ако охлажданата електроника е няколко хиляди лева и хвърли фира поради липса на охлаждане и прегяване, на собственика ще му се строи евтино 1000-1200 лева нов климатик в сравнение с изгорялата техника.
    Не, че търся спор но в най-лошият случай да им загърмят телефоните. Всеки нормален рак от близо 30 години насам има термо датчици и процес който се стартира за гасене и запазване на информацията в сървърите при достигане на определени критични условия (температура или влага). Дори изпуква няколко системни бележки при гасене по каналния ред за да се разхвърчат няколко администраторски и технически дупета с отверки в ръка. В този ред на мисли едно реле което да стартира климатика обратно не пречи, пък филтрите ще се чистят планово. Плановите работи са нещо рутинно и не е нужно специално внимание или присъствие на човек през цялото време там, защото при спиране на ток явно е нужно.
    spas.slavchev одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #19

    Отговор: Автоматично включване на климатика след спиране на тока

    В този ред на мисли едно реле няма да е достатъчно за стартиране на климатика.

    В другия ред на мисли, климатиците без авторестарт обикновено са възможно най-ниския клас и са изключително неподходящи за охлаждане на техника, която е супер скъпа. Хич не е случайно, че всеки уважаващ себе си производител има модели, които са произведени за технически помещения (охлаждане до -15 например и вградени комуникационни платки). Не, че се различават особено от обикновен климатик, разликата е минимална, но е изключително важна, защото иначе ще се събудиш или с прегрели сървъри или с наводнени такива.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Hitachi RAC-NF225 - след спиране на тока изключва
    От SBG във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 16
    Последно: 23-12-10, 22:19
  2. Отговори: 6
    Последно: 13-10-09, 15:12
  3. Въпрос за принудително автоматично спиране на климатика при много ниски t°
    От provigo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 22-07-09, 18:42
  4. Проблем с PC след спиране на тока
    От maximus_bg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 09-01-09, 18:11
  5. Отговори: 2
    Последно: 07-04-07, 17:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе