Резултати от 1 до 8 от общо 8

И сега кой ще ми направи бойлера да се топли от климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Самоков
    Мнения
    91
    #1

    И сега кой ще ми направи бойлера да се топли от климатик

    Здравейте майстори, казуса е следния. Миналата година така наречения и ОТРЕЧЕН Ванко 68 ми направи подготовка за два климатика като ми пусна и тръби за връзка с бойлера. Тъй като съвсем скоро ще приключа със строежа на къщата и идва време за монтаж на климатиците като броя се увеличи на три.
    Сега се питам дали има някой друг който да преработи единия климатик и да върже и бойлера към него, след като не може да се вярва на Ванко 68. Климатиците не са купувани, така че ако някой може да направи бойлера / още е в кашона/, той ще монтира и трите климатика - Дайкин FTX25JV - 2бр. и един FTX35JV.
    За два от климатиците има прекаран тръбен пакет и монтирана стойка за външното тяло. За третия тръбите ще са под 3м.


  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Re:И сега кой ще ми направи бойлера да се топли от климатик

    Не искаш ли да си е с нормална гаранция от вносителя? Защото да дадеш толкова пари и да имаш някаква устна гаранция ми се струва пак качване на пързалката. Ей ти термопомпения бойлер 100л с гаранция за 975лв:
    http://www.erato.bg/files/file_650_331.pdf

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Самоков
    Мнения
    91
    #3

    Re:И сега кой ще ми направи бойлера да се топли от климатик

    Благодаря за предложението. Не мисля че мога да се възползвам обаче. Купил съм си неръждаем бойлер и нямам място за друг водосъдържател в банята.Имаше някъде един колега който си беше монтирал такава система от Ерато и не е доволен защото машината е някаква конвенционалка със слаби параметри, така че не му грее вода при ниски температури. Другото е че климатика ми трябва освен за бойлера и за една от стаите. Имам направена подготовка за този климатик и тръбите за бойлера в банята, която е завършена окончателно и само остава да закача бойлера. Май имам само два варианта, или да се откажа от връзката на бойлера с климатика или ако някой специалист се навие поне да ми свърже тръбите, с управлението и електрониката ще се оправя сам.
    Е има и трети вариант - да си седна на задника и да изчета всичко за климатиците, така че да си направя всичко сам, след като си купя необходимите инструменти. Но това за сега е краен вариант, пък и ще ми отнеме време, а аз бих искал като вляза в къщата всичко да ми е готово.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Re:И сега кой ще ми направи бойлера да се топли от климатик

    Съгласен съм, че при -10*С няма да се справя, но за останалите 350 дни в годината няма да има проблем. А ти сигурен ли си, че Дайкина ще успява при -10 да топли бойлера, че и една от стаите?

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #5

    Re:И сега кой ще ми направи бойлера да се топли от климатик

    То не е ясна точната схема по която го е мислил Ванко, ако се знае каква е може да помогна. Моят съвет е климатика за бойлера да е отделен, само за него! Много по-лесно се управлява и при гранични условия се справя по-добре. Освен това за топлене на вода не е нужен инвертор.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Самоков
    Мнения
    91
    #6

    Re:И сега кой ще ми направи бойлера да се топли от климатик

    За съжаление още нямам време да се запозная с климатиците отблизо и в момента съм пълен лаик. Миналата година доколкото разбрах от Ванко, той вкарва фреона с високото налягане и температура през серпентина в бойлера която сам си прави. Така бойлера щял да се топли независимо на какъв режим работи климатика. Убеди ме че FTX35JV ще се справи със задачата да топли стаята и бойлера. Стаите ми не са големи, тази е около 14м2 и е висока 2,05м без да е положено подовото покритие. До бойлера има прекарани две тръби и един кабел 2х0,5мм2. Не знам подробности за начина му на работа. Мога да помисля по въпроса за управлението, но след като се запозная с принципа на работа.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #7

    Re:И сега кой ще ми направи бойлера да се топли от климатик

    ... Хипотетичния въпрос е следния: Климатика е пуснат, форсирал се е за да стигне зададената температура в стаята и бойлера е стоплен. След време климатика достига температурата в стаята и сваля мощността. Какво става с водата в бойлера? Другия въпрос е какво става с бойлера, когато климатика не е нужно да охлажда или да стопля стаята? Ако нямаш байпасна система на бойлера и сложно управление си загинал. За бойлер само конвенционално тяло. Лесно се управлява и за БГВ е прекрасно.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #8

    Re:И сега кой ще ми направи бойлера да се топли от климатик

    Здравейте,

    Пирон, ако можеш да споделиш впечатленията от "СИСТЕМАТА" как се справя, и какво е положението когато или стаята, или бойлера са достигнали желаната температура? Че съм към привършването на един основен ремонт, и имам разни мисли в твоята насока!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатик Daikin FTKS20D3VMW - не топли
    От Korohulio във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 19-01-15, 19:55
  2. Проблем с климатик national-не топли
    От nike65 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 11-11-12, 12:34
  3. Климатик Diplomat DPL AUS12 H53R-G - не топли
    От condors1 във форум Други марки климатици
    Отговори: 14
    Последно: 24-02-12, 14:58
  4. Климатик Samsung AQ 12FC SER-не топли
    От Sabrin във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 6
    Последно: 15-11-11, 20:09
  5. Климатик ATC 12-ка - не топли
    От BornToDrink във форум Други марки климатици
    Отговори: 2
    Последно: 24-03-11, 20:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе