Резултати от 1 до 9 от общо 9

Климатик в недоразумение.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    18
    #1

    Климатик в недоразумение.

    Машината е Чиго, ама брандирано.
    Климатикът е пушка, ама стреля малко ниско. Миналата и предходните 5 години си работеше като часовник-задаваш 22 държи 22г. Тази обаче държи с около 2 градуса по-ниска температура от зададената. Не от това, че е клекнал вече, при външна Т около -8 работи в ритъм 1 към 1. Прави дефрости /безсмислени според мен/ много кратки около 50-60 секунди. Още първата година му извадих вътрешния датчик /не е на питата/, а около 6-7 над вътрешното тяло и от тогава до сега цепеще градуса, ама сега е не ще. Праска с 2 надолу и това е. Не, че пречи, ама дразни.
    Възможно ли е да е мръднала стойността на датчика?
    Приемат се всякакви мнения.
    Благодаря на всички предварително и много успех и късмет.
    Този пост е редактиран от avenger; 11-07-13 в 18:51.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: Климатик в недуразумение.

    Това с датчика извън климатика ще го пробвам и аз на моето куче ...ъъъъ Чиго. В интерес на истината моят дефроства изключително рядко (само когато се заскрежи външното тяло) и продължава около 10 минути.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3

    Отговор: Климатик в недуразумение.

    Напълно е възможно да си е променил стойността, пробвай със смяна.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #4

    Отговор: Климатик в недуразумение.

    1.Почистени ли са филтрите?

    2.Почистена ли е турбината?Възможно е ако не е чистена да е "гъбясала/брадясала"...???

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #5

    Отговор: Климатик в недуразумение.

    Термометъра същият ли е и на същото място ли мериш температурата. Не може ли термометъра да си е променил показанията. Възможно е и датчика да е променил стойностите си.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    111
    #6

    Отговор: Климатик в недуразумение.

    Първо си направи хубаво почистване (турбуна, пита, филтри ......) и ако няма подобрение, тогава пипай датчика.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    18
    #7

    Отговор: Климатик в недуразумение.

    Термометъра е същия и на същото място. Края на септември е почистен по истинския начин /и двете машини се ползват целогодишно та затова се профилактират редовно от мен самия с пълно разглобяване/. Филтри се чистят на 2-3 седмици.
    Обикновено се кара/ше на 22/23 гр. от около месец забелязах че като се прибера щерката го бичи на 24 не бях обръщал внимание на термометъра. Но от седмица и аз се задържам повечко вкъщи и и му обърнах внимание и резултата е тоя 2 гр. назад. Снощи го оставих на 24 и сутринта в стаята бе 22,3 гр./термометъра е с точност до 0,1 гр./. През ноща температурата е била твърдо над 0-та около +2 гр.

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #8

    Отговор: Климатик в недуразумение.

    След като машината има мощност и прави това, което трябва не я пипай да сменяш нещо. Да задаваш 2° повече на дистанционното за да получиш реалната температура не е кой знае какво.

    Странно е, ако климатика е конвенционален, че заданието му е отговаряло на реалните градуси, това при инверторите се постига, чрез постоянно въртене на вентилатора. При моят конвенционален заданието не отговаря на реалните градуси, защото след изключването на компресора и вентилатора изключва, което поведение ми харесва.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    18
    #9

    Отговор: Климатик в недуразумение.

    Он/офф е машината. Много рядко спира вентилатора /предполагам когато надхвърли зададената Т/. При достигане на температурата Вдига клапите нагоре и сваля оборотите на мин. независимо на какъв режим е нагласен. Като изключим, че на максимален вентилатор е доста шумен маи други кусури няма. Миналата зима на -23 гр. изключваше. Тази година го забелязвам че дефростите са много кратки ама и няма грам нужда от тях, /явно въздушната влажност и много ниска/. То не че МХИ-то не дефроства ама много по рядко /а може и да не го разбираме ако не видиш лампата че мига не се чува изобщо/ а китаеца си пъшка то е ясно.

    Вален1 не че съм "хукнал" да сменям. Ще го видя лятото как поддържа температурата.

    Stenly това за ваденето на датчика го направих и на маика ми на машината и тя започна да работи по коректно. неината е тази Климатик Midea MSR5-12HRN1-QC2
    Тоя климатик пък е доста тъп. Нито си мести клапите като спре компресора, нито намаля оборотите /екстрите му са като на духалка/. Иначе се справя с 16 м2. + 8 м2. бокс. Само при големите студове под -15 майка ми дръпва една завеса м/у двете помещения. Майката му е да не се изключва. Тя ползва следния режим вечер като си ляга 19-20 сутрин като стане 22-24 гр.
    Този пост е редактиран от avenger; 24-08-15 в 19:09.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Смяна на климатик (нов климатик-стари тръби)
    От ADAX във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 25-02-19, 20:58
  2. Климатик или климатик+парно
    От Flex във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 27-08-12, 18:14
  3. Слънчев климатик като комбинация от слънчев панел и климатик - възможни ефекти
    От onitbg във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 39
    Последно: 15-06-11, 12:34
  4. Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител
    От ivosladur във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 20
    Последно: 04-12-10, 20:26
  5. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 19:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе