Страница 48 от 111 ПърваПърва ... 3846474849505898 ... ПоследноПоследно
Резултати от 706 до 720 от общо 1664
Like Tree1362Одобрявам

COOPER AND HUNTER

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #706

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Сметка от 460лв с два климатика това да не са някои 60тици на трифазен?
    Изглежда доста стряскащо, но това май е общия ток, а не само климатиците. Представям си ако имаше истинска зима тогава.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #707

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Общия е естествено ,но пак е много. Или електромера не е наред или климите са надупени яко .... не знам.Човека каза че е топло и е доволен но защо го спомена това за сметката. Няма грам изолация.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #708

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Неверни електромери ме съмнява ама това е нашия ток уможен по 5 сигурно има и конвектори или арктиците му са на реотани от акумулираща печка.
    Този пост е редактиран от VeleV.Klima; 10-02-18 в 13:33.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #709

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Току що минавайки покрай комшията гледам два C&H греят на къщата му. Изкарах го от вкъщи да "почерпи" поразпитах , оказа са че са нова американска марка разработка за военните - така му казали Вимакс. Модела е Арктик 12ка. но като видях външните тела очите ми станаха на понички ОГРОМНИ СА ! Човека ги е взел преди 2месеца но не бях обърнал внимание. Ще взема да го навия да си купи два ватметъра да видим за какво става въпрос , спомена че е платил 460лв. ток последния месец. Тричленно семейство/малко дете/ като при мен.
    Наистина стана много смешно тука Значи имаме един съсед и една история , от която трябва да си изберем на какво да повярваме:
    1. C&H са нова американска марка разработка за военните (преразказ тип "една жена на пазара ми каза" от Вимакс

    2. Външните тела са ОГРОМНИ-тука подозирам или оптична измама или модели 24-ки или още по-големи?

    3. Сметката за последния месец на въпросния съсед е 460 лв.-много е дори за американските стандарти
    Значи или някой си измисля или аз разсъждавам по някакъв нелогичен начин От друга страна е ясно, че C&H са явно за по-богати хора, които са готови да платят големи сметки и да бъдат доволни в същото време
    Може да пускат пералня по 5 пъти на ден и сушилня или да ги държат на 30 градуса,въпреки че тогава пак ще работят на около 770 вата. Ето още едно кратко замерване:

    Минимума на Арктика 12 е около 360 вата.

    Вие какво очаквате да работят на 3Kw/h Сигурно пак няма да излезе сметката.
    .. но е добре да се пускат и такива информации , поне става забавно После ходи и обяснявай, че нямаш сестра
    Има нещо гнило в Куперхантия
    Този пост е редактиран от stainway; 10-02-18 в 12:59.
    musster одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #710

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Вижте сега , дреме ми кой на какво вярва. За американските глупости човека го каза уверено и реших че е забавно затова го написах.
    Външните тела ми се сториха големи а той твърдеше че са 12ки. и това не е важно. но ако са 12ки определено са доста едри което не е лошо. Сметките за тока не знам да се определят по "стандарти" определят се по потребление. В една къща има по 2-3 фризера и 2-3 хладилника , поливни помпи , фурни и котлони и доп. отопл. по празниците ... но цифрата беше спомената в разговора за климатици-шанс. 360w в къща без изолация 100кв.м ще хванат тея купъри ама .... Но айде извинете че нарушихме форумното ви птостранство. За купър или хубаво или нищо. Единствения им интересен модел е нордика.
    И аз не знам дали сте доволен потребител или рекламен агент. Монтирате си сам климатиците но не може да закачите един ватметър ...???

    48 страници тема и никой още не е мерил нищо ??? Това е форум ... не книга за похвали!!!
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 10-02-18 в 09:51.
    VeleV.Klima и Vizi харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #711

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    И аз не знам дали сте доволен потребител или рекламен агент. Монтирате си сам климатиците но не може да закачите един ватметър ...???

    48 страници тема и никой още не е мерил нищо ??? Това е форум ... не книга за похвали!!!
    Напротив-трябва да се пише всичко и хубаво и лошо, но нека да го правят хората, които са потребители.
    Аз мога да ви дам няколко лоши неща- моите могат да бъдат още по-тихи (12-цата) и със сигурност по-икономични (предполагам-при мен пада 12-цата до 370вата според електромера и в моите условия), но съзнавам че на тази цена не мога да получа всичко, което искам. Така че-да има много по-добри и малко по-добри машини .Дали са ххх лева по-добри всеки си преценява сам. Не съм никакъв рекламен агент-кой ще се занимава с пазар като българския Винаги се мъча да боравя с факти и да нямам ватметър и никога няма да дам 20 евро за някакъв смешен уред,който няма да ми плати сметките Плащам изравнителна сметка веднъж годишно-ще видим какво ми е струвало този експеримент с климатиците.
    А щом искате оплаквания-ами призовавам всички, които имат някакъв климатик на C&H да почват и да се оплакват
    Айде-какво скърца, пука, дрънчи и т.н. почвайте, че иначе май няма екшън. Днес беше наистина много смешно-от сърце се смях на цялата история, благодаря ви
    Този пост е редактиран от stainway; 10-02-18 в 13:00. Причина: я
    musster одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    180
    #712

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Повече въпроси отколкото отговори...
    Първо Gree беше ребрандиран Daikin.
    После CH беше ребрандиран Gree.
    Сега СН гори 460лв, а Gree 30.
    Сметнах, че две "дванайски" на максимал могат да изгорят
    максимум 350лв. Ако къщата е стотина квадрата е съвсем приемливо като цена.
    Относно дилемата Нордик - Арктик. Не виждам с какво безстепенния вентилатор на Нордик
    толкова ви впечатлява. Не е ли по-важен компресорът на Дайкин IV поколение VS този на Саньо?

  10. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #713

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    То е много просто бе хора. Gree от доста години са най-големият производител на клими в света. Има Дайкини, които се произвеждат от Gree, както и една камара марки (от "военните" - това е ирония), които са си ребрандирани Gree. В общи линии въпросът е дали CH са като Дайкин или като ширпотребата. Очевидно част от климите на CH не се произвеждат от Gree, което не е ясно дали е плюс. По принцип ниският клас на Gree си е за каквото плащаш, това получаваш - change топли, но не е особено икономичен. Същото ще е и с арктик.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #714

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Не знам ама монтажните планки на Даикин FTX-B и GREE CANGE са еднакви, от един завод. Даже белезите за присъединяване на тръбите върху планката са актуални за Дайкин а за Грее не съответстват и им слагат тиксо за да не се подведеш при монтажа и да резнеш тръбите грешно.Който е гледал рекламните клипове на ГРЕЕ и Купър и Хънтър ще забележи кадри в които са разменени само емблемите на климатиците

    Дайкин FTXV/RXV си е от завода на ГРЕЕ.

    Според мен климатиците ще бачкат и вече 2-3 години има наблюденя върху тях ,държат се стабилно,имат добра цена, имат организация,обезпечени са с резервни части и сервиз...
    Д

    Сигурно някой Дайкини идват насипно от Китай в чували и само се сглобяват в Турция и Чехия.
    Този пост е редактиран от microclim@; 10-02-18 в 10:46.

  12. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #715

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Единствения им интересен модел е нордика.
    Имат още два интересни модела, но все още ги няма в България. EVO2 и Supreme. Аз лично чакам втория, да видим на каква цена ще го пуснат.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #716
    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Напротив-трябва да се пише всичко и хубаво и лошо, но нека да го правят хората, които са потребители ,а не клюки от рода на някой ми каза И после става една дискусия с акумОлиращи печки
    Аз мога да ви дам няколко лоши неща- моите могат да бъдат още по-тихи (12-цата) и със сигурност по-икономични (предполагам-при мен пада 12-цата до 370вата според електромера и в моите условия), но съзнавам че на тази цена не мога да получа всичко, което искам. Така че-да има много по-добри и малко по-добри машини .Дали са ххх лева по-добри всеки си преценява сам. Не съм никакъв рекламен агент-кой ще се занимава с пазар като българския Винаги се мъча да боравя с факти и да нямам ватметър и никога няма да дам 20 евро за някакъв смешен уред,който няма да ми плати сметките Плащам изравнителна сметка веднъж годишно-ще видим какво ми е струвало този експеримент с климатиците.
    А щом искате оплаквания-ами призовавам всички, които имат някакъв климатик на C&H да почват и да се оплакват Аз не съм модератор и всеки е свободен да се оплаче
    Айде-какво скърца, пука, дрънчи и т.н. почвайте, че иначе май няма екшън. Днес беше наистина много смешно-от сърце се смях на цялата история, благодаря ви
    П.П. Още веднъж призовавам всички,които четат този форум-не купувайте климатици на C&H-не стават-харчат много електричество и са напълно измислени! Те са за специална група потребители, които са се набутали и не могат да си сложат задължителните ватметри . Освен това сте длъжни да се оплаквате всеки ден! Правителството на САЩ ще ви обезщети за нанесените загуби. Трябва задължително да ми предоставите сериен номер, за да ви регистрирам в специалния рекламен фонд Толкова е смешно, че направо ми се плаче!
    Писал съм отзив от реален потребител , както ти постваш информация от интернет. Но твоето не е клюки от рода "еди кой си ми каза" а моето е ? Как се получава я обясни ?

    Чакай сега , ватмеръра е смешен уред а някой марки и модели си го имат на дистанционното сигурно за разсмиване на клиентите. А оборотомера и километража на колата ти и те ли са смешни. Обичаш да "боравиш" с факти , а не ти се дават 20<euro за уред който превръща "приказките" във факти и ти е смешен ... нещо не се връзва.

    Арктика е change с леек грим на супер надута цена в Бг. ето затова бих си купил change щото си прави цената а не за 1100+лв. без монтаж ... същото. Не може нова фирма да влиза на даден пазар с цени по високи от тези на конкуренцията/грее/ ... обречена е.Визирам фирмата вносител , не марката! Виж румънците.

    Недей да "подскачаш" , когато правиш анализ на мнението на някой дума по дума трябва да си готов да ти отговорят подобаващо , не призовавай на помощ другите с това "хайде почвайте да се оплаквате , /ТОЗИ ТОВА ИСКА/ че иначе няма екшън". Не съм казал "оплаквания" а реални неща , цифри замервания клипове. Няма машина без кусури особено пък за 1000лв.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от yavoor Виж публикацията
    Сега СН гори 460лв, а Gree 30....

    Относно дилемата Нордик - Арктик. Не виждам с какво безстепенния вентилатор на Нордик
    толкова ви впечатлява. Не е ли по-важен компресорът на Дайкин IV поколение VS този на Саньо?
    Къде някой е писал че два климатика са изгорили 460лв. ?

    Nordic EvoII се води наследник на Арктик. С доста по "гъвкав" софтуер който пък по мое лично мнение е доста по важен от един ... компреосор. Има и други неща ако ще сравняваш Нордик Ево2 с Арктик ...
    Този пост е редактиран от Mig82; 10-02-18 в 12:15.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #717

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Съжалявам, че се предизвиква толкова остра дискусия. И се извинявам на всички за явно безполезните линкове и информация. Много назидателно почна да става, така че бъдете здрави и щастливи. При първа възможност ще се опитам да почистя всичко написано от мен .Хубав уикенд!
    musster, kokovox и Rafailiev харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #718

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Не така , опита се да се подиграеш с мен като си "поиграеш" с думите ми , а сега се изнасяш ? Като обърнеш огледалото май ...

    Къде е бойния дух на българина , дръж позиция до последно
    Този пост е редактиран от Mig82; 10-02-18 в 13:07.
    VeleV.Klima одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #719

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    С никого не съм се подигравал и очаквам същото от околните. За съжаление не мога да редактирам по-старите постове, така че ако на модераторите им се занимава, моля да го направят.
    Още веднъж бъдете здрави!
    musster и kokovox харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #720

    Отговор: COOPER AND HUNTER

    Нищо няма да триеш , прочети правилата на форума !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 48 от 111 ПърваПърва ... 3846474849505898 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Deer Hunter
    От hotcool8 във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 13-07-10, 15:39
  2. ISO- то на BIG GAME HUNTER 2004
    От JIM във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-04, 03:51
  3. търся играта 688(I) Hunter/Killer
    От smarty във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 12-06-04, 12:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе