Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 46

Климатик Daikin FTKS20D3VMW - не топли

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    10
    #1

    Климатик Daikin FTKS20D3VMW - не топли

    Здравейте, Преди време закупих през ebay климатик Daikin FTKS20D3VMW/RKS20E2V1B. Продавача писа, че е има и функция отопление, но се оказа, че модела е само за охлаждане. Модела с отопление е FTXS20D3VMW/RXS20E2V1B.
    Реших, че не си струва да го връшам и да взема да се опитам да пусна опция отоление. След извесно проучване и упътването се оказа, че единствената разлика във външните тела е, че ми липсва магнит вентила т.е. имам 4-ри пътния и всичко друго. Веднага закупих такъв и го инсталирах, като на платката на моя имаше клеми точно за това. След това се сдобих с дистанционно което подържа опция отопление.
    Когато се опитам да пусна отоплението климатика гасне т.е. рестартира се.
    Въпроса ми е има ли някой идея какво друго да пробвам? Не ми дава грешки.
    Другия момент е дали може някой да свери дали платките на вътрешното /FTKS... и FTXS.../ и външното /RKS... и RXS.../ имат разлика т.е. ако сменя платката на вътрешното дали ще тръгне? Моля за вашата помощ.

    инвертор, има си всичко фабрично. Ето го упътването:
    http://www.icglimited.co.uk/library/...iBE12-625).pdf
    На края са схемите и аз само магнит винтила виждам като разлика. Ако имате идеи ...?
    А дали някой може да провери дали /FTKS20D3VMW има същата платка като FTXS20D3VMW/ и съответно /RKS20E2V1B има същата като RXS20E2V1B/.
    Идеята ми е, че ако не успея да активирам опцията отопление да закупя платка за модела с отопление за да го подкарам.
    Моето очакване е ако изобщо има разлика с платките тя да е при вътрешното тяло.
    Може ли някой да провери моделните номера за моделите?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Климатик Daikin FTKS20D3VMW - не топли

    По-важна е външната платка и нейният софтуер. По документация външните тела не изглежда да имат разлика.

    Направи следният експеримент за да се ориентираме коя платка е. Задай режим отопление, най-ниската температура да е под стайната така, че климатика да не се налага да тръгва да топли и да видим дали ще се рестартира, ако не се рестартира може да е външната платка.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    10
    #3

    Re:Климатик Daikin FTKS20D3VMW - не топли

    Пробвах, но пак се рестартира.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #4

    Re:Климатик Daikin FTKS20D3VMW - не топли

    Toва са само структурни схеми, където не се дава спецификация на елементите по платките, така че ХИЧ не можеш да си сигурен , че всички елементи са налепени по местата си на платката. Даже 100% съм сигурен , че ако поставиш двете платки една до друга ще намериш много разлики, макар и да са еднакви на пръв поглед. Софта пък е друга работа - и там най-вероятно е небе/земя. Според мен мисията е почти невъзможна, освен ако не си поръчаш платка за нужния модел от някой вносител.

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #5

    Re:Климатик Daikin FTKS20D3VMW - не топли

    Няма причина по платките да има разлики или нещо да липсва, защото разликата дали климатика ще работи на топло или студено е само в софтуера и четирипътният вентил, който е наличен и вече с бобина включена към платката.

    Като хардуер си има всичко само трябва да се зареди правилният софтуер. Не знам някой да я извършва тази услуга качване на софтуер, фирмите предпочитат да продадат цяла платка, защото ще вземат повече пари.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    10
    #6

    Re:Климатик Daikin FTKS20D3VMW - не топли

    Днес отворих климатика. Оказа се, че изобщо не подава напрежение на бубината т.е. проблема е във вътрешното тяло. Отворих и него, видях платката /2Р145226-1/ същата като в упътването. Потърсих информация за нея, но намерих само 2Р145226-6. Ето линк към снимката и: http://translate.googleusercontent.c...5m5BTMo5YKBPkQ
    Като сравних моята и тази от линка, се оказа, че има 2 разлики:
    1. На моята липсва мосче на j51;
    2. На моята s5 е с мост, а на другата е с сокет;
    Ето и снимка на моята:

    Разликите са в червено .
    Как мислите струва ли си да прекъсна моста на s5 и да направя такъв на j51 или не???
    Като гледам схемата на упътването j51 е даден т.е. явно би следвало да го има, а на платката ми там даже черта, а s5 си го дават с мост.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #7

    Re:Климатик Daikin FTKS20D3VMW - не топли

    S5 - на снимката от интернет е с букса и кабели водещи на някъде предполагам, че е някакво ключе следящо дали предният панел е отворен, друго не можах да измисля.

    Мостчето J51 не можеш ли да видиш отзад на платката пътечките които свързва от къде са, за къде са. Иначе как да кажем свързвай като не знаем какво правим.

  10. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #8

    Re:Климатик Daikin FTKS20D3VMW - не топли

    Свали 2-те сервизни за моделите и ако не разбираш потърси някой който е в час да ги погледне.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    10
    #9

    Re:Климатик Daikin FTKS20D3VMW - не топли

    Сервизното ръководство е едно и за 2-та модела, а там не се виждат разлики. За съжаление тук в Търговище, не намерих някой, които да е в час и за това се обръщам към колегите във фоума, които са по- запознати. М/у другото има и предположение от колега, че s5 е термо предпазител.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    101
    #10

    Re:Климатик Daikin FTKS20D3VMW - не топли

    ако ръчно вкл. 4-пътния в режим топлене, размениш термисторите от вътрешните и външните тела и смениш този за вътрешния въздух с такъв с обратна крива .т.е като е топло да отчита че е студен, дайкина ще заработи но няма да има функцията дефрост.

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #11

    Re:Климатик Daikin FTKS20D3VMW - не топли

    ако имаш много свободно време и желание може да се занимаваш с далеч по-продуктивни занимания от това...просто си губиш времето с тази работа - изглежда просто, но не е, по принцип японските фирми ревниво пазят всякаква информация относно техните продукти - имам предвид възможности за преинсталиране на софтуер и т.н., самия софтуер и т.н.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    10
    #12

    Re:Климатик Daikin FTKS20D3VMW - не топли

    Да, наистина изгелжа просто, но не се получава. Ето тук: http://www.jrepar.fr/fr/ftxs20d3vmw/...-20-d3vmw.html. Тази платка я дават, че става и за моя климатик. От тук или платките са абсолютно еднакви или тази от линка подържа всички функции /програмно/, а моята е без функция отопление. От друга страна, огледах и външната платка и видях, че тя има всчики елементи нужни за да започне да топли. Оказа се, че за да подаде напрежение на бубината трябва чипа и да отвори един магнитен клапън, а за това си мисля, че информацията трябва да я подаде вътрешната платка. Въпросът е как става програмирането на Дайкин т.е. как да вляза в BIOS-a му? Гледам в ebay продава едни платки за управление на климатици, но не знам ще ми свършат ли работа. А дали самото програмиране не става и само с дистанционното?

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #13

    Re:Климатик Daikin FTKS20D3VMW - не топли

    Цитат Първоначално публикувано от Korohulio
    Да, наистина изгелжа просто, но не се получава. Ето тук: http://www.jrepar.fr/fr/ftxs20d3vmw/...-20-d3vmw.html. Тази платка я дават, че става и за моя климатик. От тук или платките са абсолютно еднакви или тази от линка подържа всички функции /програмно/, а моята е без функция отопление. От друга страна, огледах и външната платка и видях, че тя има всчики елементи нужни за да започне да топли. Оказа се, че за да подаде напрежение на бубината трябва чипа и да отвори един магнитен клапън, а за това си мисля, че информацията трябва да я подаде вътрешната платка. Въпросът е как става програмирането на Дайкин т.е. как да вляза в BIOS-a му? Гледам в ebay продава едни платки за управление на климатици, но не знам ще ми свършат ли работа. А дали самото програмиране не става и само с дистанционното?

    Еми рискувай отново и ще ни кажеш след това резултата.Така и така веднъж си рискувал давай докрай.

    Във форума няма чак такива специалисти които да препрограмират климатик.Те просто сменят платка.Такъв експеримент като твоя обаче никой не е правил, така че ти си първият толкова смел.

    П.П. То не е малък и въпроса дали изобщо ще има хардуерна и софтуерна съвместимост...

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #14

    Re:Климатик Daikin FTKS20D3VMW - не топли

    Аз програмирам успешно платки (външни и вътрешни), разполагам с програматори за това. Мисля, че като мен във форума има много "специалисти" стига да им се даде възможност (програма, програматор и указания)
    Просто вече писах, че японските марки доста ревниво пазят своята информация - аз и до ден днешен за да направя от 9-ка 12-ка на панасоник се налага да разпоявам еепрома на въшната платка, защото не знам кода с който да вкарам външния процесор в режим на програмиране...
    Едно време имаше едни CS/CU-E15DKE, които даваха голям проблем с размразяването и се наложи да се поотвори EEV-то и да се увеличи скоростта на компресора в режим размразяване - разпояваш еепрома, препрограмираш два байта запояваш и готово - стига да знаеш какво и къде да програмираш...
    И с този дайкин нещата по-скоро опират до информация, отколкото до специалисти...Често хора, които имат вярната информация се обявяват за специалисти без да са такива...
    Пак ще повторя - не си губете времето с тази работа...

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #15

    Re:Климатик Daikin FTKS20D3VMW - не топли

    Аз епромите ги слагам на цокъл след като съм ги свалил веднъж.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с климатик national-не топли
    От nike65 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 11-11-12, 12:34
  2. Климатик Diplomat DPL AUS12 H53R-G - не топли
    От condors1 във форум Други марки климатици
    Отговори: 14
    Последно: 24-02-12, 14:58
  3. Климатик Samsung AQ 12FC SER-не топли
    От Sabrin във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 6
    Последно: 15-11-11, 20:09
  4. Климатик ATC 12-ка - не топли
    От BornToDrink във форум Други марки климатици
    Отговори: 2
    Последно: 24-03-11, 20:43
  5. Daikin FTX35GV1B+ RX35GV1B ще ми топли ли хола?
    От nevena666 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 17
    Последно: 02-09-09, 20:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе