Резултати от 1 до 15 от общо 15

Климатик Diplomat DPL AUS12 H53R-G - не топли

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    5
    #1

    Климатик Diplomat DPL AUS12 H53R-G - не топли

    Здравейте ,
    Имам следният проблем с този климатик- DPL AUS12 H53R-G
    монтиран е това лято , на студено е работил добре , като не са го ползвали много. Вчера го пускат на топло за първи път и не топли много т.е изходна температура 30 гр –макс, 23-25 бара – 410 фреон , пускам го на студено да видя как ще се държи – пада до 1 -2 бара макс ,
    Отначало си помислих че иска малко фреон – сложих му 200 гр с кантар – по лошо – вдига 30 бара бързо , вдига и ампераж- 6-7А , а трябва да е до 5 ,и почва да се тресе много за 30 сек . , докато не включи вътрешния вентилатор,после се оправя- пада на 4,5 А и работи компресора тихо но на 23-25 бара и не топли нищо – 30 гр. вътре .мислих и за вътрешния датчик да не е прецакан и да включва по – късно , но е ок , а и питата не е много топла – включва си когато трябва ,а и след като включи трабва да работи поне на 30 бара – не на 23 .
    Източих му тия 200 гр , - пак го прави тва нещо с тресенето и ампеража , но е по-слабо – поносимо е , но пак не топли и 23 бара ,изключих перката вън и падна до 15 бара .
    Отворих му капака вън да видя дали има чек – има си , и двте капилярки с по 30 см дължина , обаче ми направи едно нещо впечатление –на филтъра на компресора имаше капки вода от конденз, и като го пуснах на топло за секунди замръзнаха и там почна да скрежи –като чели там става второ изпарение и в компресора влиза леден фреон , а може и течен , в същото време тръбата която идва от външната пита преди да мине през четирипътния и да отиде до въпросния филтър не е чак толкова студена –нормално студена и изведнъж след 20 см в филттъра става всичко лед .това от своя страна ме кара да си мисля , че има много повече фреон , но защо пък като влезе в режим не вдига ампери – пада си на 4-5 А. В краина сметка то остана да го източа и да го заредя с кантара точно и да видим – само тва не съм пробвал .климатика е мой монтаж и никой друг не го е барал , затова не предположих че може да е презареден , ама ...Моля някои ако е имал такъв случаи да помага

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Климатик Diplomat DPL AUS12 H53R-G - не топли

    Хипотеза!
    Течен фреон влиза директно в цилиндъра на компресора и от там е тресенето и вдигането на ток. Дроселиране през четирипътен вентил. Ако климатика на охлаждане работи добре, тоест течният фреон минава през капилярките и след тях започва изпарението остава четирипътният вентил да е блокирал или да не може да превключи добре на отопление и да прави байпас с дроселиране.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    5
    #3

    Re:Климатик Diplomat DPL AUS12 H53R-G - не топли

    знаете ли , оказа се че климатика има 1000 гр r22 , вместо 800 гр. r 410 А
    , източих го , заредих нов 410 , и сега е ок , работи както трябва .така е дошъл от завода -със сигурност не е баран от никой , освен мен- така че внимавайте с този модел

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #4

    Re:Климатик Diplomat DPL AUS12 H53R-G - не топли

    Не ми се вярва да е така, както казваш с разменените фреони.

    На дебелият кран сервизният щуцер, към който се закача маркуч с малък диаметър ли е или с голям за новите фреони?

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #5

    Re:Климатик Diplomat DPL AUS12 H53R-G - не топли

    Е, как става този "филм" с тези хладилни агенти?Ти как разбра, че това което си източил е R22? И как така, ако е бил зареден с R22, го наблъска с 410...нещо за масла и т.н, не се ли замисли?

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #6

    Re:Климатик Diplomat DPL AUS12 H53R-G - не топли

    valen1, виждал съм климатизатори (китайски боклуци), които са с 410 и щуцера е на 22.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #7

    Re:Климатик Diplomat DPL AUS12 H53R-G - не топли

    Ако имаше съмнение във фреона трябваше да провериш по модела на компресора с какъв фреон работи.

    А може и климатика да работи на R22 въпреки, че на табелата пише R410a. Скоро ще стане ясно кое как е, ако компресора е на R22 и работи с R410a ще изгори.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #8

    Re:Климатик Diplomat DPL AUS12 H53R-G - не топли

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Ако имаше съмнение във фреона трябваше да провериш по модела на компресора с какъв фреон работи.
    Много точно.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #9

    Re:Климатик Diplomat DPL AUS12 H53R-G - не топли

    ... На моята китайска термопомпа пише R410, а щуцера е за R22. Държи налягания като за R410, но знам ли. Не съм я отварял още...


    Този климатик си го дават, че е с R410, не знам как си видял, че е зареден с R22? Ако е бил зареден със 800 грама и си долял 200 грама както казваш от там са ти тези 1000 грама. Поне по това, което прочетох тук.

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    5
    #10

    Re:Климатик Diplomat DPL AUS12 H53R-G - не топли

    климатика е на 410, с голям щуцер, (макар че има доста и с малки щуцери на 22 )
    отворих капака - и там на компресора също пише 410 , по принцип не съм го изследвал фреона в лаборатория , но предполагам , на базата на някакви знания и опит все пак - дано да греша и да си е имало 410 и преди .на мирис не мога да определя със сигурност. както и да е - важното е че сега вече работи добре -споделих с вас просто да го имате в предвид тоя модел защото съм имал и други презаредени такива . какво ме кара да мисля че е имали 22 :
    предварително искам да уточня , че тия 200 гр. които съм ги сложил , съм си ги дръпнал още преди - т.е забравете за тях
    значи пускам машината - работи на 23 бара , не топли - 30 градуса
    тва което съм описъл горе - тресе , и се вледенява филтъра
    почвам да източвам с паузи , по 100 гр , колкото повече източвам - толкова повече нагнетателната тръба(дебелата ) става по- топла - само че си стои на 23-25 бара и не качва . когато източих 500 гр. ( т . е . вътре е останало още 500 ) тогава достигна кулминацията си и тръбата не се бара - около 60-65 гр. налягане 25 бара и работи ок , естественно следя и амперите - ок са .
    когато изтеглих още 100 гр. почна да пада налягането - изтеглих всичкия фреон 1000 гр , заредих нов 800 и ....ок та по линииката на фреоните съдя че е било 22 ,знаем че 22 е по - гъст от 410 , 410 е по летлив , но не съм сигурен - немам лаборатория още ..... ако някой може да ми каже елементарен начин да проверя тоя фреон какъв е всъщност - ще ми е мн. интересно да проверя .
    прилагам и въпросната таблица за фреоните


    http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2...AFA0reSMhL.BMP



  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #11

    Re:Климатик Diplomat DPL AUS12 H53R-G - не топли

    Изглежда за сега нещата са се оправили. Това с различният фреон е малко вероятно към невъзможно. Възможно е в системата да има малко боклуци от монтажа и временно да не са позволявали четирипътният да превключи добре.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #12

    Re:Климатик Diplomat DPL AUS12 H53R-G - не топли

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Изглежда за сега нещата са се оправили. Това с различният фреон е малко вероятно към невъзможно. Възможно е в системата да има малко боклуци от монтажа и временно да не са позволявали четирипътният да превключи добре.
    А на мен ми е интересно на 23бара,ако е Р22 да не топли(при положение,че няма запушване) и как на 410 при 25бара измери 65 гр на тръбата?Кондорс1,нещо си омотал.

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    5
    #13

    Re:Климатик Diplomat DPL AUS12 H53R-G - не топли

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    А на мен ми е интересно на 23бара,ако е Р22 да не топли(при положение,че няма запушване) и как на 410 при 25бара измери 65 гр на тръбата?Кондорс1,нещо си омотал.
    ако ти е интересно на 23 бара Р 22 да не топли зареди някоя машина двоино и ще видиш- по този начин в компресора навлиза не изпаренията на фреона а директно течен фреон ( необработен термично през кондензатора ), а за температурата - мисля че се мери в целия свят само с термометър- в случая с електронен с датчик .
    както и да е закривам темата - машината работи ...

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #14

    Re:Климатик Diplomat DPL AUS12 H53R-G - не топли

    При фреон р22 23бара се равняват на 60градуса а при р410 25бара=42градуса.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #15

    Re:Климатик Diplomat DPL AUS12 H53R-G - не топли

    Цитат Първоначално публикувано от condors1
    ако ти е интересно на 23 бара Р 22 да не топли зареди някоя машина двоино и ще видиш- по този начин в компресора навлиза не изпаренията на фреона а директно течен фреон ( необработен термично през кондензатора ), а за температурата - мисля че се мери в целия свят само с термометър- в случая с електронен с датчик .
    както и да е закривам темата - машината работи ...
    Говорим за ампераж в нормата,както казваш.
    Между другото имам идея къде ти е грешката,ама явно нямаш желание да споделя.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатик Daikin FTKS20D3VMW - не топли
    От Korohulio във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 19-01-15, 20:55
  2. Проблем с климатик national-не топли
    От nike65 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 11-11-12, 13:34
  3. Климатик Samsung AQ 12FC SER-не топли
    От Sabrin във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 6
    Последно: 15-11-11, 21:09
  4. Отговори: 7
    Последно: 07-11-11, 15:11
  5. Климатик ATC 12-ка - не топли
    От BornToDrink във форум Други марки климатици
    Отговори: 2
    Последно: 24-03-11, 21:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе